Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung F1043 zacina się na 19 minucie na szybkim praniu

01 Paź 2019 12:29 282 4
  • Poziom 3  
    Miałam problem z pompą wody w mojej pralce i wymieniłam tą pompę na inna używaną też z tego samego typu pralki. Pralka ładnie teraz pompuje, ale pojawił się nowy problem po wymianie pompy: jak włączam program "szybkie pranie" to pralka zacina się na 19:00 minucie. Włączanie przyciska start/pauza nic nie daje. Ktoś wie co się mogło stac?
  • Poziom 3  
    Tą używaną pompę dostałam za darmo. Teraz się zastanawiam czy przypadkiem na tej minucie 19 Szybkiego Prania nie ma właśnie odpompowania wody. Może rzeczywiście ta pompa zawodzi, tyle że pralka nie wyświetla wówczas żadnego problemu tylko się zawiesza. Spróbowałam prać innym dłuższym programem i problem jest, ale wyświetla się kod 5E albo SE (czyli pompa niedomaga, prawda?). Kiedy załączam pusta pralkę to pralka pierze, wiruje i odpompowuje wodę bezproblemowo. Dopiero jak wrzucam ciuchy do prania to szwankuje.
    Nie wiem czy pralka grzeje wodę, bo piorę przeważnie w 30°C.

Dodano po 4 [minuty]:

Pralka Samsung F1043 zacina się na 19 minucie na szybkim praniu
  • Poziom 37  
    Skoro pralka ewidentnie informuje o problemie z odpływem wody to nadal on występuje.
    Należy sprawdzić ten wąż czy nie występuje w nim jakiś zator: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy--bebe...o-pralki-samsung-f1043gw,BY1-JP-CMMF-UJR.html jak i również czy nie ma zatoru w syfonie w ścianie lub umywalce do którego jest podłączony wąż odpływowy pralki. Zator może być również w samym wężu odpływowym, ale warto zacząć od tego by wąż odpływowy włożyć do umywalki, toalety lub brodzika i obserwować czy woda z pralki jest usuwana jednostajnym i silnym strumieniem.
    Tutaj instruktaż jak wyczyścić wąż zbiornik-pompa gdyby była taka konieczność.
    https://youtu.be/ZOo_j-A2kXM
    By sobie zaoszczędzić pracy można położyć pralkę na tył, silnik pralki zabezpieczyć folią by przy demontażu węża nie został zalany i również uzyska się dostęp.
    Jeśli to wszystko zostanie sprawdzone i nie będzie zatorów to problem nadal będzie tkwił w pompie. Silniki pomp w pralkach mają przepracować jakąś liczbę cykli a później ulegają wypracowaniu i wymagają wymiany i dlatego nie warto zakładać używanych pomp.
    Silnik pompy nie kosztuje majątku a jest mocowany tylko na 3 wkręty czyli wymiana nie jest skomplikowana.
  • Poziom 3  
    Sprawdziłam wszystko, co mogłoby być zapchane i nic nie znalazłam. Chyba jednak kupię nową pompę odpływu wody.