Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wybór przedłużacza bębnowego do odkurzacza/dmuchawy

29 Wrz 2019 17:01 213 3
  • Poziom 9  
    Witam
    kupiłem odkurzacz/dmuchawę Gardena ErgoJet 3000 - oczywiście na 3000W. Niestety potrzebuję także przedłużacza o długości ok 35 m no i pojawił się problem jaki przedłużacz kupić. Na kilku stronach w internecie wyczytałem że dla takiej mocy i długości kabla najlepszy byłby przedłużacz o przekroju 1,5 mm2. Taki też zakupiłem. Następnego dnia dotarł odkurzacz i czytając instrukcję bardzo się zdziwiłem gdyż tam producent pisze: "Używać jedynie kabla 1,00 mm2 o długości maksymalnej do 40m."...
    No i teraz nie wiem... czy ten zakupiony przedłużacz 1,5 mm2 to zbyt wiele i coś może się uszkodzić czy też producent odkurzacza się pomylił? Bo nawet na stronie producenta przedłużacza pisze że 3000W to 1,5 mm2...
    Proszę o rady.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Większy przekrój jest lepszy, więc nie ma problemu.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Przedłużacz o przekroju żył 1.5 mm2 możesz stosować na krótkich odcinkach uwzględniając spadek napięcia na określonej długości przedłużacza i moc urządzenia.Dla mocy ww urządzenia powinien być przewód o przekroju żył minimum 2.5 mm2 Przewód na bębnie powinien być w izolacji w gumie ze względu na jego zastosowanie lato-zima.W trakcie wykonywania pracy tym przedłużaczem przewód powinien być w całości rozwinięty z bębna .W przypadku pozostawienia części okablowania na bębnie nastąpi grzanie pozostawionej części kabla na bębnie.
  • Poziom 9  
    Przedłużacz bębnowy 1,5 mm2 jak na razie sprawuje sie OK. Na wszelki wypadek używam go z tą Gardeną zawsze w stanie całkowicie rozwiniętym. Dziękuję za rady.