Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Siemens EQ. 7 L- Series CTES30 - Nie przygotowuje kawy

29 Wrz 2019 14:40 375 3
 • Poziom 27  
  Witam,

  Dostałem taki ekspres który stał nie używany przez ok. półtora roku z powodu uszkodzonego pokrętła wybierana rodzaju kawy oraz innych opcji.

  Ekspres został rozebrany w celu odkurzenia, sprawdzenia czy wszystko jest na swoim miejscu. Pokrętło wyboru rozebrałem i wyczyściłem kontaktem S styki gdyż były czarne.
  Ekspres został ponownie złożony w całość, przeprowadziłem też czyszczenie i za pomocą tabletek przeznaczonych do tego celu.

  Po ok. 10 przyrządzonych kawach ekspres obecnie po wciśnięciu "Start" na programie "Kawa" pobiera kawę do młynka w celu zmielenia, zaparza wodę i po chwili wydaje z siebie dźwięk syczenia na ok sekundę i tyle. Na wyświetlaczu jest napis zaczekaj i po chwili wraca do menu wyboru rodzaju kawy.

  Zaparzacz myłem kilkukrotnie pod wodą i jest czysty, nie ma żadnego syfu, fusów itp.
  Pojemnik na skropliny wypełnia się wodą, pojemniczek na fusy również zapełnia się fusami po zmielonej kawie.

  Nie za bardzo teraz wiem co powoduje taki stan rzeczy, podejrzewam że wylewka do kawy może być zapchana lub wpadł jakiś syfek do dozownika.

  W czym może być problem? Może ktoś już miał taki przypadek. Jeśli opis jest mało precyzyjny mogę nagrać film co się dokładnie dzieje.

  Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki :)
 • Poziom 33  
  A ile wody w pojemniku na skropliny.Moze zawor drenazowy albo uszczelki w zaparzaczu
 • Poziom 27  
  Wody jest tyle w pojemniku na skropliny ile sobie pobierze do przygotowania kawy.

  W zaparzaczu uszczelki są dwie z tego co widzę, jedna czerwona na tym dużym okrągłym walcu z metalowym sitkiem i druga malutka czarna. Optycznie wyglądają dobrze, nie są sparciałe, przy dotyku są bardzo miękkie.
  Przy okazji sprawdziłem w jakim stanie jest wylewka do kawy i okazało się że jest praktycznie nie drożna. Wyczyściłem i odetkałem dysze, z wylewki wyleciało mnóstwo stwardniałego osadu po kawie. Po ponownym montażu sytuacja się nie zmieniła.

  Sprawdziłem przy pomocy programu Calc'n'clean czy pompka podaje wodę do wylewki i jest ok, pojemnik zapełnia się wodą z wylewki. Teraz nie wiem gdzie szukać problemu :(.

  Gdzie znajduje się ten zawór drenażowy?
 • Poziom 27  
  Zapomniałem o tym temacie. Ekspres naprawiony, powodem były uszkodzone uszczelki wewnątrz zaparzacza. Ekspres rozebrałem na części pierwsze, dokładnie umyłem wszystkie części, nasmarowałem smarem elementy suwne, wymieniłem wszystkie uszczelki na nowe i działa jak nowy. Muszę się jeszcze uporać z młynkiem do kawy bo żarna są już trochę starte i ustawienie fabrycznie powoduje to, że młynek za lekko się kręci i wyświetla komunikat o braku kawy w młynku ale to już wiem gdzie jest problem!