Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy J3 2016 - LCD nic nie wyświetla, poza tym chyba działa...

28 Sep 2019 23:37 1011 4
  • Level 9  
    Witam, mam pytanie związane z telefonem Samsung J3 2016. Chodzi o to, że telefon włącza się, reaguje dźwiękiem na podpięcie do ładowarki czy komputera. Tak samo po włożeniu karty SIM i uruchomieniu go na wyczucie, udało mi się wejść np. do aparatu gdyż słychać było charakterystyczne dźwięki po "omacku" robionych fotkach. Poza tym, po zablokowaniu i ponownym odblokowaniu, telefon gra jakieś melodie - do tego też udało mi się wejść na wyczucie.

Od razu piszę, że przeszukiwałem to forum jak i ogólnie internet jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Rozkręciłem go, i sprawdziłem tasiemkę od LCD chociaż wiedziałem że bardzo mało prawdopodobne jest jej widoczne uszkodzenie bądź wypięcie. W związku z tym ponownie go złożyłem.

No i teraz pytanie - jaka jest szansa, że po zakupie nowego LCD wraz z digitizerem oraz panelem przednim, po podpięciu tasiemki okaże się, że ten zakupiony również nic nie wyświetla ? Załóżmy hipotetycznie, że ten nowo zakupiony będzie sprawny...
    Proszę napiszcie z własnego doświadczenia co oprócz samego wyświetlacza mogło zostać uszkodzone w tym telefonie. Jaka jest ostateczna możliwość tzn. wykluczająca jako przyczynę uszkodzenie LCD? Domyślać się mogę tylko, że któryś element na płytce głównej telefonu, chociażby gniazdo w które wpina się tasiemkę...

A co z możliwością zwrotu towaru zakupionego przez internet do 14 dni od jego otrzymania? Dobrze piszę, prawda? No, bo gdybym kupił taki LCD razem z dotykiem i panelem, i jedynie rozkręcił ponownie swojego J3, tylko wpiął tasiemkę do płyty głównej i włączył, sprawdzając czy wyświetlacz zaświeci się i pokaże to co powinien? No i gdyby się udało - w sensie, że LCD by zatrybił, to zostawiłbym go sobie i normalnie zamontował całość. No a w tym drugim przypadku, mało prawdopodobnym ale jednak(coś innego uszkodzone) odesłać w nienaruszonym stanie? Przecież od takiego sprawdzenia nie może się nic stać, tzn. towar będzie w nienaruszonym stanie. Co o tym myślicie?
    Wiem, że kombinuje ale zrozumcie, że nie stać mnie na wyrzucenie choćby 60-70zł "w błoto".

PS: Pytanie do osób prowadzących własny serwis GSM - jaka jest uczciwa cena za diagnozę telefonu? Mam na myśli że zanoszę telefon w celu diagnozy i ewentualnej naprawy. Czy takie punkty serwisowe zazwyczaj mają na stanie jakiś LCD który podmieniają by rozstrzygnąć gdzie tkwi przyczyna czy jak to się odbywa?
    No i cena mnie ciekawi mocno. Jeżeli w internecie można kupić taki LCD z digitizerem oraz całym panelem przednim za mniej niż 70zł z wysyłką(oczywiśćie nie oryginalny...) to zapewne w serwisach również nie montują oryginalnych LCD, prawda? No bo wtedy na pewno naprawa była by nieopłacalna... No więc ile wg Was powinni sobie policzyć za zrobienie tego zakładając, że to LCD jest przyczyną i poza jego wymianą nic nie trzeba robić?

Ponadto dodam, że proszę się nie obrażać na takie postawienie sprawy. To nie jest tak, że mam dwie lewe ręce do elektroniki, szczególnie tej drobnej, ponieważ ładne parę lat do tyłu zajmowałem się naprawą m.in. płyt głównych do PC, ale również telefonami i innymi urządzeniami. Robiłem to jednak amatorsko, bardziej dla własnej przyjemności(ta satysfakcja gdy udało się coś naprawić/przywrócić do działania, a często się udawało). Stare konto o nicku =X= do którego straciłem dostęp swego czasu, miało sporo postów i nie tylko takich w których prosiłem o pomoc, ponieważ miałem sporo punktów za odpowiedzi w tematach innych użytkowników...

Z góry dziękuje za odpowiedzi o ile takowe się pojawią,

Pozdrawiam, Damian.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 12  
    Wyświetlacz masz oryginalny? Telefon po upadku? Zalaniu? Miałem taki telefon z wyświetlaczem-zamiennikiem i również nie pokazywał obrazu ale po omacku coś można było uruchomić a w dodatku podświetlenie trzeba było mieć ustawione na pełną moc aby cokolwiek było widać na wyświetlaczu jak już za którymś włączeniem obraz się pojawił. Przestrzegam Cię przed inwestowaniem w zamienniki do tego modelu a zwłaszcza w te najtańsze. Te wyświetlacze z portalu aukcyjnego na literę A to chińskie buble. Tam oryginału nie kupisz a jeśli nawet to w cenie za którą kupisz sobie jakiś inny telefon. Oryginał zamontują Ci serwisie Samasunga ale ceny są wysokie. Jak Ci zależy na tym telefonie to poszukaj uszkodzonego np. Programowo czy sprzętowo (popsuta płyta główna) ale z dobrym wyświetlaczem i podstaw swoją płytę. Trzeba wpiąć sprawny wyświetlacz i się przekonasz-moźe w jakimś serwisie GSM koledze sprawdzą. Jeżeli obraz się pokaże i nie będzie zanikał to masz winny wyświetlacz a jeżeli nadal będzie ciemny ekran to płyta uszkodzona. Na początku mojej odpowiedzi zadałem koledze pytanie czy nie doszło do mechanicznych uszkodzeń. Jeżeli okaże się że winna jest płyta to prawdopodobnie padła przetwornica zasilająca podświetlenie ekranu.
  • Helpful post
    Level 36  
    Wymiana na oryginal w serwisie powinna kosztowac w okolicach ~200zl i wiecej. Przy cenie ponizej mozna sie spodziewac zamiennika, badz ewentualnie odnawianej sztuki (np po wymianie szyby) i w tym nic zlego nie ma, ewentualnie uzywanego z odzysku, ale to musisz dopytac.

Jesli myslisz o uzywaniu tego telefonu dalej to nie baw sie w wymiane wyswietlacza na zamiennik - LCD, gdzie oryginalnie siedzi w nim AMOLED. Jesli chcesz tylko odzyskac dane to mozesz tak zrobic i do tego sie te wyswietlacze nadaja.

Kupujac jako osoba prywatna przez internet masz mozliwosc zwrotu towaru bez podania przyczyny. Oczywiscie wypadalo by tu zachowac ostroznosc, nie zrywac zadnych folii itp. W tym modelu da sie przy odrobie wprawy podpiac wyswietlacz bez rozbierania telefonu i naruszania czegokolwiek.

Wyswietlacze w tym modelu sa dosc delikatne. Wyczysc dobrze ekran i sporz pod swiatlo. Moze bedzie widac pekniecie. Jesli nic nie widac a nie wyswietla to prawdopodobnie oberwala sama tasma. W tym modelu wyswietlacze lubia sie odklejac u gory w miejscu tasmy i pozniej wilgoc juz robi swoje. Tak po prawdzie to ten model nie jest specjalnie oplacalny w naprawie. Zamiennika wg mnie montowac nie ma sensu (jakosciowa sa kiepskie, grubsze, odstaja i fakt, ze to LCD a nie AMOLED nie jest bez znaczenia), a samo urzadzenie ma bardzo malo pamieci wewnetrzej, dziala kiepsko i zwyczajnie nie warte jest wciskania w niego kasy.
  • Admin of GSM Group
    Na dzień dzisiejszy koszt wymiany oryginalnego LCD to 250zł. Zamiennik można wymienić dużo taniej, jednak z nimi to loteria i czasem działają w miarę dobrze, czasem w ogóle nie działają a bywa, że po kilku dniach pojawiają się przebarwienia. Jak chcesz dalej korzystać z telefonu to tylko oryginał, jeżeli chodzi o odzyskanie danych to można ryzykować z zamiennikiem.