Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MCR Home 20/24 wybór termostatu pokojowego

30 Sep 2019 20:51 423 3
  • Level 2  
    Cześć,

bardzo proszę o informację czy MCR Home 20/24 Mi będzie współpracował z isense ad289 (po kablu)?

Jeżeli nie, to jaki inny kablowy sterownik najlepiej kupić?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    Czy potrzebny ci programator modulujący? Za 600zł, chyba że masz podłogówkę... W większości zastosowań wystarczy zwykły programator/termostat pokojowy z funkcją off/on. Jakie masz ogrzewanie, co ogrzewasz itp

Mam akurat ten kocioł i u mnie w mieszkaniu, przy samych grzejnikach, działa na przewodowym programatorze AD 247
    MCR Home 20/24 wybór termostatu pokojowego

Programator w przedpokoju. Taki zastałem, bo jakbym miał wydać prawie 300zł na niego, to kupiłbym zwykłego Eurostera 2006 za połowę tego w cudzysłowie oryginalnego.

Na stronie De Dietrich nie ma już tego kotła ale domyślam się, że MCR Home 20-26Mi to to samo tylko podkręcona moc na CWU (ewentualnie jedna płyta więcej na wymieniu CWU i lekko zmodyfikowany soft). Moce minimalne się zgadzają, wygląd zewnętrzny też.

Zarówno I-sense jak i kocioł maja złącze Open Term wiec zgraja się jak coś
  • Level 2  
    Hej dzięki za odpowiedź,

kocioł do ogrzania mieszkania 61m2 (kaloryfery), nowy blok. Gość w sklepie mówił, że ad289 będzie OK, natomiast w necie nie widzę, żeby miał współpracować z tym modelem, stąd pytanie.
  • Level 27  
    Na same grzejniki jak chcesz pasujący do kotła to wystarczy Euroster 2006, ewentualnie ten co ja mam (ale on nie ma regulacji histerezy wiec po wyłączeniu kotła, gdy dojdzie temperatura do odpowiedniej, za 3 minuty potrafi ponownie włączyć kocioł).

Moim zdaniem nie ma sensu płacić za iSense 600zł, nie na grzejniki do mieszkania.