Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG 43UK6500 - pilot słabo kontaktuje

29 Wrz 2019 20:58 321 13
  • Poziom 3  
    Witam.
    Niecały rok temu kupiłem nowy telewizor LG.
    Od niedawna niektóre przyciski na pilocie trzeba wciskać nieco mocniej niż pozostałe.
    Pilota rozbierałem, przemywałem spirytusem płytkę oraz części stykowe przycisków, wymieniłem baterie ale bez poprawy.
    Czytałem, że są w sprzedaży środki typu kleje czy inne substancje poprawiające przewodzenie, ale czy to rzeczywiście działa?
    Co możecie poradzić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pewno lepiej będzie kupić nowy. Jak chcesz pobawić się w " klejenie gumek" to trzeba kupić zestaw. Telewizor LG 43UK6500 - pilot słabo kontaktuje
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego pilota, tak jak radzi kolega LeDy powyżej. Rozwiązanie z klejeniem w niektórych przypadkach - gdy gumki mają mały skok - jest stratą czasu. Bywa tak, że po przyklejeniu tego krążka z gumy przewodzącej styk jest już na stałe, bo obudowa naciska na gumkę.
    Piloty do Samsunga są bardzo tanie.
  • Poziom 3  
    Ogarnę chyba nowego pilota jednak bo widzę, że z tymi gumkami może być różnie.

Dziwne tylko jest to, że tv i sam pilot mają rok.
  • Poziom 43  
    zlotaraczka. napisał:

Dziwne tylko jest to, że tv i sam pilot mają rok.

Pewno chińskie te piloty to raz a drugie to pewno dużo przełączasz zamiast oglądać?
  • Poziom 39  
    Aby przedłużyć działanie pilota należy go czyścić już gdy zauważy się pierwsze objawy gorszego działania przycisków. Odkładanie czyszczenia w czasie doprowadzi do starcia powierzchni przewodzącej na gumie i pilot tylko do utylizacji. Takie działanie spowodowane jest gromadzeniem się żółtawej mazi na stykach i gumkach a wg mnie jest to połączenie potu, wilgoci i kurzu.
    Gumę myję DELIKATNIE ciepłą wodą z dodatkiem kropli płynu do mycia naczyń a powierzchnię PCB isopropanolem lub delikatną tkaniną (używam też wacików kosmetycznych) z ciepłą wodą. Uważać, aby nie nalać wody pod układ scalony oraz dobrze wysuszyć.
  • Poziom 3  
    Czyli równie dobrze można przemyć płytkę ciepłą wodą i delikatną tkaniną?
    Może go rozbiorę jeszcze i tak zrobię...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie "przemyć płytkę ciepłą wodą", lecz przetrzeć tkaniną namoczoną w wodzie z płynem!
    Może pomóc tylko wtedy gdy na gumie pozostała warstwa przewodząca.
  • Poziom 3  
    Nie no ja wiem, że tylko przetrzeć a nie myć pod bieżącą wodą.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Prawdopodobnie, któraś przelotka na ścieżce przewodzącej zaczyna padać i zwiększa rezystancję. Miałem to samo w takim pilocie LG.
    Telewizor LG 43UK6500 - pilot słabo kontaktuje
    Oczywiście najpierw wymieniłem wszystkie gumy ale nie one były winne (chcąc kleić gumy przewodzące trzeba wycinać stare żyletką).

Strasznie tandetne te piloty w LG w swoim już naprawiałem chyba z 5 tych przelotek. Objaw jest jak u ciebie zaczyna nie działać grupa przycisków.

Dla testów możesz spróbować podłączając samą płytkę pilota pod baterię i nacisnąć gumą z innego działającego przycisku na styki słabo działającego przycisku jeśli będzie OK to wina gum.
  • Poziom 3  
    Ponieważ czyszczenie nic nie dało, więc wolałem zakupić nowego pilota.
    Wcześniej miałem do tego tv również klawiaturę. Sprzedałem ją i dołożyłem do pilota Magic dedykowanego do tego telewizora. Akurat był w promocji za 149zł z darmową dostawą.
    Póki co rewelacja.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeśli TV ma niecały rok to żądaj wymiany gwarancyjnej pilota (jeśli nie nosi śladów niefachowej naprawy).
  • Poziom 3  
    Wiesz, podsunąłeś dobry pomysł.
    Spróbuję go zareklamować.