Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz CORSAIR CM600X głośno pracuje

30 Wrz 2019 01:04 120 4
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, ok 3mies temu zakupiłem zasilacz Corsair CX600M. Przez pierwszy dzień działał cicho, niestety dzień później zaczął pracować bardzo głośno, zauważyłem że czasami jeżeli przytrzymam przycisk power chodzi cicho, a czasami jeszcze głośniej. Myślę że to wentylator, ale mogę się mylić. Proszę o pomoc w tej sprawie.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Jeśli myślisz, że to wentylator - to upewnij się, że tak jest, a jeśli tak jest - odeślij zasilacz na gwarancję, z zewnątrz nic mu nie zrobisz, a otwierając go pozbędziesz się gwarancji. Wentylator można sprawdzić wyłączając komputer, na wyłączonym zasilaczu należy uniemożliwić pracę wentylatora (wkładając jakiś niemetalowy przedmiot w łopatki - patyczek do uszu, wykałaczkę, zapałkę) i włączając komputer. Przez dwie, trzy minuty z zasilaczem się nic nie stanie, a będzie można potwierdzić, czy to problem z wentylatorem zasilacza. Inne wentylatory można sprawdzać w podobny sposób, ale w przypadku procesora nie przekraczałbym jednej minuty, w przypadku karty graficznej jednej (w przypadku bardzo wydajnych kart) lub dwóch (w przypadku kart średniej wydajności).

Jeśli po przyciśnięciu przycisku power albo jego okolic dźwięk się zmienia, to mogą to być wibracje z czegokolwiek w obudowie, być może sama obudowa jest fatalnej jakości i coś rezonuje, brzęczy. Ale to Kolega ma ten komputer przed sobą, więc nikt nie powie, czego to wina.
  • Poziom 3  
    Dzień dobry wsadziłem patyczek do wentylatora zasilacza i nic nie słychać wiec myślę że to przez to niestety już na gwarancję oddać go nie mogę, czy można jeszcze coś w tej sprawie zrobić?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Wymienić wentylator na własną rękę, jeśli jest uszkodzony.
  • Poziom 3  
    Dobrze, dziękuję za pomoc