Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mrugajace kolorowe paski na 42LG6000

Dexterron 28 Sep 2019 20:10 288 4
    Dexterron
    Level 2  
    Witam wszystkich

Na moim TV pojawiają się kolorowe poziome paski. Myślałem że wymiana płytki Tcon oraz płytki dodatkowej(tej łączącej się z ticonem) pomoże. Niestety nic to nie dało.
    Paski pojawiają się przy jasnych/bardziej kolorowych obrazach z większą częstotliwością

Jakieś pomysły co może się z tym dziać?

Dołączam filmik
    Dexterron
    Level 2  
    Zapomniałem wspomnieć że czasem muszę tv włączać i wyłączać parę razy bo obraz nie chce zatrybic
    prosiak_wej
    Level 38  
    Jeśli już otwierałeś telewizor, to sprawdziłeś zasilacz, poziom zakłóceń na liniach zasilających? Podobny efekt miałem kiedyś w monitorze komputerowym - tam skończyła się jedna świetlówka i zakłócenia z przetwornicy biegały po całym monitorze. Ostatecznie ową świetlówkę odłączyłem, a dane wyjście obciążyłem wysokonapięciowym kondensatorem po pojemności chyba 47nF. Obraz jest ciemniejszy, ale działa :)
    Dexterron
    Level 2  
    Problem w tym że nie mam multimetra
    O jaką świetlówke chodziło? Mógłbyś screen z Google dac? Bo nie wiem czy chodzi ci o podświetlenie led
    prosiak_wej
    Level 38  
    Obawiam się, że w tym telewizorze będzie jeszcze podświetlenie CCFL, ale mogę się mylić. Bez multimetru nic nie sprawdzisz, bez oscyloskopu jeszcze mniej. Telewizor ma pewnie jakieś 10 lat, więc wymiana elektrolitów w zasilaczu 'w ciemno' nie zaszkodzi, skoro nie masz jak go sprawdzić.