Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja BTS-a sieci Play

28 Wrz 2019 15:57 123 6
  • Poziom 9  
    Witam. Proszę o pomoc w identyfikacji bts-a. W załączeniu przesyłam zrzut ekranu z HManagera. Mieszkam w Radłówce gm. Lwówek Śląski woj. dolnosląśkie.
    Identyfikacja BTS-a sieci Play
  • Specjalista Sieci, Internet
    BTS Rząsiny, LWO3206 został uruchomiony zamiast tego starego który był na maszcie Plusa, sygnał bardzo słaby. Korzystasz z anteny zewnetrznej, który wziąłeś router?
  • Poziom 9  
    Router mam huawei b715.
    Antenę zewnętrzną taką jak w linku http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=1682&g=389&q=&r=0&rg=0&sg=
    Miałem przez parę dni tą https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_alp_l...2x2_5m_przew_wtyk_sma_800-3000mhz_A7054_5.htm
    Parametry wyglądają tak
    Identyfikacja BTS-a sieci Play Identyfikacja BTS-a sieci Play

Niestety nie mogę agregować pasm bo każde pasmo łapię na innym nadajniku.
    W sumie najlepsze parametry osiągam z tego BTS-a w Rząsinach.
    Z Rząsin łapię LTE 800 i LTE 1800.
    LTE 2100 z LWO3022 w Lwówku śl. lub Bielanka LWO3031
    LTE 2600 z LWO3021 w Lwówku śl. ale parametry nie pozwalają na transfer.
    Prawdopodobnie z Lwówkiem nie mogę się dobrze połączyć ze względu na teren. Przeszkadzają drzewa i pagórki.
    BTS w Rząsinach mam w sumie dalej ale BTS jest ode mnie "pod górkę"

Dodano po 1 [minuty]:

Co dalej nie mam pomysłu. Muszę się chwilę zastanowić.
    Może masz jakiś pomysł????
  • Specjalista Sieci, Internet
    A anteny ustawiłeś na Kościelną przy teście na LTE2600?
  • Poziom 9  
    Tak anteny ustawiałem w kierunku na BTS na ul. Kościelnej oraz na Działkowej.
    Przy tej antenie z Dipola z BTS-em na Kościelnej w ogóle nie mogłem się połączyć. Łączyłem się z tym na Działkowej i z tym w Bielance. Z tym, że parametry sygnału były o wiele gorsze niż z Rząsin.
    Wczoraj wymieniłem antenę na tą z Telkob-a. Parametry się poprawiły, udało mi się złapać LTE 2600 z Kościelej ale parametry były tragiczne. Ustawiłem antenę na Działkową i LTE 1800 łapalem bodajże z Bielanki a LTE 2100 z Działkowej.
    Dlatego pozostałem przy BTS z Rząsin bo tam miałem najlepsze parametry sygnału.
    Na tym BTS nawet jak wymuszę LTE 2100 to łapie mi sygnał z Bielanki.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Musisz sam dokonać wyboru pasm do agregacji i BTS-a. w takim terenie często łatwiej połaczyć się z dalszymi BTS-ami, to kwestia jego ukształtowania. Ten z Bielanki pewno też wyzej niż te w Lwówku.
  • Poziom 9  
    Do tej pory próbował kilkukrotnie wyłapać któregoś bts-a tak abym mógł agregować pasma. Niestety bezskutecznie. Za każdym razem każde pasmo to inny bts. Myślę że na ten moment zostanę przy bts-ie z Rząsin. Tam mam najlepsze parametry sygnału, może w końcu uruchomią na nim kolejne pasma 2100 i 2600 bo widać że pozwolenia na nie mają.
    Teraz pogoda nie sprzyja żebym biegał po dachu i regulował anteny 😁.
    Dzięki za pomoc.