Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo słaba prędkość internetu w komputerze.

28 Wrz 2019 21:50 381 15
  • Poziom 4  
    Witam.

Posiadam internet 700Mb/s jednakże na komputerze nigdy nie jest więcej niż 230Mb/s. Zawsze mam prędkość miedzy 90Mb/s a 230Mb/s.
    Nie posiadam routera od wifi, a korzystam z modemu przewodowego od lokalnego dostawcy z którego mam internet. Modem był testowany u dostawcy jak i kabel wtedy prędkość była normalna czyli 700Mb/s. Dodam, że też był tester u mnie gdzie sprawdzał modem i tak samo pokazywało 700Mb/s. Reinstalowałem sterowniki, robiłem format komputera, skanowałem różnymi programami antywirusowymi jak Eset Nod32, Malwarebytes, CCleaner, a efekt został taki sam. Najdziwniejszy jest fakt, że w momencie kiedy był u mnie pan, który testował i w momencie po resecie modemu jak robiłem speed test to zdarzało się, że prędkość wskazywała 700Mb/s ale tylko w momencie kiedy zużycie procesora wzrosło na 100%. Dodatkowo bardzo mnie dziwi to, że te 700Mb/s wskazało tylko wtedy akurat on był u mnie. Jak samemu co jakiś czas robię speed testy to nigdy nie mam takiej prędkości.
    Dodam, że przed zmianą prędkości internetu na właśnie 700Mb/s miałem 300Mb/s i wtedy cały czas miałem właśnie prędkość w okolicach 280Mb/s a 290Mb/s.

Modem - Arris CM 3200B
    Dostawca - lokalny Telewizja Kablowa Toruń
    Płyta główna - MSI Z170A Gaming M3
    Karta sieciowa - Killer E2400 Gigabit Ethernet Controller
    Windows 10 Home
    Karta graficzna - GeForce GTX 1060
    Procesor - Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB
    Zasilacz - SilentiumPC Enduro FM1 650W (SPC119)
    Usługa - dostawca internetu i telewizji
  • Admin grupy komputery
    Jaki masz dysk twardy? Może ten nie jest w stanie szybciej zapisać danych?
  • Poziom 4  
    Dysk SPCC Solid State Disk (SSD) 120gb SATA III 6.0Gb/s
    Dodam informacje z programu Speccy Bardzo słaba prędkość internetu w komputerze.
  • Poziom 4  
    Przy próbie wykonania pomiaru aby był certyfikowany wyskakuje informacja o Zbyt dużej liczbie urządzeń w sieci. Modem jest stacjonarny i jedyne urządzenie do niego podpięte to właśnie komputer.

Za każdym razem kiedy przy pomiarze certyfikowanym sprawdzę ponownie czy da radę już go wykonać, to wykryta liczba aktywnych urządzeń waha się między 2 a 4. Czasami zdarzą się, że mogę wykonać test certyfikowany, ale w trakcie pomiaru już i tak wynik przychodzi w niecertyfikowanym.
  • Specjalista Sieci, Internet
    ZaxKrayt napisał:
    Przy próbie wykonania pomiaru aby był certyfikowany wyskakuje informacja o Zbyt dużej liczbie urządzeń w sieci.

Odpiąć, odłączyć, wyłączyć wszystkie zbędne urządzenia.

Test jest wiarygodny tylko wtedy, kiedy jest certyfikowany.
  • Poziom 4  
    Nawet po odpięciu wszystkiego zbędnego pojawia się informacja o dużej liczbie urządzeń, tylko teraz nie pokazuje między 2 a 4, a 1
    Zrestartuj prądowo router, potem komputer i spróbuj ponownie.

Sprawdzasz oczywiście na połączeniu kablowym?
  • Poziom 4  
    Problem dalej taki sam. Tak tylko po kablu bo nie mam WiFi
  • Poziom 4  
    Próbowałem na różnych, obecnie korzystam właśnie z tych do podałeś bo największą prędkość stałą udaje mi się utrzymać. W granicach 250 Mb/s. Na innych przeważnie obniża się na 160Mb/s
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź jeszcze opcje sterownika w menadżerze urządzeń, może tam są włączone jakieś ograniczenia.
    Dodatkowo sprawdź opcje zasilania.
  • Poziom 4  
    W opcjach zasilania mam ustawione na wysoką wydajność. A w właściwościach sterownika jest kilkanaście tych opcji. Część jest włączona a część wyłączona. Np. Energy Efficient Ethernet mam na disabled a Flow Control na Rx & Tx Enabled. Jeżeli o to Tobie chodziło.
    ZaxKrayt napisał:
    Problem dalej taki sam.

Więc musisz ten problem zdiagnozować co jeszcze u Ciebie koliduje.
    Wyłącz w ogóle wifi na Twoim routerze i podepnij się pod router tylko jednym komputerem i zrób test.
  • Poziom 4  
    KOCUREK1970 napisał:
    ZaxKrayt napisał:
    Problem dalej taki sam.

Więc musisz ten problem zdiagnozować co jeszcze u Ciebie koliduje.
    Wyłącz w ogóle wifi na Twoim routerze i podepnij się pod router tylko jednym komputerem i zrób test.

Nie posiadam wifi. Modem podpięty tylko pod ten komputer kablem.
    ZaxKrayt napisał:
    Modem podpięty tylko pod ten komputer kablem.

To zresetuj modem guzikiem i zrób test ponownie.
    Sam widzisz, że coś jednak z tego netu jeszcze korzysta i tester to wykrywa - no coś musi tam jeszcze szwankować.