Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa systemu domofonowego Wekta

29 Wrz 2019 21:23 195 9
  • Poziom 24  
    Panowie szukam kogoś kto ogarnia ten system, wspólnota dokłada furtkę na której ma być zamontowana \dodatkowa stacja bramowa która będzie miała dostęp do wszystkich lokali w budynku. Podobno trzeba połączyć to wszystko w sieć, producent nie za bardzo mówi jak to zrobić, zaprasza na szkolenie na które oczywiście brakuje czasu oraz system spotykam na tyle rzadko ze nie średnio mi się opłaca też zakup interfejsu komunikacji.....
    Rozbudowa systemu domofonowego Wekta Rozbudowa systemu domofonowego Wekta
  • Specjalista Domofony
    Będzie problem. Ze zdjęcia wnioskuję, że macie 2 budynki z 2 wejściami, czyli 4 kasety. Jeżeli tak, to wieszacie na furtce 2 kasety (wpinane do klawiatury cental pod wejście 3) i łączycie się z danej kasety tylko do danego budynku. Tylko, że zaraz pojawi się problem, że nie znajdziecie klawiatury 2.0 i trzeba będzie modyfikować obecne centrale. Zabawa na długie jesienne wieczory, a efekt bywa mizerny.
    Jak dla mnie - to jest okazja zainwestowania w przejście na system cyfrowy, a nie bawienie się z protezą analogowo-cyfrową.
    Wiąże się to z wymianą wszystkich elementów tej "układanki" łącznie z unifonami w mieszkaniach, ale z tego co odczytuję ze zdjęcia, to chyba nie ma ich aż tak dużo (16 na klatkę, w sumie 32?).

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Jeden budynek dwie klatki po 16 mieszkań. Zbudowane jest to w tym momencie jedna centrala jedna klawiatura na klatkę . Blok jest świeży (domofon ma niecałe 5 lat) i wspólnota nie chce wymieniac całego systemu choć ja sam bym wolał tak zrobić.
  • Specjalista Domofony
    Faktycznie, teraz jeszcze raz się przyjrzałem i widzę, że jest po 1 kasecie.
    Najłatwiej w takim wypadku jest powiesić 2 kasety (oddzielne do klatek) i włączyć je w wejścia 2. Wtedy nie trzeba przeadresowywać unifonów, bo podejrzewam, że numeracja w obu klatkach jest ta sama (1-16?).

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Nie, numeracja pierwszej klatki 1-16 druga klatka 17-32.
  • Specjalista Domofony
    W takim wypadku ja zrobiłbym to tak:
    1. zrezygnował z 2 centralek
    2. 2 obecne klawiatury podłączyłbym do jednej centrali (wejścia 1-2)
    3. założył moduł wywołań dodatkowych
    4. klawiaturę z furtki podłączył do centrali (wejście 3)
    Koniec modernizacji

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Żadna z tych central nie ma zacisków klawiatury 3, więc NA PEWNO nie ma zamontowanych wzmacniaczy wewnętrznych i samo zamontowanie zacisków nie wystarczy.
    Jest szansa, że Wekta przyjmie zlecenie na rozbudowę jednej z nich.

Mają za to zaciski do pracy w sieci i może stosując moduł rozszerzeń uda się podłączyć dwie klawiatury w jednej centrali do obsługi klatek a trzecią z wykorzystaniem drugiej centrali do obsługi wejścia głównego.
  • Poziom 24  
    Dostałem informację że wystarczy dokupić panel, jeszcze jedna centrale i połączyć to wszystko w sieć (3 centrale, każde wejście będzie miało swoją centrale) i odpowiednio zaprogramować, minus jest taki że interfejs do programowania to 600pln netto :)
  • Specjalista Domofony
    luk9753 napisał:
    Dostałem informację że wystarczy dokupić panel, jeszcze jedna centrale i połączyć to wszystko w sieć (3 centrale, każde wejście będzie miało swoją centrale)

Tylko, czy Wekta ma centralę, która będzie gadać z obecnymi, czy może trzeba modernizować te stare do nowej.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Dostali fotki na maila te same które wstawiłem tutaj, twierdzą ze można bezboleśnie, nie znam totalnie tego systemu spotykam go piwerwszy raz a ze muszę przy okazji innych prac to zmodernizować to najchętniej konfigurację i programowanie oddał bym komuś kto już ma jakieś doświadczenie.