Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BEKO GNE114613X Side by Side - czasami nie chłodzi

rsobczuk 27 Sep 2019 18:24 984 8
    rsobczuk
    Level 11  
    Witam,
    posiadam lodówkę jak w temacie wątku. Działała dobrze przez jakieś 5 lat. Od jakiegoś roku co jakiś czas pokazywał się czerwony wykrzyknik na wyświetlaczu. Zgodnie z instrukcją wraz z wykrzyknikiem powinien pojawić się kod błędu, ale ten nie wyświetla się. Chłodziła jednak normalnie, aż do jakichś 3 tygodni temu, kiedy to zrobiło się w niej około 15 stopni.
    Wezwałem serwisanta, który stwierdził, że rurki pod lodówką nie są ciepłe, więc brakuje gazu. Wspawał zawór serwisowy, naładował gaz i lodówka ruszyła.
    Po jednym dniu na wyświetlaczu znów pojawił się czerwony wykrzyknik. Poprzestawiałem temperatury w komorach i lodówka działała. Po kilku dniach problem znów się zaczął pojawiać. Czasami nawet wykrzyknik znika bez przestawiania temperatur, wyłączania trybu ECO (włącza się automatycznie po schłodzeniu się wnętrza do zadanej temperatury).
    Dziwne rzeczy się dzieją.
    Przez pewien moment wydawało mi się, że gdzieś uszczelka od drzwi puszcza i zwracałem uwagę sobie i rodzinie, żeby porządnie zamykać lodówkę, ale to nie jest to. Jak przestaje chłodzić to wszędzie (w każdej z komór). Nie tylko tam, gdzie są najczęściej otwierane drzwi.

Wydaje mi się, że tak jak by coś się zawieszało w tej lodówce i np otwarcie/zamknięcie drzwi, wyciągnięcie wtyczki z kontaktu i ponowne włączenie odwiesza to coś i lodówka działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

Trochę nie wiem czy jest sens pakować się w dalsze serwisy tego sprzętu, czy wywalić to na śmieci, ale stwierdziłem, że napiszę jeszcze tu na forum. Jak wiedziałbym, że to jakiś drobiazg (koszty powiedzmy do 500zł) to zainwestowałbym w ten cud techniki jeszcze, ale po wymianie jednej rzeczy może okazać się, że to znów nie to i lodówka dalej nie będzie działała.

Samemu widzę, że wiatraki kręcą się, bo po otwarciu drzwi widać jak zatrzymują się. Wydaje mi się, że lodówka obecnie chodzi za cicho (ten model jest ogólnie głośny) i jest to dowód na to, że chyba nie chłodzi. Właśnie ją zrestartowałem i zobaczymy, czy zacznie chodzić. Wykrzyknik oczywiście po wyłączeniu z prądu i włączeniu gaśnie.
    Macie jakieś pomysły?
    Dziękuję
    Rafał
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    rsobczuk wrote:
    Wezwałem serwisanta, który stwierdził, że rurki pod lodówką nie są ciepłe, więc brakuje gazu. Wspawał zawór serwisowy, naładował gaz i lodówka ruszyła.

Ale nieszczelności już nie szukał, jaki jest sens ładowania gazu do dziurawego sprzętu?

Jak gaz uszedł raz to ujdzie i drugi dopóki nie usuniemy nieszczelności.

rsobczuk wrote:
    (koszty powiedzmy do 500zł) to zainwestowałbym w ten cud techniki jeszcze

Zmień fachowca i sprzęt będzie pracował.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    rsobczuk
    Level 11  
    Sprawdzał próżniową pompą. Powiedział, że nie ma nieszczelności.

Dodano po 11 [minuty]:

Polecisz kogoś?
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    rsobczuk wrote:
    Powiedział, że nie ma nieszczelności.

To w takim razie jak gaz uciekł?

Przez Bluetooth? :wink:
    rsobczuk
    Level 11  
    Lodówka chłodzi. Przez noc wszędzie jest temperatura taka jaka być powinna. Nadal uważasz, że to brak gazu?
    rsobczuk
    Level 11  
    Chlodziłaby, gdyby agregat był padnięty? Mnie wydaje się, że to jakiś przekaźnik, czujnik, czy cokolwiek, co zawiesza się i nie załącza się gdy potrzeba.
    rsobczuk
    Level 11  
    Mała aktualizacja... jak zauważyłem lodówka losowo raz chłodzi raz nie. Dotyczy to wszystkich komór - lodówki i zamrażalnika. Nie ma znaczenia, czy wyłączę ją z prądu i włączę ponownie. Nic to nie daje i nagle włącza się i obniża temperaturę do ustawionej na wyświetlaczu.
    rsobczuk
    Level 11  
    Hej... Udało mi się rozwiązać problem z lodówką. Wywaliłem starą na śmieci i kupiłem nową. Już nie mam problemów z chłodzeniem szynki, sera, jogurtów i innych rzeczy, które trzeba przechowywać w niższych temperaturach. Można zamknąć temat.