Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy numer MagPi #86 już dostępny

ghost666 30 Wrz 2019 09:41 396 0
 • Nowy numer MagPi #86 już dostępny
  Ukazał się właśnie najnowszy, 86 numer czasopisma Raspberry Pi Foundation - MagPi #86. Tematem przewodnim numeru są duże projekty na Raspberry Pi - w środku znajdziemy opis aż 25 z nich. Pozwolą one wykorzystać w pełni możliwości Raspberry Pi, dając przy tym na prawdę dużo satysfakcji.

  W numerze znajdziemy między innymi systemy autonomicznego sterowania do jachtów, maszyny do sortowania, wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI), roboty, projekty medyczne, łaziki kosmiczne, boty piłkarskie i wiele innych. Są to idealne projekty dla tych z Was, którzy skończyli już wszystkie projekty dla początkujących i dostępne w sieci tutoriale. Jeśli czujecie się gotowi na prawdziwe wyzwanie, nowy numer MagPi ma ich aż 25.

  Oprócz tego w 86 numerze MagPi znajdziecie:

  * Zrób przerażająco dobry kostium na Haloween - przerażająco dobre hacki do Waszych projektów na Raspberry Pi.
  * Naucz się programowania z Scratch 3 i SenseHAT - proste programowanie z wykorzystaniem najnowszej wersji popularnego języka blokowego.
  * Dziesięć najlepszych zestawów do retro-gamingu - jak w prosty sposób z Raspberry Pi zrobić emulator starej konsoli bądź automatu do gier.
  * Jak kontrolować ekonomicznego robota - zaprogramowanie i dobór sterowników silników do taniego robota w kilku prostych krokach.
  * Zdalna kontrola Raspberry Pi przez VNC Viewer - wykorzystanie serwera VNC do kontroli maszyny z dowolnego miejsca na świecie.
  * Retro muzyka z gier dzięki PICO-8 - jak stworzyć z Raspberry Pi fantastyczne źródło dźwięków, jak z starych gier.
  * Dride Zero dla Raspberry Pi - kamera do samochodu z popularnego komputera jednopłytkowego.
  * Stonehenge Skyscape - zobacz jak najpopularniejsza megalityczna konstrukcja wykorzystuje Raspberry Pi do zapewniania wirtualnych wycieczek.
  * Konkurs - możliwość wygrania jednego z pięciu robotów RockyBorg.

  Jeśli zainteresowały Was te tematy, magazyn dostępny jest do pobrania tutaj.

  Źródło: https://www.raspberrypi.org/magpi/issues/86/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9427 postów o ocenie 7105, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.