Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pro¶ba o ocenę rozmieszczenia czujek

dudo77 29 Sep 2019 20:20 390 11
Optex
    dudo77
    Level 10  
    Będę wdzięczny za pomoc w ocenie mojej koncepcji na rozmieszczenie czujek ruchu.

Lada dzień będzie kładziona nowa instalacja i przy okazji chciałem położyć kable zanim znajdę specjalistę, który pomoże w przeniesieniu Integry ze starej lokalizacji.

Swoj± drog± jeżeli kto¶ byłby zainteresowany zleceniem w Warszawie to proszę o kontakt na priv.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    To cało¶ć systemu? Rozmieszczenie totalnie nie przemy¶lane.
  • Optex
    dudo77
    Level 10  
    @sosarek jak widać nie znam się za bardzo ;-)
    Centralka i manipulator jeszcze oczywi¶cie będzie ;-)
    Co warto jeszcze dodać, czujniki dymu?

To instalacja w biurze więc nie mam za bardzo pomysłu, zakładam że kontaktrony nie potrzebne bo będ± czujki ruchu.
    adversus
    Level 31  
    Do autora, podaj jakie¶ założenia, czy lokal jest na parterze, kontaktrony to ochrona obwodowa, generalnie aby było zgodnie ze sztuk± powinny być (choć s± tacy którzy nie daj±), koszty niewielkie a daj± dużo pożytku (wykrycie pozostawionego otwartego okna). Gdzie przewidujesz manipulator? Gdzie sygnalizator zewnętrzny i czy chcesz dać wewnętrzny. Jak ma wygl±dać powiadamianie (firma ochrony czy powiadamianie ciebie)?

Jak widzisz dobrze jest mieć jakie¶ założenia....

Moderated By suworow:

Usun±łem czę¶ć wypowiedzi, która nie dotyczyła pytania. Takie uwagi zgłaszamy raportami.

suworow
    Admin of Property security
    dudo77 wrote:
    Lada dzień będzie kładziona nowa instalacja i przy okazji chciałem położyć kable zanim znajdę specjalistę, który pomoże w przeniesieniu Integry ze starej lokalizacji.

A wystarczy po prostu poszukać specjalisty trochę wcze¶niej i pozwolić by to on wskazał wła¶ciwe miejsca umieszczenia elementów systemu.
    dudo77
    Level 10  
    adversus wrote:
    Do autora, podaj jakie¶ założenia, czy lokal jest na parterze, kontaktrony to ochrona obwodowa, generalnie aby było zgodnie ze sztuk± powinny być (choć s± tacy którzy nie daj±), koszty niewielkie a daj± dużo pożytku (wykrycie pozostawionego otwartego okna). Gdzie przewidujesz manipulator? Gdzie sygnalizator zewnętrzny i czy chcesz dać wewnętrzny. Jak ma wygl±dać powiadamianie (firma ochrony czy powiadamianie ciebie)?

Lokal jest na pierwszym piętrze.
    Manipulator planuję po prawej stronie od drzwi, jest tam mała rozdzielnia.
    Jeżeli wspólnota się zgodzi to będę chciał umie¶cić na fasadzie budynku, jeżeli nie to będzie wewnętrzny.
    Powiadamianie do firmy ochranianej i do mnie.

@suworow wiem, że to bł±d, dlatego kajam się i proszę o pomoc
    .
    suworow
    Admin of Property security
    Ale tu nie ma się co kajać :)
    Sygnalizator wewnętrzny dołożyć zawsze warto, tak samo ja kontaktron na drzwi. Czujki przesuń gdzie¶ w narożniki. Nie ma powodu by patrzyły prosto w okna. No i centrala ważne by znalazła się w strefie chronionej czujk± natychmiastow±.
    pozdrawiam
    dudo77
    Level 10  
    OK dodam kontaktron i sygnalizator wewnętrzny, ale dajcie znać czy czujki tam mog± być?

User removed account
    Level 1  
    sosarek

Level 43  
    Obraz wart więcej niż słowa ;)
    adversus
    Level 31  
    sosarek wrote:
    Obraz wart więcej niż słowa ;)

@Sosarek, nie wiesz jakie będ± czujniki montowane a więc i nie wiesz jaka będzie i czy będzie martwa pod czujnikiem, co może nie do końca być dobrym rozmieszczeniem. Daj±c rysunek powiniene¶ jednak dodać opis a nie i¶ć po najmniejszej linii oporu... A więc obraz niewiele wart bez kilku słów komentarza.
    Przy takim rozmieszczeniu powinien jaki¶ opis wła¶nie na temat tego jakie powinny być w takiej konfiguracji użyte czujniki i dlaczego te a nie inne.

Najodpowiedniejsze będ± o optyka lustrzana bo one nie maja wła¶nie marterj strefy pod czujnikiem ( np Ivory Satela, Vanderbilt PDM-IXA12, ISC-BPR2-WP12 BOSCH'a i inne bez martwej strefy podej¶cia).