Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dysk zewnętrzny upadł i nie działa

28 Sep 2019 14:32 657 5
  • Level 15  
    Witam, mam problem z dyskiem zewnętrznym. Nie wiem czy to dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie. Dysk to Toshiba DTB310 1TB. Jakieś półtora roku temu podczas pracy spadł z wysokości obudowy komputera, strzelam że nie więcej nic 70cm, oczywiście po upadku próbowałem go podłączac, gdy nie działał podłączalem do innych portów, a nawet innego pc i laptopa. Dysk zaczął wydawać dziwne szmery, trzaski a zawsze chodził cichutko, nadal nie dało się go podłączyć, żadne urządzenie go nie widziało. Dałem sobie spokój, z myślą że uzbieram pieniążki na odzyskanie danych i wróciłem do dysku po niecałym roku, próbowałem go podłączyć ale cegła, jedyna oznaka życia to paląca się dioda niebieska gdy podłącze do USB 3.0, biała gdy do 2.0. Znów sobie dałem spokój i teraz znów od jakiegoś czasu nachodzą mnie myśli by coś z tym zrobic, niestety na dysku miałem prawie 0,5TB danych które bardzo by mi się przydały, są to prywatne zdjęcia i filmy z różnych rodzinnych uroczystości, dokumenty, prywatne projekty itp. I tutaj pytanie do was, jak się do tego zabrać? Co zrobić zeby w miarę tanio a najlepiej za darmo uzyskać dostęp do danych na dysku? Jeśli będzie konieczne wysłanie dysku na odzyskiwanie danych ile to może kosztować i jaka jest szansa na powodzenie? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
    Dysk zewnętrzny upadł i nie działa
  • Level 33  
    Dysk po upadku to najgorsze co może być gdyż mogą być uszkodzone głowice albo nawet powierzenia talerza. Sam nic z tym nie zrobisz tu trzeba dobrego fachowca i odpowiedniego sprzętu sam na własną rękę nie zrobisz nic bo tylko uszkodzisz go do końca że nie będzie już nadziei na odzyskanie danych. Nie jestem ekspertem od dysków ale to i owo wiem o tym w jaki sposób się to robi i tu trzeba rozkręcić dysk a to już wysoka szkoła jazdy. Nie bez powodu te firmy cenią sobie takie usługi bo nie da się zrobić tego tanio. I moja rada na przyszłość ważne dane warto trzymać na kilku dyskach.
  • Level 15  
    A do jakiej firmy warto będzie oddać taki dysk? Nigdy nie odzyskiwalem danych więc nie wiem gdzie będzie najlepiej, obecnie mieszkam w Radomiu.
  • Level 15  
    Nikt nic już nie podpowie?
  • Level 42  
    blazejkrzem wrote:
    Co zrobić zeby w miarę tanio a najlepiej za darmo

Za darmo ani tanio nie będzie
    samemu juz sie nie bawić we podłączanie i wszelkie inne działania
    Oddać do firmy ale przed tym przejrzeć ceny są mocno zaporowe