Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C35 - Pasek skanera

29 Wrz 2019 14:58 144 3
  • Poziom 12  
    Hej,

W moim urządzeniu padł pasek skanera. Skaner świecił się non stop ale się nie przesuwał i pojawiał się odpowiedni komunikat. Stwierdziłem że wymienię ten pasek sam. I to chyba był błąd. Aby poprawnie przeprowadzić pasek trzeba lekko podnieść skaner i ustawić pasek w odpowiednich trybach. Już byłem zadowolony, że udało się samemu wszytko zreperować ale nie. Teraz okazuje się, że skaner w ogóle się nie świeci. Podejrzewam, że uszkodziłem jakimś cudem te białe listwy łączące się ze skanerem przy podnoszeniu. Sterałem się to zrobić bardzo delikatnie ale jak widać nie pomogło. Co sądzicie o wstępnej mojej diagnozie i jak myślicie, gdzie najlepiej oddać taką drukarkę na terenie Łodzi do naprawy i jak sądzicie, jaki będzie koszt takiej naprawy? Konica Minolta Bizhub C35 - Pasek skanera
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    A pasek był zerwany? To że masz taki komunikat nie zawsze może świadczyć o zerwanym pasku. Nawet jak zerwany to generalnie robota na 20 minut i trudno przy niej uszkodzić tasiemkę od skanera (tylko mniej rozbieram maszyny niż Ty).
  • Poziom 12  
    Czy ktoś wie skąd można załatwić taśmy białe łączące skaner z płytą?
  • Poziom 23  
    To jeszcze spróbuj wyciągnąć białe pasma z gniazd i wsunąć z powrotem , czasem pomaga też odcięcie fragmentu pól stykowych , ja odcinałem ok 1 mm, wymiana taśm sygnałowych jest możliwa.