Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzaje pamięci telefonu Nokia.

27 Wrz 2019 20:54 255 11
  • Poziom 4  
    Jeśli zamieszczam tę prośbę o informację w niewłaściwym miejscu, proszę wybaczyć.
    Muszę kupić szybko telefon komórkowy - dotychczas miałam Nokia rm 840 model 301.1 i byłam zadowolona. Teraz muszę kupić nowy telefon, najlepiej Nokia, przy czym dla mnie konieczne jest, aby telefon ten miał klasyczną klawiaturę (a więc nie dotykową), a także aby miał koniecznie możliwość nagrywania przeprowadzanych rozmów telefonicznych (to jest chyba opcja dyktafon?), a także aby miał opcję bluetooth. Dobrze byłoby, gdyby telefon ten był w cenie do trzystu złotych.
    Podobne modele znalazłam przez internet, ale niestety nie mam pojęcia jaki rodzaj pamięci telefonu muszę brać pod uwagę w sytuacji, gdy będę nagrywać na tym moim telefonie rozmowy telefoniczne i muszę te rozmowy archiwizować.
    Dlatego proszę Was o informację jaki rodzaj pamięci muszę brać pod uwagę w sytuacji, gdy muszę na telefonie nagrywać rozmowy telefoniczne (nie chcę, aby to była jakaś mała pamięć, a więc nie chcę, aby np. po pierwszej czy drugiej nagranej rozmowie skończyła mi się pamięć w telefonie).
    Co mam brać pod uwagę: pamięć RAM w tym celu, pamięć wbudowaną czy może maksymalną pojemność pamięci karty pamięci?
  • Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Na moim dotychczasowym telefonie Nokia rm 840 model 301.1 gdy wybierałam opcję Dyktafon, a potem przechodziłam do opcji Nagrywanie - mogłam bez żadnego problemu nagrywać rozmowy telefoniczne.
    Prosiłabym tylko o informację na temat tego, jaki rodzaj pamięci ma znaczenie w sytuacji, gdy będę nagrywać rozmowy telefoniczne?
  • Poziom 4  
    Moi drodzy, mam do Was jeszcze prośbę o wyjaśnienie mi informacji, którą znalazłam na temat telefonu Nokia 515 na stronie internetowej https://komorkomania.pl/t/25931,nokia-515
    Odnośnie interesującej mnie i poruszanej na elektroda.pl przeze mnie w tym temacie sprawy rodzajów pamięci telefonów Nokia, znalazłam tam informację, cyt.:
    "Nokia 515 korzysta z interfejsu Series 40. Ma 64 MB RAM-u oraz 256 MB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki karcie microSD maksymalnie o 32 GB.", a także znalazłam tam informację, że telefon Nokia 515 ma funkcję nagrywania rozmów oraz bluetooth.
    I teraz moja gorąca prośba o Waszą informację: czy te w/w informacje mam rozumieć w taki sposób, że telefon Nokia 515 ma 64 MB pamięci RAM, czyli operacyjnej? (cokolwiek pamięć operacyjna znaczy), a nade wszystko czy mam rozumieć, że ma on 256 MB pamięci wewnętrznej, czyli tej pamięci, która mnie interesuje, gdy będę nagrywać rozmowy telefoniczne?
    Telefon Nokia 515 jest już dość stary, jest z 2013r., ale szukam telefonu Nokia, a nie smartfonu i z klasyczną, a więc nie z dotykową klawiaturą.
    Chociaż na niektórych forach dyskusyjnych znajduję rozbieżne opinie na temat tego telefonu. Niektórzy bardzo go chwalą, a inni narzekają np. na baterię. Dla mnie jednak bardzo ważne jest to, aby telefon miał dużą pamięć związaną z nagrywanymi rozmowami telefonicznymi.
  • Poziom 4  
    A czy lepszy jest telefon ten, który obecnie mam, czyli Nokia rm 840 model 301.1 czy może Nokia 515?
    Głównie jeśli chodzi o ilość pamięci umożliwiającej nagrywanie rozmów telefonicznych?
  • Poziom 32  
    Można kupić używaną Nokię na Symbianie i po włożeniu karty pamięci, rozmowy zapiszą się w pamięci karty microSD. Co do pytania z postu ona modele jak widzę w porównywarce mają tyle samo dostępnej pamięci.
  • Poziom 4  
    Widziałam na Allegro nowe Nokie zarówno 515, jak i Nokie rm 840 model 301.1
    Skoro Staś Pytalski powyżej poinformował mnie, że niestety te dwa modele mają tyle samo pamięci (spodziewam się, że pamięci wewnętrznej, czyli 256 MB), to czy mogłabym Was teraz prosić o poradę dotyczącą kart pamięci microSD, abym mogła zwiększyć pamięć umożliwiającą nagrywanie rozmów telefonicznych na moim dotychczasowym modelu Nokia rm 840 301.1?
    Prosiłabym Was o poradę, jaki rodzaj karty microSD musiałabym kupić i gdzie kupić oraz jakie są orientacyjne koszty tych kart i czy poradzę sobie z samodzielną instalacją tej karty? czy może niezbędne jest, by udać się do jakiegoś Salonu w sprawie zainstalowania karty pamięci microSD?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Sprawdziłem Nokię C2-01, 6303, po włożeniu karty pamięci i wejściu w dyktafon, mam możliwość wyboru pamięci na której zapisze notatki głosowe czy też rozmowy.
    Przeczytałem specyfikację Nokii 301, powinna obsłużyć karty do 32Gb.
    Kartę taka kupisz w każdym elektromarkecie, czy też w dużym centrum handlowym u operatora chociaż tam może być drogo, albo w jakimś sklepie/komisie/serwisie w z telefonami.
    Z instalacją nie powinno być problemu, zawsze możesz poprosić kogoś z obsługi gdzie kartę kupujesz o pomoc.
    Koszt karty to ok 20zl, za kartę 16gb i taką bym kupił.
    Nim zakupisz kartę poproś kogoś by sprawdzić czy telefon napewno wczyta kartę o pojemności 16 lub 32gb.
  • Poziom 4  
    Drodzy Państwo,
    Dziękuję za to, że ten mój temat nie został jeszcze zamknięty, ponieważ temat ten jest wciąż dla mnie aktualny. A jak wiadomo - bez Państwa pomocy nie dałabym sobie rady, zawsze liczę się z Waszymi poradami.
    W dalszym ciągu nie kupiłam jeszcze tego telefonu z możliwością nagrywania rozmów telefonicznych - co jest dla mnie niezbędne.
    Teraz już muszę go kupić, bo mój dotychczasowy telefon Nokia rm 840 model 301.1, który ma klawiaturę manualną i co najważniejsze - ma możliwość nagrywania rozmów telefonicznych, już mi pada.
    W pewnym sklepie internetowym zaproponowano mi telefon nokia 800 ta-1186, ale niestety w tym sklepie nie wiedzą ani tego czy ten telefon nokia 800 ta-1186 ma możliwość nagrywania rozmów telefonicznych, nie wiedzą też czy ewentualnie ten telefon wczyta karty pamięci microSD.
    Będę wdzięczna za informację czy na telefonie nokia 800 ta-1186 jest możliwość nagrywania rozmów tel., jaką on ma pamięć (tę od nagrywania rozmów, to jest chyba pamięć wewnętrzna) i czy ten tel. wczyta w razie potrzeby kartę pamięci microSD?
    Coś mi kobieta mówiła, że w razie gdyby ten telefon 800 - ta 1186 nie miał opcji nagrywania rozmów telefonicznych, to że mogłabym sobie zainstalować jakąś aplikację, ale nie wiedziała skąd tę aplikację miałabym ściągnąć i jaka ma być nazwa tej aplikacji.