Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester Rj45 nie świeci z drugiej strony

28 Wrz 2019 16:37 105 2
  • Poziom 1  
    Mianowicie mam taki problem że mam pociągnięty kabel około 40 metrów od skrzynki do domu i od 3 dni nie działa internet, pożyczyłem ten tester Rj45 od kolegi i na tym pierwszym ( głównym urządzeniu) wszystkie diody świecą a na drugim nic się nie pokazuje, a co chodzi? kabel jest popsuty czy jak?
    proszę o pomoc
  • Poziom 35  
    qurke napisał:
    na tym pierwszym ( głównym urządzeniu) wszystkie diody świecą a na drugim nic się nie pokazuje, a co chodzi? kabel jest popsuty czy jak?

Taki obraz że na nadajniku testera (mam na myśli tanie, popularne testery RJ45 chińskie) wszystkie (lub co najmniej lampki 1-8, jeśli kabel bez ekranu) lampki świecą po kolei a po drugiej stronie nic, występuje w sytuacji gdy wszystkie żyły są ze sobą zwarte gdzieś w pośrodku kabla.
    Może gdzieś jest kabel "przycięty" o jakąś blachę czy coś.
    W każdym razie, to połączenie kablowe jest niesprawne.
  • Poziom 43  
    qurke napisał:
    pożyczyłem ten tester Rj45 od kolegi i na tym pierwszym ( głównym urządzeniu) wszystkie diody świecą a na drugim nic się nie pokazuje, a co chodzi? kabel jest popsuty czy jak?
    proszę o pomoc

Co, jak, na czym, jakie jedno urządzenie a jakie drugie, jaki net, na jakim sprzęcie? itd.