Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka akumulatorowa z udarem, ok 600zł

29 Wrz 2019 19:18 246 7
  • Poziom 14  
    Chciałbym kupić wkrętarkę akumulatorową z udarem. Budżet okolice 600zł, zrobiłem kilka instalacji fotowoltaicznych i przydałoby się coś w tym kierunku. Nie koniecznie jakieś mega profesjonalne, ale żeby kręcić w drewno to udar wskazany. Na profesjonalny sprzęt to tak bardziej 2k trzeba szykować, szukam czegoś na początek. Do tej pory to bardziej korytka na gipskartonie montowałem :P

MAKITA DHP453- model z fajnym zestawem akcesoriów, jeden aku 3ah.
    MAKITA HP457DWE tu bez akcesoriów ale za to dwie małe baterie. Pod moją dotychczasową pracę to nawet bym ją bardziej widział. Na jednym aku robię, drugi się spokojnie ładuje a pod zabawę z sieciami LAN to taki aku wytrzyma cały dzień. Z drugiej strony waży tyle, co DHP z aku 3ah...
    DeWALT DCD778S2T, aku 2x1,5Ah, najmocniejszy udar i uchwyt do paska
    Metabo SB 18 L BL, 2x2ah, udar nie wiele gorszy niż dewalt ale mniejsza i najlżejsza przy nieco większej baterii.

Którą wybrać? Może coś innego w podobnej cenie?
  • Użytkownik obserwowany
    Za tyle nie kupisz dobrego udaru.
  • Poziom 14  
    Na razie tego "dobrego" udaru nie potrzebowałem, przydałby się zwykły :P Zakrętarki natomiast kosztują stosunkowo mało, szczególnie np sam korpus z Makity. Tamte już mają konkretniejsze kopyto. Szukam wkrętarki z udarem, która będzie najlepsza w tej kasie. Jak zacznę skakać po dachach na poważnie, to liczę się z zakupem czegoś profesjonalnego.
  • Poziom 14  
    Pozwolę sobie podbić temat. MAKITA HP457DWE to taka niższa półka, bardziej marketówa. Baterie nie pasują do innych urządzeń, więc ją odpuszczam. Metabo natomiast ma główkę tylko do 10mm, a czasem potrzebuję 13mm. Na placu boju zostają Makita i DeWalt. Przy czy DeWalt ma silnik bezszczotkowy i to chyba ją wybiorę. Ale jestem otwarty na propozycje.
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdzałeś Stanleya? Szukasz tylko wkrętarko/wiertarki czy zestawu wkrętarko/wiertarka + impact?
  • Poziom 14  
    Chciałbym mieć w jednym urządzeniu wiertarko wkrętarkę z udarem. Widziałem zestawy, gdzie była chyba tzw dokrętarka, ale na razie nie chcę tego urządzenia oddzielnie. Z resztą same body jest stosunkowo tanie, zawsze zdążę dokupić. Rozmawiałem przed chwilą z jednym serwisantem elektronarzędzi i on polecił jednak brać Makitę. Mówił, że naprawa sterowania w bezszczotkowych jest droga i że w makitach akumulatory są trwałe. Narzekał na trwałość ogniw zastosowanych w DeWaltach. Także skłaniam się chyba na Makitę DHP453 z zestawem narzędzi za 700zł. Stanleya nie analizowałem. Myślałem, że to marka jak Yato, która robi narzędzia ręczna (swoją drogą mam z nimi mocno średnie doświadczenia) a swoje logo bije na chińskich produktach. To nie jest tak?
  • Użytkownik obserwowany
    To dobry sprzęt też mam makity. Pamiętaj że udar we wkrętarko/wiertarkach jest do wiercenia otworów a w impaktach do wkręcania śrub/wkrętów. W domowych pracach w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o Stanleya to jedna z lepszych firm na rynku.
    Jeśli nie topowa marka. Są jeszcze Milwaukee, Festool, wymieniany przez ciebie DeWalt. Wszytko zależy do czego potrzebujesz. Te z Lidla tez do domowych zastosowań są dobre i można dokupić same baterie.
  • Moderator Elektrotechnika
    theded napisał:
    Stanleya nie analizowałem. Myślałem, że to marka jak Yato, która robi narzędzia ręczna (swoją drogą mam z nimi mocno średnie doświadczenia) a swoje logo bije na chińskich produktach. To nie jest tak?

Tu masz trochę informacji o firmie Stanley: https://www.stanleyblackanddecker.com/our-businesses/our-brands
    - produkowała narzędzia ręczne a po połączeniu z Black&Decker (DeWalt) również teraz pod nazwą Stanley produkuje elektronarzędzia.