Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory

30 Wrz 2019 01:13 168 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Jakiś czas temu nie przemyślałem tematu zakupu UPSa i kupiłem wersje która nie posiada możliwości podłączenia zewnętrznej baterii. Kupiłem Power Walker VFI 2000TG zamiast VFI 2000TGB, próbowałem sprzedać UPS, bo jest jeszcze na gwarancji (minął rok) i kupić wersję TGB ale za 400 zł mniej nikt nie chciał się skusić a niżej zejść nie mogę bo krucho z $$$.

Po zrobieniu małego rekonesansu wychodzi na to, że pomijając kwestie małej ładowarki 1.5A, może pojawić się szereg innych problemów uniemożliwiających podłączenie większych baterii do UPSa.

Chętnie przeprowadziłbym test z użyciem aku od samochodu (wiem, że się nie nadają ale to tylko w ramach testu), ale baterie w UPS połączone są szeregowo, co daje 48V a ja mam tylko jeden samochodowy akumulator, nie chciałem go wpinać w miejsce oryginalnej baterii (3 oryginalne + samochodowy). Kupno w ciemno 4 akumulatorów do testów nie wchodzi w grę.

Moje pytanie brzmi: Czy ktoś próbował podłączyć do tego UPS zewnętrzne aku i weryfikował czy takie rozwiązanie będzie działać? Nie zależy mi specjalnie na szybkim czasie ładowania. Ewentualnie czy jest ktoś z Poznania lub okolic kto ma czas i możliwości aby to sprawdzić? Mógłbym podjechać z 4 pakiem piwa i UPSem na 15 min aby podłączyć aku i zobaczyć jak to się będzie zachowywać.

Poniżej wrzucam kilka fotek które zrobiłem po zdjęciu obudowy UPS żeby zerknąć co jest w środku.
    UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory UPS - Power Walker - VFI 2000TG - dodatkowe akumulatory

Z góry dziękuje za informację i pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Ta ładowarka ma za małą wydajność prądową. Może działać wadliwie i niebezpiecznie z takim zestawem akumulatorów. Proponuję przerobić układ, odłączyć oryginalną ładowarkę i podłączyć nowe ogniwa z ładowarką zewnętrzną przystosowaną do danego obciążenia. Proszę zwrócić uwagę na prąd zwrotny pobierany przez ładowarkę po zaniku napięcia sieciowego. Powinien być jak najmniejszy.
  • Poziom 2  
    Witam, dziękuje za odpowiedź.
    Czy jest ktoś z Poznania i okolic kto zrobiłby test z zewnętrznymi aku i dokonał modyfikacji UPSa?
  • Poziom 29  
    Proponuję zamieścić stosowny post w dziale Ogłoszenia [Zlecę]. Tam szybciej znajdziesz kogoś, kto Ci pomoże. Tutaj można temat zamknąć.