Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka bez blokad i oszustw - Jaką drukarkę bez mechanizmów "autodestrukc

29 Wrz 2019 02:29 354 5
  • Poziom 1  
    Witam!
    Jak kto w temacie to będzie wiedział jak oszukują producenci drukarek atramentowych, chipy na kartridżach mają za zadanie zablokować drukarkę po określonej ilości wydrukowanych stron chyba, że znów kupimy kartridż "firmowy". (Linku nie wkleję bo ktoś sobie wymyślił system punktów na forum - wpiszcie w youtube "Ink Cartridges are a Scam - pierwszy film użytkownika AustinMcConnell)

Przejechałem się na tym gównie osobiście. Teraz potrzebuję drukarki atramentowej (nie laserowej) która sama się nie zablokuje po wydrukowaniu X stron i która nie ma żadnych tego typu bezczelnych mechanizmów i nie ma kartridży lecz stałe zasilanie. Proszę o polecenie dobrego sprzętu oraz odpowiedź na pytanie czy ktoś ma doświadczenia ze sprzętem "Epson EcoTank" ( linku nie wkleję bo punkty ) I czy jeśli kupię właśnie ten sprzęt to nie napotkam wyżej wymienionych przeszkód.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Ludzie poszli po rozum do głowy i przestali kupować atramentówki, no bo komu dzisiaj potrzebne kolorowe wydruki (w warunkach domowych).
    I tak oto powstał kolejny pomysł na wydojenie klienta : EcoTank, czy tam inne stałe zasilanie, ja im jakoś nie wierzę :] , no ale może ludzie mają frajdę bo drukują sobie zdjęcia a to takie owiane otoczką nostalgii ;)

Raczej nikt Ci nie powie jak się sprawują te "tanki", za mało czasu minęło. Biznes is biznes, gdzieś musi być haczyk. (drogie tusze, super hiper specjalny papier, połamane zębatki po 2 latach, zablokowane urządzenie po 10.000 wydrukach...) ;)
  • Spec od drukarek
    Mam Brothery z przebiegami 70 - 130 tysięcy z pojemnikami do samodzielnego napełniania i wszystko działa ;)
    Trochę teoria spiskowa z tą autodestrukcją 🤗
  • Poziom 10  
    dr.master - mozesz podac jakie modele Brothera uzywasz?
  • Spec od drukarek
    OBCY_ napisał:

Dcp-j315
    Mfc-j6510
    Mfc-j4110
  • Poziom 19  
    dr.master napisał:
    OBCY_ napisał:

Dcp-j315
    Mfc-j6510
    Mfc-j4110

Ja osobiście nie lubię tej MFC-J6510DW ;) Za dużo razy musiałem je rozbierać w 80% żeby dostać się do ostatniego czujnika na torze kartki ;) Jestem "wypaczony" na punkcie tego modelu... ale fakt - rekordzistą jaki trafił do mnie na serwis był właśnie ten model J6510DW - 166 tys. wydruków i po wymianie stacji czyszczącej dalej śmigała ;) (były zgrzyty, ale żadna zębatka nie trzasnęła).

Z J315W miałem sporo przygód i bardzo fajne modele ;) a 4110DW, 4410DW, 4510DW, 4120DW, 4420DW, 6520DW, 6920DW też polecam z czystym sumieniem. Co prawda tusze z chipem, ale LC123 są stosunkowo tanie ;) LC223 trochę drożej ale też całkiem przyzwoicie. Zawsze można kupić wieczne tusze z ARC - auto reset chip, albo za 45 zł reseter do tych chipów i napełniać samemu tuszem z butli. Tutaj mam jednego sprawdzonego sprzedawcę + jak to dr.master by zalecił (dodałbym odrobinę płynu do udrażniania) i śmigałbym do 100k bez zarzutów.

Gdyby natomiast strzeliła dowolna zębatka to dawaj znać ;) będziemy szukać rozwiązania :)