Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon do domu [2000-3000 zł]

29 Wrz 2019 11:55 180 4
  • Poziom 4  
    Dzień dobry,

chciałbym zakupić wideodomofon obsługujący następujące funkcje:

- otwieranie furtki, elektrozaczep rewersyjny
    - możliwość obsługi do 4 bram automatycznych - chciałbym by była możliwość otwierania bram zdalnie z komórki
    - możliwość podłączenia CCTV z domu (przeglądanie monitoringu na komórce)
    - możliwość odbierania połączeń z telefonu - tutaj zastrzeżenie: dom jest duży, chciałbym mieć 1 panel, dobrze by było gdyby w momencie dzwonienia informacja jednocześnie pojawiała się na telefonie jak i panelu lub by na interkomie była możliwość wyboru dzwonienia (kom/panel)
    - możliwość wchodzenia za pomocą breloka (opcjonalnie czytnik linii papilarnych)
    - opcjonalnie: załączanie ośw. na ganku
    - możliwość nagrywania video/ robienia zdjęć
    - do furtki w ogrodzeniu mam pociągniętą skrętkę
    - myślałem jeszcze o jakiejś kontroli dostępu do drzwi wejściowych, tak by można było zrezygnować z kluczyka (z tyłu i z przodu) ale niekoniecznie musi być to zintegrowane z system domofonowym

Poproszę o parę propozycji.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Nikt ci nie odpowiada, bo nie ma szans na taką specyfikację w takiej cenie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    To proszę coś w większym przedziale cenowym spełniającym powyższe warunki.
  • Poziom 15  
    Większość twoich wymogów powinien spełnić zestaw: panel DoorBird D2101V (2 przekaźniki, czytnik RFID), kontroler I/O DoorBird A1081 z trzema dodatkowymi przekaźnikami, monitor DoorBird A1101.
    Razem około 7k PLN.

Jeśli w wersji bardziej wypasionej, to panel dodatkowo z klawiaturą D2101KV. Do obu wersji możesz podłączyć przycisk wyjścia umieszczony gdzieś wewnątrz posesji, który będzie uruchamiał pierwszy przekaźnik.

Monitor i appka dzwonią jednocześnie. Kontroler dodajesz w appce jako dodatkowe akcesorium. Zapamiętywanie fotki przy wywołaniu z panela darmowe, nagrywanie wideo jako opcja abonamentowa dodatkowo płatna - nie wiem ile.

[edyta: w sumie nie wiem jak jest z połączeniem monitor-kontroler i/o, czyli jak ze sterowaniem z monitora tymi 3 dodatkowymi przekaźnikami - jeszcze nie mieliśmy szansy tego przetestować]

Załączanie oświetlenia na ganku - raczej nie (w którym momencie/skąd chcesz je załączać?).

CCTV na komórce to rzecz odrębna od wideodomofonu, ogarnij to appką producenta monitoringu.
  • Poziom 15  
    Można uprościć i zastosować wideodomofon IP.
    Z takich bardziej wypasionych to Dachua VTK-VTO2000A-2-VTH1550CHW-2 za ok. 3250 zł.
    Ale on nie spełni tyle funkcji na raz w jednym urządzeniu jak to opisałeś w swoim założeniu i oczekiwaniach.
    Te należałoby rozłożyć dla kilku różnych systemów -alarmu , inteligentnego domu itd.