Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotair stacja lutownicza temparatura zadana

29 Wrz 2019 16:29 297 1
  • Poziom 4  
    Cześć! Mam do Was pytanie, jaką temperaturę ustawić na hotair podczas zdejmowania układów oraz na stacji grotowej podczas czyszczenia padów, usuwaniu resztek cyny (wraz z pomocą topnika)? Stacja to typowy WEP, ale w miarę dobrze mi się nią pracuje i myślę że na początek będzie dobra. Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 38  
    Zadowoli cię odpowiedź 346C...354C, wydatek powietrza 4.5 na wylocie dyszy :) ? To nie są wartości wzięte z kosmosu ale pewna wartość wyjściowa. Ilość dostarczanego ciepła to temperatura x wydatek powietrza. Staraj się to tak poustawiać by mały gabarytami układ był grzany, zdejmowany w góra 15s, użyj przed zdejmowaniem topnika, ruchy okalające układ a nie grzanie na niego. Plastiki i elementy zabezpiecz kaptonem albo zwykła folią aluminiową.
    Dla stopu Pbfree (bezołowiowego) musisz dodać z 10C...15C i ewentualnie podnieś nieco wydatek powietrza. Jak stosujesz dyszę profilową a nie zwykłą rurkową tym bardziej podnieś wydatek powietrza gdyż stawia ona większy opór jego przepływowi.
    Z czyszczeniem za pomocą grotówki jest podobnie. W pierwszym etapie należy podnieść temperaturę gdyż prawie na pewno w nowych sprzętach będzie lut bezołowiowy. Łatwiej jest nanieść stopu ołowiowego co spowoduje lepsze odchodzenie, rozpływ starego lutowia i obniży temperaturę topnienia.
    Obejrzyj to i pokrewne:
    https://www.youtube.com/watch?v=RroHK6_t-o8