Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czajka 132-M maszyna do szycia - nie wyciąga dolnej nici, igła rysuje o chwytacz

yuliet 30 Sep 2019 11:40 2241 1
    yuliet
    Level 1  
    Dzień dobry,
    mam problem z maszyną do szycia, Czajką 132-M.

Znalazłam filmik na youtubie z instrukcją jak przygotować maszynę (Master Universal - Чайка 132 М. Смазка машики. Заправка ниток. Шпульный колпачок. Видео № 250.), nić górna jak i dolna założone są poprawnie, jednak nić górna nie wyciąga tej dolnej, nitka nie oplata bębenka, nie ma więc nawet jak jej złapać. Na metalowym elemencie w który wkłada się bębenek (chwytaczu?) widać rysy od igły.
    Czy jest jakieś proste rozwiązanie problemu? Byłabym bardzo wdzięczna za instrukcję krok po kroku jak to naprawić.
    W internecie na stronie ukrsewing jest dostępna instrukcja maszyny (po rosyjsku), ja nie mam niestety możliwości załączania linków.
    Czajka 132-M maszyna do szycia - nie wyciąga dolnej nici, igła rysuje o chwytacz Czajka 132-M maszyna do szycia - nie wyciąga dolnej nici, igła rysuje o chwytacz
    grzeskk
    Level 34  
    Jeżeli te rysy to po prawej stronie na chwytaczu to przestawiony jest on o około 90 stopni. Chwytacz musi przejść obok igły gdy ta od maksymalnego "wbicia" cofnie się o około 1mm.