Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik gazowy - obawa przed uruchomieniem

27 Wrz 2019 22:09 189 10
  • Poziom 14  
    Witam
    Mój palnik nie pasuje do żadnego tematu, bo to totalna samoróbka do żadnego urządzenia produkowanego seryjnie. Jest to palnik to popularnego na YouTube piecyka do topienia aluminium. Zupełnie nie znam się na gazie, nigdy nie miałem do czynienia z butlami stąd ten post, po prostu ze strachu przed tym.
    Popatrzcie na załączone zdjęcia i proszę o podpowiedź.
    1. Czy to zadziała? w sensie czy ogień będzie już poza otworem wylotowym (fi 5) czy może powstanie w środku tej dłuższej rurki, gdzie jest już powietrze i gaz.
    2. Czy płomień może się cofnąć do butli i spowodować eksplozję? Czy reduktor jest tym urządzeniem zabezpieczającym ?
    Palnik gazowy - obawa przed uruchomieniem Palnik gazowy - obawa przed uruchomieniem
  • Poziom 21  
    Cześć. Słabo widzę Twój pomysł. Nikt Ci tutaj nie zagwarantuje, że nie zabijesz siebie lub kogoś postronnego. Raz, że wykonałeś "palnik" i nie wiesz czy on zadziała i JAK zadziała a dwa, że nie masz pojęcia o fizyce gazu. Nie lepiej kupić gotowy palnik w markecie razem z osprzętem do butli?
  • Poziom 43  
    To jakaś kompletna herezja ten palnik. Brak możliwości poprawnego mieszania się gazu z powietrzem przed zapłonem ! Z czego on na być zasilony gazem ? Z butli lpg poprzez reduktor ? A powietrze skąd ? Z kompresora ? Zwykły palnik spawalniczy, inżektorowy (smoczkowy), za kilka złotych możesz spokojnie zasilić LPG i powietrzem.
    Poczytaj tutaj : http://www.ztch.umcs.lublin.pl/materialy/cw_dodatek-palniki-gazowe_ZTCH.pdf
  • Poziom 14  
    Tak, zasilony będzie z butli gazowej przy której jest reduktor, a powietrze będzie dostawał z kompresora.
    Mam taki palnik ręczny, myślę że oprócz zaworka do regulacji ciśnienia to nic w nim nie ma. Gaz wpływa do duszy na końcówce która ma dziurki i przez nie zasysa powietrze.
  • Poziom 14  
    no nikt nie zrobił takiego palnika, wszędzie na filmach wkładają przez jakiś otwór kupny palnik jak na załączonym zdjęciu. Przecież w takim palniku "na sucho" można sobie odkręcić gaz i będzie on lecieć. W tym filmie/projekcie też chodzi tylko o to żeby do większej rury z powietrzem wpuścić gaz, a zaworkiem na nim regulować ilość gazu. Ja mam zawór kulowy, w ten sposób chciałem regulować ilość dostarczanego gazu. To samo dotyczy powietrza.
    Uważam że taki palnik nie ma żadnej specjalnej konstrukcji, z palnika na końcu wypływa gaz i to wszystko. A jednak płomień nie cofa się do wnętrza palnika, ani węża doprowadzającego. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
    Tu link do filmu -
    Link
  • Poziom 14  
    Rozkręciłem ten kupny palnik. Tak jak mówiłem nie ma nic szczególnego, każda z części jest po prostu na przelot. Jedynym szczegółem, który może być sekretem działania palnika jest mikroskopijny otwór na jego końcówce. Myślę, że wylot gazu z tego otworu jest tak szybki, że przewyższa prędkość spalania. Pokrywa się to z filmem Magistra gdzie gościu wywiercił malutki otwór.
    Dobra.... coś trzeba przebudować. Palnik gazowy - obawa przed uruchomieniem Palnik gazowy - obawa przed uruchomieniem
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Powietrze z kompresora może wepchnąć mieszankę w stronę butli.

Moim zdaniem bezpieczniej byłoby zrobić palnik, który zasysa sam powietrze.

Przyjrzyj się fabrycznemu. Zaraz za dyszą gazową masz otwory przez które pęd gazu podsysa powietrze.
    Na końcu palnika ni może już być przewężenia.

To co wykonałeś nie ma prawa działać i stwarza duże zagrożenie dla życia.

• Poziom 14  
    Widzę że ten kupny palnik jest wykonany dokładnie tak jak na tym rysunku. Gaz z tej małej dziurki przelatuje do większej, jest między nimi może 5mm odstępu i w tym właśnie miejscu są otwory przez które jest zasysane powietrze.
    Nie widziałem jeszcze żadnego piecyka do topienia, który nie miałby dodatkowego wentylatora do podania powietrza. Podobno potrzeba dużo więcej powietrza, żeby osiągnąć wysoką temperaturę.
    Przebuduje ten mój i jeszcze raz pokaże.