Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] BMW E61 LCI - Radio słaby odbiór

darekwawapl11 29 Sep 2019 18:04 5352 7
    darekwawapl11
    Level 11  
    Witam wszystkich mam maly problem moim kombiaczkiem.
    W aucie nie dzialalo ogrzewanie tylnej szyby problem byl w okablowaniu tylnej klapy zarówno (+) jak i kabel masowy przerwały się na załamaniu w zawiasach z tym się już uporałem poprzez przelutowanie i dosztukowanie kabli. Druga sprawa to słaby odbiór radia domniemam że problem może byc tej samej natury gdyż w inpa zakladka radio jest blad połaczenia anteny.
    Chcialem podjąć sie napray kabla antenowego lecz nie wiem zupełnie jak do tego sie zabrać.
    Obrobilem kabel o długość ok 1m z jednej strony zaznaczając go wtyczką antenową FAKRA żeńska taka jak jest przy module diversity lecz nie wiem jak polaczyc kable w srodku auta pod glosnikiem? Tu moje pytanie czy moge je przylutowac tak jak kable od grznej tylnej szyby czy lepiej zastosować jakis rodzja złączki? Dodam ze wg. TIS kabel idzie prosto do modułu ccc w konsoli centralnej i nie bardzo mi sie widzi ciagniecie przez cale auto nowego kabla... widzialem w internecie gotowce dlugosci ok 6m za nie duże pieniądze lecz jakosc kabla to zagadka.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Trawik
    Level 26  
    Zobacz najpierw jak wygląda moduł diversity
    darekwawapl11
    Level 11  
    ogladalem wygląda ok tz. jest suchy i optycznie wyglada ok też go podejrzewam ale najpierw zanim wyślę go do naprawy chcialem porządek zrobic z kablem najpierw

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

czy mogę polutowac kabel antenowy w srodku auta pod tylnym glosnikem nie bedzie zbierać szumów i szmerow czy lepiej uzyc jakiegos szybko złącza?
    Pevelo84
    Level 2  
    Siemanko! Ja zrobilem babola i podczas wymiany wiazek ucialem kabel i jest teraz za krotki i nigdzie nie moge znalezc odpowiednika aby dosztukowac cos, masz jakis numer albo link do kabla ktory znalazles w internecie o ktorym wspominales? ja chyba dosztukuje kawalek i zwyczajnie polacze jakims konektorem tak to wymyslilem
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Podejdzie RG174.
    Pevelo84
    Level 2  
    Elegancko! bardzo Ci dziekuje za odp!! Pozdro i milego dnia! Gdyby ktos szukal wiazek do tylnej klapy e61, to znalazlem wszystkie kable na jedna i druga strone za ok 300zl takze jak cos pytajcie.
    darekwawapl11
    Level 11  
    drogą prub doszedlem do wniosku ze uszkodzony byl kabel antenowy a modul dibersity był ok. Najprosciej wlaczamy zaplon i radio dolaczamy i podlaczamy kabel od anteny jak nie ma roznicy w odbiorze to kabel a jak ruznica jest zaowarzalna wtedy diversity. Auto sprzedane
    darekwawapl11
    Level 11  
    drogą prub doszedlem do wniosku ze uszkodzony byl kabel antenowy a modul dibersity był ok. Najprosciej wlaczamy zaplon i radio dolaczamy i podlaczamy kabel od anteny jak nie ma roznicy w odbiorze to kabel a jak ruznica jest zaowarzalna wtedy diversity. Auto sprzedane

Dodano po 31 [sekundy]:

Auto sprzedane