Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy A7 - Krótki czas życia baterii

28 Wrz 2019 16:37 774 19
  • Poziom 6  
    Dzień dobry, mam problem z baterią w telefonie Samsung Galaxy A7 (2018). Pojemność baterii ma 3300 mAh. Telefon mam 7 miesięcy i bardzo szybko rozładowuje się bateria w nim. Przywracałem ustawienia fabryczne i to nic nie pomogło. Oddałem telefon do serwisu z tym problemem. Problem rozwiązali poprzez wymianę trzech części , wgranie najnowszego oprogramowania i przywrócenie ustawień fabrycznych. Bateria nie została wymieniona.Gdy odebrałem telefon z serwisu problem nadal pozostał taki sam, w ciągu godziny bardzo bateria leci w dół. Ktoś wie może co może być tego przyczyną? Czy mam po raz kolejny oddać telefon do serwisu, czy mam wymienić sobie baterie w serwisie na własny koszt, skoro serwis nie chce mi jej wymienić w ramach gwarancji? Mam telefon 7 miesięcy, więc raczej bateria powinna chociaż dzień wytrzymać. Nie mam prawie żadnych aplikacji na nim, bateria bardzo krótko trzyma. Może ktoś wie mniej więcej jaki to byłby przybliżony koszt wymiany baterii.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 37  
    "Leci w dół" tzn o ile % spada w ciągu godziny ? Co wtedy z nim robisz ? Czym ładowałeś telefon do tej pory - jaką ładowarką ? Telefon z włączonym LTE + GPS + WiFi + NFC przy aku jaki oferuje A7 + słaby zasięg i może się okazać że na godzinę tracisz 5 - 10% akumulatora, szczególnie przy słabym zasięgu z LTE. W dzisiejszych czasach, ładując akumulator codziennie lub nawet 2 razy dziennie bardzo łatwo jest go zajechać w bardzo krótkim czasie.
  • Poziom 6  
    skaktus napisał:
    "Leci w dół" tzn o ile % spada w ciągu godziny ? Co wtedy z nim robisz ? Czym ładowałeś telefon do tej pory - jaką ładowarką ? Telefon z włączonym LTE + GPS + WiFi + NFC przy aku jaki oferuje A7 + słaby zasięg i może się okazać że na godzinę tracisz 5 - 10% akumulatora, szczególnie przy słabym zasięgu z LTE. W dzisiejszych czasach, ładując akumulator codziennie lub nawet 2 razy dziennie bardzo łatwo jest go zajechać w bardzo krótkim czasie.

W ciągu godziny spada od ok. 10% do 20-25%. Korzystam z niego, ale nie oglądam nic na YT. Przeglądam Facebooka, lub korzystam z messengera lub przeglądarki. Telefon ładowałem zawsze oryginalną ładowarką dołączoną do telefonu.
  • Poziom 26  
    Youtube zjada mnie baterii niz messanger w brew pozorom. Nie da sie okreslic zuzycia baterii zdalnie, bo nikt nie wie co masz poinstalowane w telefonie, co dziala w tle, jak czesto i w jaki sposob ladujesz baterie. Skladowych jest zbyt wiele zeby moc okreslic czy cos jest nie tak z telefonem, lub bateria. Zabierz go do serwisu Samsunga, podepna, sprawdza i beda wiedzieli czy cos trzeba z tym zrobic. Narzedzia mamy w Samsungu takie, ze ci powiedza co i jak.
  • Poziom 6  
    gathor10 napisał:
    Youtube zjada mnie baterii niz messanger w brew pozorom. Nie da sie okreslic zuzycia baterii zdalnie, bo nikt nie wie co masz poinstalowane w telefonie, co dziala w tle, jak czesto i w jaki sposob ladujesz baterie. Skladowych jest zbyt wiele zeby moc okreslic czy cos jest nie tak z telefonem, lub bateria. Zabierz go do serwisu Samsunga, podepna, sprawdza i beda wiedzieli czy cos trzeba z tym zrobic. Narzedzia mamy w Samsungu takie, ze ci powiedza co i jak.

Z tym problemem byłem już w serwisie i w raporcie napisali, że urządzenie działa zgodnie z zaleceniami producenta. Udam się do serwisu po raz kolejny , ale nie wiem czy że wymienią mi baterie na gwarancji.
  • Poziom 26  
    Nie wymienią. Dostaną taki raport i dostaniesz znowy opis, że telefon jest zgodny z zaleceniami producenta.
  • Poziom 6  
    gathor10 napisał:
    Nie wymienią. Dostaną taki raport i dostaniesz znowy opis, że telefon jest zgodny z zaleceniami producenta.

to na własny koszt mam sobie wymienić baterie w serwisie? Słabo trzyma bateria, więc musi być coś nie tak.
  • Poziom 37  
    Bateria jest poprostu zużyta. Do tego ciagłe połaczenie z internetem i taki skutek. Sprawdź ile wytrzyma akumulator z wyłaczonym internetem i cała resztą. Wywal messengera i zainstaluj wersje Lite. Wywal Faceboka i przejdź na wersje Lite. Wywal to co niepotrzebne i wylacz to co niepotrzebne. Zostaw telefon w spokoju na godzine i napisz ile % akumulatora zeszło.
  • Poziom 6  
    skaktus napisał:
    Bateria jest poprostu zużyta. Do tego ciagłe połaczenie z internetem i taki skutek. Sprawdź ile wytrzyma akumulator z wyłaczonym internetem i cała resztą. Wywal messengera i zainstaluj wersje Lite. Wywal Faceboka i przejdź na wersje Lite. Wywal to co niepotrzebne i wylacz to co niepotrzebne. Zostaw telefon w spokoju na godzine i napisz ile % akumulatora zeszło.

Nie mam na nim żadnych zainstalowanych aplikacji, bo niedawno odebrałem telefon z serwisu i były przywracane ustawienia fabryczne i narazie nie instalowałem aplikacji, aby zobaczyć jak będzie trzymać bateria.
    Przez noc spadło ok. 6%. Przy włączonym ekranie przez 43 minuty spadło 14%.
    Czy najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana baterii na nową? W ramach gwarancji nie chcą, więc muszę chyba odpłatnie. Telefon mam 7 miesięcy.
  • Poziom 43  
    alik321 napisał:
    ...
    ...

Takie wyniki nie są tragedią. Przy smartfonie zapomnij o ładowaniu raz czy dwa razy w tygodniu jak to jest przy starych prostych telefonach. Jeżeli wymienisz baterię na zamiennik a nie oryginał to wyniki mogą być jeszcze gorsze. Przy oryginale podobne.
  • Poziom 6  
    DiZMar napisał:
    alik321 napisał:
    ...
    ...

Takie wyniki nie są tragedią. Przy smartfonie zapomnij o ładowaniu raz czy dwa razy w tygodniu jak to jest przy starych prostych telefonach. Jeżeli wymienisz baterię na zamiennik a nie oryginał to wyniki mogą być jeszcze gorsze. Przy oryginale podobne.

A czy autoryzowany serwis samsunga może mi wymienić baterie na zamiennik? Nie dadzą mi oryginału?

Dodano po 3 [minuty]:

DiZMar napisał:
    alik321 napisał:
    ...
    ...

Czasami w 2minuty spada mi o 1%, więc telefon nawet dwa razy dziennie musiałbym ładować.
  • Poziom 43  
    alik321 napisał:
    ...
    A czy autoryzowany serwis samsunga może mi wymienić baterie na zamiennik? Nie dadzą mi oryginału?

Często baterie fabryczne są znacznie wydajniejsze od późniejszych oryginałów. Nawet porównywalny oryginał wg mnie nie zwiększy oczekiwanych przez Ciebie osiągów.
    Opowiem Ci prawdziwą historię opowiedzianą przez szwagra. Otóż jego syn nastolatek wymógł na nim zakup nowej baterii do smartfona, bo krótko trzyma. Ojciec nie wchodził co oznacza "krótko". Zakupił mu nową baterię. Po kilku dniach zapytał jak się ona sprawuje. Syn odpowiedział z zadowoleniem: Dobrze, trzyma nawet 2 godziny bez podłączania ładowarki. :spoko:
    Niech to posłuży za komentarz.
  • Poziom 37  
    1% w 2 minuty ale jak telefon leży czy jak jest używany bo to też ważne dane. 43 minuty na ekranie i spadek o 14% to dobry wynik. Daje to około 5 godzin na ciągle włączonym ekranie, rynkowa średnia. Na pobór prądu z akumulatora ma też wpływ rozdzielczość wyświetlacza. Zmniejsz ją, różnicy nie dostrzeżesz. Mój szef ma telefon który ładuje 2 razy dziennie. Nie mógł uwierzyć że wystarczy wyłączyć hotspota, przejść na zasięg 2G i włączać internet kiedy potrzebuje i że to wystarczy do pracy telefonu przez 2 dni bez ładowania.
  • Poziom 6  
    skaktus napisał:
    1% w 2 minuty ale jak telefon leży czy jak jest używany bo to też ważne dane. 43 minuty na ekranie i spadek o 14% to dobry wynik. Daje to około 5 godzin na ciągle włączonym ekranie, rynkowa średnia. Na pobór prądu z akumulatora ma też wpływ rozdzielczość wyświetlacza. Zmniejsz ją, różnicy nie dostrzeżesz. Mój szef ma telefon który ładuje 2 razy dziennie. Nie mógł uwierzyć że wystarczy wyłączyć hotspota, przejść na zasięg 2G i włączać internet kiedy potrzebuje i że to wystarczy do pracy telefonu przez 2 dni bez ładowania.

Według aplikacji pokazało mi 43 minuty na ekranie, a teraz przez 27 minut 10%. Nie mam dużo aplikacji bo przywrocilem ustawienia fabryczne z poziomu recovery. Pobiera mi ok
    1% w 2 minuty jak używam.
  • Poziom 37  
    alik321 napisał:

Nie mam na nim żadnych zainstalowanych aplikacji

alik321 napisał:

Nie mam dużo aplikacji bo przywrocilem ustawienia fabryczne z poziomu recovery. Pobiera mi ok

To nie masz nic czy coś masz ? Sprawdzałeś co najbardziej drenuje akumulator ? W ustawieniach będziesz miał informację.
    1% w 2 minuty jak używasz, pytanie jakie to używanie ? GPS + LTE + Hotspot czy tylko włączony ekran i patrzenie się na niego czy coś innego ? Bo to też ważne sprawy. Ważny też jest poziom sygnału itd.
  • Poziom 6  
    skaktus napisał:
    alik321 napisał:

Nie mam na nim żadnych zainstalowanych aplikacji

alik321 napisał:

Nie mam dużo aplikacji bo przywrocilem ustawienia fabryczne z poziomu recovery. Pobiera mi ok

To nie masz nic czy coś masz ? Sprawdzałeś co najbardziej drenuje akumulator ? W ustawieniach będziesz miał informację.
    1% w 2 minuty jak używasz, pytanie jakie to używanie ? GPS + LTE + Hotspot czy tylko włączony ekran i patrzenie się na niego czy coś innego ? Bo to też ważne sprawy. Ważny też jest poziom sygnału itd.

Mam aplikację AccuBaterry i tylko te aplikacje od Samsunga. GPS, LTE mam wyłączony. Tylko włączony ekran
  • Poziom 37  
    To jeśli telefon tylko leży i nic nie robisz i leci 1% w 2 minuty, to zrób jeszcze taki test - pierwsze % mogą lecieć dość szybko, potem spadek energii jest już wolniejszy. Sprawdź jak długo telefon będzie się rozładowywał do np. 70% Pytanie też jak u Ciebie z zasięgiem. Jeśli dalej będą problemy wysyłaj do serwisu.
  • Poziom 6  
    skaktus napisał:
    To jeśli telefon tylko leży i nic nie robisz i leci 1% w 2 minuty, to zrób jeszcze taki test - pierwsze % mogą lecieć dość szybko, potem spadek energii jest już wolniejszy. Sprawdź jak długo telefon będzie się rozładowywał do np. 70% Pytanie też jak u Ciebie z zasięgiem. Jeśli dalej będą problemy wysyłaj do serwisu.

Zasieg raczej ok. Gdy naładuje baterię do 100% to nie wyskakuje mi powiadomienie "bateria w pełni naładowana, odłącz ładowarkę"
  • Poziom 26  
    skaktus napisał:
    Bateria jest po prostu zużyta
    I niby po czym to stwierdziłeś? Jasnowidzem jesteś?
    Kolego autorze, wyślij mi numer IMEI na PW i zobaczę co i jak z Twoim telefonem było zrobione w serwisie, a jasnowidzów przestań słuchać, bo żaden z nich Twojego telefonu w ręku nie miał, a diagnozę dostałeś jakby co najmniej chociaż go na oczy widzieli.
  • Poziom 38  
    Masz zainstalowany Smart Menedżer?
    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=...er%26hl%3Dpl&usg=AOvVaw0Db29siLc3ZQ8S0IXnd2IP

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2...hAIHXByBKc4ZBAzKA0wDXoECAEQDg&iact=mrc&uact=8

Kiedyś w "użyciu baterii", ten programik pokazywał mi bardzo duże używanie baterii przez jakąś usługę google.
    Po nitce, nazwie szkodnika, znalazłem fix naprawiający ten problem.
    Też żarło jak głupie i bateria padała po kilku godzinach, po fixie wróciło do "normy" ok 20 godzin.
    W swoim programie masz podobne możliwości pokazywania niesfornych aplikacji?
    Tak robiła usługa "fabrycznie" zainstalowana, nie to, że przeze mnie.
    Czy tylko "ekran" jest na pierwszym miejscu?