Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie plików przez kabel Ethernet i Wprowadzanie poświadczeń sieciowych !

30 Wrz 2019 09:47 240 4
  • Poziom 3  
    Witam, wiem że takich tematów było dużo ale i tak nie mogę ogarnąć co robię źle...
    Chciałbym przesłać pliki (Filmy, Gry) z laptopa Windows 10 na dwa inne laptopy z Windowsem 8 i 10 przy użyciu kabla Ethernet.
    Zacznijmy od przesłania plików z Win10 na Win8 .W Windowsie 10 nie ma grupy roboczej/domowej a w 8 już jest.
    Podłączam więc dwa komputery kablem Ethernet i na komputerze z Windowsem 10 w Mój komputer> Sieć wyświetla się coś takiego:
    (Na Windowsie 8 wyświetla się podobnie lecz dodatkowo w Urządzeniach multimedialnych pokazuję się również "OSOBISTYRTSIEK: osobisty:")

Komputery
    Windows 10 to : LAPTOP-KFUHV8OC
    Windows 8 to: RYSIEK

Gdy w urządzeniach multimedialnych wybieram na Windowsie 8 LAPTOP-KFUHV8OC: to widzę wszystkie filmy które posiadam na na Windows 10 i mogę je sobie oglądać lecz nie wiem jak je zapisać na dysku, mogę jedynie je odtworzyć ale nie mogę np. przenieść na pulpit .
    Wygląda to tak:

Gdy jednak wchodzę (na Win8) w Sieć i Komputer i wybieram LAPTOP-KFUHV8OC to wyświetla się coś takiego:

I teraz nie wiem o jaką nazwę użytkownika i hasło chodzi... Jak loguję się do systemu na Windows to pisze nazwa użytkownika ale nie mam hasła tylko PIN i jak wpisuje to pisze że "Nazwa użytkownika lub hasło są nieprawidłowe". To samo jak na Windows 10 wchodzę w Mój komputer> Sieć > Komputer i wybieram "RYSIEK" (nie wiem czemu wyświetla mi się komputer "RYSIEK" i "OSOBISTYRTSIEK"), na Windows 10 też mam podczas logowania do systemu nazwę użytkownika (Imię i Nazwisko) i PIN ale tak samo nie działa.

Wie ktoś jak to zrobić żeby przesłać Filmy/Gry kablem Ethernet?
    ps.Nie wchodzi opcja kupowania innego kabla, dysku czy czegoś podobnego.
    Nie wiem również czy kabel Ethernet którego używam jest niescrossowany czy scrossowany gdyż nie wiem jak to sprawdzić.

Z góry dziękuję za pomoc !
  • Specjalista Sieci, Internet
    Najprościej mieć na obydwu komputerach użytkownika z taką samą nazwą i takim samym hasłem (nie pinem). Nie pomylisz się co i gdzie wpisywać.
    Przewód prosty, czy skrosowany w kartach gigabitowych nie ma kompletnegi znacznienia.
    Obecnie filmy oglądasz poprzez protokół DLNA. Żeby kopiować pliki i foldery potrzebujesz korzystać z protokołu SMB. Jak już utworzysz nowych identycznych (lub zmienisz nazwy istniejącym) użytkowników to wpisz sobie w google frazę "udostępnianie plików windows 10 home". Będzie mnóstwo poradników krok po kroku. Z identycznymi użytkownikami na obu komputerach nie będziesz już raczej miał problemu.

Ps. dodając nowych użytkowników, zwróć uwagę, aby byli to lokalni użytkownicy (w W10 musisz kilka razy klikać w drobny druk u spodu ekranu w stylu "bez konta Microsoft" i "nie mam danych logowania tego użytkownika".
    Konto użytkownika możesz też łatwo utworzyć w wierszu poleceń (jako Administrator) komendą "net user Franek MojeHaslo /add"
  • Poziom 3  
    Cytat:
    Obecnie filmy oglądasz poprzez protokół DLNA. Żeby kopiować pliki i foldery potrzebujesz korzystać z protokołu SMB

Czyli co? Jak zmienić ten "Protokół" ?

Dobra wyłączyłem przesyłanie strumieniowe i już nie mam opcji Urządzenia multimedialne. Zostały na obu komputerach w Mój komputer > Sieć tylko dwa foldery z nazwami ich obu.

Na Windows 10 jak wchodzę w folder z Windowsem 8 to wyświetla się komunikat :

A jak wchodzę na laptopie z Windowsem 8 do folderu z Windowsem 10 to pojawia się folder "Filmy" ten który udostępniam ale jak próbuję w niego wejść to wyskakuje

i dalej nwm co robić ;/

Edit. Dobra prawie to mam :)
    W laptopie z Windows 8 po wejściu w Mój komputer> Sieć > KACPER (Komputer z Windows10) pojawia się udostępniony folder wraz z wszystkimi plikami które ładnie mogę zapisać. Jednak gdy wchodzę w Mój komputer> Sieć > RYSIEK (Komputer z Windows 8) to dalej pojawia się komunikat:
    Nie wiem czemu gdyż w Centrum sieci i udostępniania>Zaawansowane ustawienia udostępniania mam zaznaczone na obu laptopach opcje "Wyłącz udostępnianie chronione hasłem" ... Skoro jest wyłączone to czemu nadal wyświetla się hasło do wpisywania?

Edit2. Kolejny problem jest taki że ciągle łączyło mnie przez WI-FI... a pliki przesyła się bardzo wolno ;( Po odłączeniu WI-FI na obu komputerach i wejściu w Mój komputer> Sieć pokazuje się błąd że nie jestem połączony z siecią. W ustawieniach sieci i internetu pojawia się opcja "Ethernet" lecz nie wiem co ustawić żeby wykryło inny komputer.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Prośba o login i hasło się wyświetla, bo nie utworzyłeś identycznych użytkowników z identycznymi hasłami na obydwu komputerach. Obecnie musisz wpisać nazwę użytkownika i hasło, który jest w bazie na na zdalnym komputerze.
    Brak uprawnień oznacza, że użytkownik (lub grupa) nie jest dodany jako uprawniony do zdalnego dostępu (Prawy myszki na folderze, Udostępnianie zaawansowane, dodać userów i prawa) lub nie ma praw NTFS (Prawy myszki na folderze, zabezpieczenia, dodać userów i prawa).
    Po wyłączeniu wifi, komputery muszą być podłączone przewodem do routera, inaczej zapora sieciowa automatycznie ustawi reguły jak dla sieci publicznej i musiałbyś dodać reguły dla SMB, NetBios i kilku innych usług. Możesz też na czas prób wyłączyć zaporę sieciową (trzy razy- dla sieci domowej, firmowej i publicznej).
  • Poziom 3  
    Hmmm :D Aha

Mało co czaje bo w tych sprawach jestem zielony xD Ale drugi komputer nie jest mój i nie będę tam ustawiał swojej nazwy użytkownika tak samo na moim nie będę ustawiał nazwy ojca, chciałem na tych kontach przerzucać pliki. Z mojego kompa na ojca się da ale nie na odwrót ;( W sumie mi to wystarczy bo jemu filmy udostępniam ale on też ma kilka na swoim ale jaj mam kminić 1 tydzień jak to zrobić to wole je pobrać na swoim :D

Spróbuje połączyć kablami do routera itd. ale temat do zamknięcia :P Już mi wisi rozwiązanie xD