Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 206 1.6 hdi, 2004r. - Jakie sprzęgło w Peugeocie 206? Dwumasa czy zwykłe

AlinaZ 30 Sep 2019 21:40 1404 6
    AlinaZ
    Level 4  
    Witam, chcę kupić Peugeota 206 z 2004 roku z silnikiem jak w opisie. Mam pytanie odnośnie sprzęgła w wyżej wymienionym modelu. Jaki jest rodzaj sprzęgła w nich montowany (dwumasa czy zwykłe)? Otóż w ogłoszeniu, które znalazłam właściciel wspominał o wadliwie pracującym sprzęgle i chciałabym się zorientować w kosztach takiej wymiany. Z góry dziękuję za odzew.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    berthold61
    Level 25  
    Jeśli 90-ka to zwykłe a jak 110-ka to dwumas , ale w nich były chyba tylko 90-ki , zresztą po winie się dowiesz .
  • Helpful post
    beryas
    Level 29  
    dwumasu w 206 nie ma tarcza z lozyskiem i dociskiem z valeo kolo 300zl, jesli sprzeglo na linke to dolicz 180 na oryginalna linke z samoregulatorem, jak hydrauliczny wysprzeglik to spoko.

Dodano po 1 [minuty]:

service box pokazuje 2 silniki 1.6 hdi jeden zwykly 110 drugi 110 z fapem ale w obu przypadkach nie pokazuje kola dwumasowego
  • Helpful post
    Mobali
    Level 38  
    AlinaZ wrote:
    Jaki jest rodzaj sprzęgła w nich montowany (dwumasa czy zwykłe)?
    W tym samochodzie z silnikiem 1,6HDI jest montowane sprzęgło z kołem dwumasowym.
    AlinaZ wrote:
    chciałabym się zorientować w kosztach takiej wymiany.
    Zależnie od firmy (Valeo, Rymec, LUC, Sachs) za części trzeba wyłożyć od około 600 do około 1400zł - to koszt całego zestawu (tarcza i docisk, koło dwumasowe, łożysko oporowe, śruby).
  • Helpful post
    beryas
    Level 29  
    podaj vina bo jakos dziwnie nie znajduje w boxie?
  • Helpful post
    Mobali
    Level 38  
    beryas wrote:
    pokazuje 2 silniki 1.6 hdi jeden zwykly 110 drugi 110 z fapem ale w obu przypadkach nie pokazuje kola dwumasowego
    Jeden z silników na pewno posiada koło dwumasowe. Zresztą sam spotkałem się dwumasem w tym aucie. Niestety, bez numeru VIN nie uda się precyzyjnie określić która to wersja pojazdu.
    AlinaZ
    Level 4  
    Okazuje się, że faktycznie w tym samochodzie znajduje się koło dwumasowe, co do czego wcześniej miałam wątpliwości. Skorzystam z linków i porad z cenami i firmami do części, aby zoptymalizować koszty i jakość usług. Dziękuję bardzo za pomoc!