Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwukanałowy wzmacniacz gitarowy 5W - pełna lampa

painlust 15 Jan 2021 22:04 5640 34
    manipulex
    Level 10  
    Przy przełączaniu nic się nie dzieje (brak trzasków i takich tam...) myślę, że to złe ustawienie trafa sieciowego (trzeba je obrócić o 90 stopni) i oddalić lampę moc, wtórne uzwojenie tr. gł. do masy Tak jak mówiłeś (to, co na zewnątrz) i ekranowanie przewodu z anodowym do pierwotnego uzwojenia tr. głośnikowego. Myślę, że mam, co robić. Jak się z tym uporam, dam znać.
    zdrowia życzę
    dziękuję za pomoc poświęcony czas
    manipulex
    Level 10  
    Witam po długiej przerwie, chorowałem i nie mogłem się zająć poprawkami, które wskazaliście:
    po pierwsze wzmacniacz pracuje zupełnie fajnie nie wzbudza się, no troszkę przy maksymalnych ustawieniach, ale to jeszcze mogę chyba poprawić jak będą kabelki ekranowane.
    Ten rezystor 1M za 5,6K okazał się konieczny.
    manipulex
    Level 10  
    Na zdjęciu są widoczne o zmiany (lampa mocy dalej od pozostałych, trafo sieciowe obrócone o 90 stopni). Jeszcze raz dzięki za pomoc, Jak skończę, to wyślę próbki brzmienia i wygląd samego piecyka.
    pozdrawiam.
    manipulex
    Level 10  
    Dodałem przekaźnik i kilka przewodów ekranowanych, jest coraz lepiej. Dwukanałowy wzmacniacz gitarowy 5W - pełna lampa Dwukanałowy wzmacniacz gitarowy 5W - pełna lampa
    Zostały kontrolki do zamontowania i wymiana potencjometrów w kanale czystym.