Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nissan navara d40 - immo nissan navara d40

rafi 238 28 Sep 2019 14:49 1455 11
    rafi 238
    Level 11  
    Witam wszystkich.W moim nissanie navara d40 z 2008 roku uszkodzeniu uległ sterownik silnika.Kupiłem inny tak zwany zestaw startowy,ale z wersji angielskiej.W wersji angielskiej jest dodatkowy moduł immo nr.28591-2F000.W wersji z kierownicą po lewej stronie nie ma takiego modułu,niestety nie sprawdziłem tego wcześniej i teraz lipa.Auto nie odpala,zamyka ,otwiera z pilota, ale nie odpala.BCM nie generuje żadnych błędów,BCM generuje dwa błędy p1610 i p1614.Moduł 28591-2F000 mam z wtyczką,dochodzą tam tylko dwa kabelki.Pomyślałem że jeśli znajdę gdzie te kabelki podłączyć auto odpali,ale nie znalazłem nic na ten temat.Zwracam się z prośbą do Was,może ktoś zna temat i doradzi coś.pozdrawiam.
    kysiooS
    Level 9  
    masz dwie opcje, wyłączyć immo albo douczyć kluczyk, do jednego i drugiego potrzeba sprzęt i umiejętności, spróbuj może podmienić transponder z angielskiego kluczyka i zobacz co się bedzie działo ze starą stacyjką i starym bcm...
    rafi 238
    Level 11  
    Witaj.Cały komplet jest z jednego auta.Kluczyk jest w porządku,bo jest rozpoznawalny przez BCM.Cały problem w tym że to ECM generuje błędy.W pierwszy poście źle napisałem, powinno tam być że ECM generuje błędy.Myśle że właśnie między BCM a ECM powinien być ten moduł.
    Poniżej zdjęcie. nissan navara d40 - immo nissan navara d40
    kysiooS
    Level 9  
    ale ze starym sterownikiem (zanim się nie popsuł) auto jeździło bez tego tak?
    kysiooS
    Level 9  
    załóż starą stacjkę, podmień tylko transponder w kluczyku i zobacz co się będzie działo
    rafi 238
    Level 11  
    Już próbowałem gdy podmienie tylko transporter,mam błąd w BCM zabezpieczenie antykradzieżowe . Kiedy zakładam nowy BCM z nowym kluczem nie ma już tego błędu.
    kysiooS
    Level 9  
    myśle że jeśli nie masz czym wywalić immo z silnika, albo jakiejś diegnozy co ci kluczyk potrafi douczyć, to szukaj jakiejś serwisówki i schematów do tej navary i rozgryź oco chodzi z tym boxem z foto
    kysiooS
    Level 9  
    ja za bardzo nigdy w nissanach nie kopałem to nie wiem skąd wziąć schematy, przez ciekawość spojrzałem w swoim fvdi to normalnie ma opcje do dopisywania kluczyków, odczytywania pin do navary....
    ania2109
    Level 1  
    hej, ma ktoś może ten schemat jak to ma wyglądać? jak to założyć?