Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell/Vostro - komputer po uruchomieniu notorycznie sie restarujac nie ładujacWIN

01 Paź 2019 09:17 114 5
  • Poziom 7  
    Witam

mam problem i podejrzewam najnowszą aktualizacje WIN 10, gdyż po próbie uruchomienia komputera następnego dnia, po opcji "zamknij i zainstaluj aktualizacje", już nie chciał się uruchomić cały czas aż w nieskończoność się restartując.

Udało mi się obejść ten problem naciskając non-stop F12 i wchodząc do biosa i wybierając "inny" system dokładnie "boot windows coś tam", z listy wielu możliwości i wtedy uruchomi się, innego sposobu nie ma. Zaktualizowałem nawet sterowniki karty graficznej, ale to nie pomogło (podejrzewałem, że mam za stary sterownik względem najnowszej aktualizacji).

Jakieś rozwiązanie bym nie musiał kombinować za każdym razem wchodząc do biosu i ręcznie wybierając pozycje, która jako jedyna pozwala uruchomić "normalnie" system.
  • Poziom 42  
    implact napisał:
    "boot windows coś tam"
    To nie jest ...
    implact napisał:
    dokładnie
    Napisz dokładnie, jaką opcją uruchamiasz system.
  • Poziom 39  
    Witam,
    co oznacza ze nie chce sie uruchomic? pojawia ekran bledow? jakies komunikaty?
    Moze byc blad aktualizacji ale tez mozesz miec poprostu bledy na dysku z ktorymi sobie system nie radzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    rozwiązałem problem, sprawdzając po kolei w biosie każdą z możliwych opcji botowania, aż odkryłem, że jedna z nich jest do wyszukiwania błędów systemowych i jego przywracania etc. podobne do tego jakie znałem, ale jak widać bardziej rozbudowane i raczej do samego systemu a nie sprzętu, (bo z poprzedniego mi znanego poziomu mogłem szukać uszkodzeń w podzespołach i wszystko było ok etc.) znalazłem tam opcje wyszukiwania i naprawiania błędów systemu. Wyszukał błąd w plikach rozruchowych systemu i powiedział, że nie może go naprawić i jedyne co mogę zrobić to przywrócić system do fabrycznych ustawień oczywiście nie cierpię tego bo wiąże się z utratą wszystkich programów etc.... ale na szczęście, gdy wyszedłem z tego menu i komputer uruchamiał się ponownie nie wystąpił już błąd.

Cytat:
    co oznacza ze nie chce sie uruchomic? pojawia ekran bledow? jakies komunikaty?

co jest nie zrozumiałe w "gdyż po próbie uruchomienia komputera już nie chciał się uruchomić cały czas, aż w nieskończoność się restartując"?? czy pisze ze wyskakuje błąd? - nie. czy pisze ze pojawia się jakiś komunikat -nie. dlaczego ? bo się nie pojawia! dałem Ci pełny zbiór a ty... :P wtf? po prostu uruchamiam go, a on się nie uruchamia, dochodząc do ładowania systemu następuje jego restart.... pozdrawiam i polecam nie zadawać głupich pytań albo nie zakładać, że nie jestem zbyt inteligenty by móc się wyrazić... :P
  • Poziom 39  
    Witam,
    implact napisał:

co jest nie zrozumiałe w "gdyż po próbie uruchomienia komputera już nie chciał się uruchomić cały czas, aż w nieskończoność się restartując"?? czy pisze ze wyskakuje błąd? - nie. czy pisze ze pojawia się jakiś komunikat -nie. dlaczego ? bo się nie pojawia! dałem Ci pełny zbiór a ty... :P wtf? po prostu uruchamiam go, a on się nie uruchamia, dochodząc do ładowania systemu następuje jego restart.... pozdrawiam i polecam nie zadawać głupich pytań albo nie zakładać, że nie jestem zbyt inteligenty by móc się wyrazić... :P

nikt nie ma zamiaru ci tu dokuczac ale im wiecej podasz szczegolow tym latwiej cos naprawic bo my tego nie widzimy, a wracajac do tego co jest napisane powyzej to:
    - caly czas piszesz czy juz skonczyles ? bo wtedy by bylo ze jest napisane/napisalem.
    - jezli sie nie uruchamia to jakim sposobem dochodzi do punktu ladowania systemu? Drobiazgi? - badz precyzyjny.

implact napisał:

czy muszę pisać tak jak dla ludzi w instrukcjach obsługi:
    1. uruchamiam komputer i przez pierwsze 5-10s burczy i grzmoci po cichu jak to przy uruchamianiu bywa.
    2. po tym czasie pojawi się napis DELL (na max 0.7s), który najprawdopodobniej w tym momencie zaczynałaby rozruch systemu i bum znów czarny ekran z standardowym komunikatem monitora "no video input" czy coś tam, czyli po czarnym ekranie i max 0.7s wyświetlanym napisie Dell ekran znów robi się czarny (bo komputer się restartuje, a nie urchamia) i tak w nieskończoność.

- jak bys tak napisal to bylo by jeszcze trudniej bo ja nie wiem jaki masz komputer ze ci "burczy i grzmoci po cichu jak to przy uruchamianiu bywa" - uzywam wielu i zaden z nich tak nie robi.
    - "czy coś tam" to tez bardzo pomocne.
    Moze taka sugestia zaloz ze ty doataniesz zapytanie tego typu z tak opisanym problemem i jak to rozwiazesz?
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Cytat:
    nikt nie ma zamiaru ci tu dokuczac ale im wiecej podasz szczegolow tym latwiej cos naprawic bo my tego nie widzimy

wiem, ale podałem wszystkie szczegóły z znanego problemu, nic więcej nie ma do dodania, bo nic nie występuje, podałem all szczegółów :P, jak mogłeś przypuścić, że wyskakuje mi okno jakieś błędu czy cokolwiek i o tym nie powiem? to jak uzyskam rzetelną pomoc :P? napisałem krótko, zwięźle, wyczerpująco :P taki problem taka treść :P

Cytat:
    uzywam wielu i zaden z nich tak nie robi

kazdy komputer uruchamiający się buczynie raz cicho, włączy wentylator, etc, bynajmniej usłyszysz że się włączył...