Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6500s rozładowuje baterię

29 Wrz 2019 13:04 117 10
  • Poziom 8  
    Nokia 6500s rozładowuje baterię. Nowa bateria po jednym dniu we włączonym telefonie rozładowuje się do jednej ,,kreski". Ta sama bateria gdy leży poza telefonem nie rozładowuje się i działa naprawdę długo. Dodam, że bateria w trakcie jej pracy w telefonie ,,puchnie" , tzn robi się gruba jakby coś od wewnątrz ją rozsadzało. Tak się działo z poprzednią baterią aż do tego stanu, że nie dało się zamknąć klapki. Teraz z nową dzieje się to samo. Może ktoś miał podobny przypadek i wie, co może być tego przyczyną? Czy jest sens szukać uszkodzenia i naprawiać czy lepiej dać sobie spokój z tym telefonem? Chociaż trochę szkoda byłoby się go pozbywać...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Problem z baterią ew układem ładowania, który zabił nową baterię (ale to mało prawdopodobne). Nawet przy zalozeniu, że telefon ma zwarcie powodujące rozładowanie jej w 12 godzin to i tak za mało żeby spuchla od tego. Sporo za mało. Gdyby nie wytrzymała takiego poboru mocy to każda rozmowa prowadziła by do wybuchu po kilku minutach.
  • Poziom 8  
    No ale z jakiejś przyczyny spuchła. nie wiem czy to bedzie dobrze widac na zdjęciach ale tak naprawdę jest. Na zdjęciu jest ta stara bateria. Nokia 6500s rozładowuje baterię Nokia 6500s rozładowuje baterię
  • Poziom 43  
    Bardzo mocne przegrzanie, gwałtowne zwarcie, wada fabryczna (zwarcie wewnętrzne), uszkodzenie fizyczne (powodujące nieszczelność izolatoral) powoduje gwałtowne puchnięcie.
    Używanie zużyte baterii lub baterii bubla (kiepski chemicznie elektrolit, elektrody, izolator) powoduje powolne puchnięcie.
  • Poziom 8  
    Bateria gdy jest poza telefonem nie puchnie, nie traci prądu. Dzieje się to tylko w przypadku gdy jest w telefonie. Wygląda więc na to, że ten telefon chyba juz nie jest do odzyskania. :cry:

Dodano po 2 [minuty]:

To zwiększanie objętości przez baterię jest chyba raczej winą telefonu gdyż dzieje się tak już z drugą baterią.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Radzę go otworzyć, może był zalany i korozja powoduje zwarcie.
  • Poziom 8  
    Dzięki, o tym niestety nie pomyślałem ... :D
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ja miałem podobnie jak ładowałem akumulatorek za dużym na pięciem.
  • Poziom 8  
    Powiedz mi proszę w takim razie, jakie parametry powinna mieć ładowarka do tego modelu? Może ja faktycznie używam nie takiego sprzętu i stąd te problemy. Chociaż bateria się rozładowuje gdy włączę telefon, gdy bateria jest poza telefonem to trzyma normalnie.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W czasach produkcji tej Nokii do pudełek trafiały zazwyczaj 2 typy ładowarek:
    -szybka (podłużna z białym pierścieniem przy wtyku) dająca około 800mA
    -oraz standardowa AC-3E dająca ponad 300mA.
    Być może ładowanie standardową rozwiąże problem puchnących akumulatorów. Jednak proszę sprawdzić tak jak pisałem go w środku, bo szkoda uszkodzić kolejną baterię.
  • Poziom 8  
    Wczoraj rozebrałem ten telefon i z lekka przedmuchałem sprężonym powietrzem. Chyba to pomogło bo od wczoraj jest naładowana bateria na full i nic się nie dzieje. Wcześniej po naładowaniu do pełna i zostawienie baterii w telefonie na noc powodowało jej całkowite rozładowanie. Jak na razie jest w pełni naładowana tak jakby dopiero co była odłączona od ładowarki. A więc być może mam problem z głowy. Dziękuję bardzo za poradę i pozdrawiam.