Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podniesienie wysokości stołu/biurka

30 Wrz 2019 10:29 249 6
  • Poziom 14  
    Witajcie.
    W pracy dostałem biurko (innego powiedziano mi że nie dostanę), które przy moich gabarytach wzrostowych (200cm) jest za niskie. Bardzo się przy nim męczę, już nie wspomnę o nogach...
    Chciałbym je podnieść co najmniej o 10 cm (to takie minimum). Czy znacie jakiś sposób może części które by temu zaradziły?
    Do tej pory znalazłem tego typu elementy ale wkręcane na małym gwincie. Po pierwsze tu nie ma do czego wkręcić, po drugie stół jest ciężki i takie wkręty mogłyby nie wytrzymać.
    Tak ono wygląda:
    Podniesienie wysokości stołu/biurka Podniesienie wysokości stołu/biurka
  • Poziom 31  
    Dospawać do nóg po kawałku profila, dociąć odpowiedni profil i nasadzić na istniejące nogi, ostatecznie wbić drewniane kołki, ale to może się połamać.
  • Poziom 26  
    W biurze to nawet dzieła lenina się nadają są grube i mają twarde okładki, a na poważnie 40 cm kształtownika jak nogi przeciąć na cztery kawałki i przyspawać lub na tymczasowo w srodek drewniane dyble.
  • Poziom 25  
    Tą stronę przeglądałeś: NOGI
    Nogi z prawej strony biurka można też włożyć w profil kwadratowy z dopasowanym wycięciem na poprzeczkę łączącą obie nogi (zachowa się przez to stabilność) - dodatkowo można dać po 2-4 wkręty metalowe łączące profil z nogą biurka. Profil [] dobrać tak aby ściśle wchodził na nogi stelaża biurka. Podobnie z lewej strony.
    Na styku profili z podłogą/wykładziną dać kapturki z tworzywa zabezpieczające prze porysowaniem podłogi, coś w tym stylu: ZAŚLEPKI
  • Poziom 14  
    Dj_Majster napisał:
    innego powiedziano mi że nie dostanę
    To biurko chyba jeszcze PRL pamięta. Podłóż po rogach 4 pustaki i to wszystko. Jeżeli szef nie dba o ergonomie, Ty nie dbaj o estetykę. Po za tym polskie prawo pracy nic nie mówi o ergonomii ?

Inna opcja, przywiózł bym sobie inne biurko z OLX-a na własny koszt. Takie ze zwykłym blatem, bez 15 cm poziomu zbędnych szuflad. Do tego standardowa szafka/kontener obok biurka lub pod i tyle. Po zakończeniu zatrudnienia, biurko zabierasz albo oferujesz odsprzedaż za 200% ceny.
  • Poziom 39  
    Jeśli to jest Twoje miejsce pracy i nikt Ci nie może pomóc (albo nie chce) to bym zrobił małą checę i przyniósł 4/8 cegły/ cegieł i na pokaz usprawniłbym biurko..
    Zaraz zobaczysz, jak wszyscy się tym zainteresują.
  • Poziom 14  
    Dzieki za oczywiacie trafne rady, które jak najbardziej mają prawne poparcie. Z perspektywy tego jak jak w rzeczywistości nie dostałbym żadnego biurka o wyższych gabarytach. Pojechałem więc do Castoramy i zacząłem szperać po regałach...
    Wpadły mi ręce takie zaczepy jak na zdjęciu oraz wielkie kołki z dużymi wkrętami. Te drugie chodź idealnie by pasowały w nogi tego ciężkiego stołu odrzuciłem że względu na plastik. Dokładnie uznałem że plastikowe kołnierze kołków pomimo nałożonej na nie podkładki mogłyby z czasem nie wytrzymać ciężaru. Wybór padł na elementy budowlane. Nie wiem jak się ona fachowo nazywają bo na opisie był tylko napis "zaczep budowlany". Efekt końcowy bardzo zadowalający - oczywiście względem warunków tego niewygodnego stołu.
    Podniesienie wysokości stołu/biurka Podniesienie wysokości stołu/biurka Podniesienie wysokości stołu/biurka