Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ws304s pali bezpieczniki po wymianie diod i kondensatorów

kazik34 06 Paź 2019 20:44 774 48
    kazik34
    Poziom 9  
    Mierzone było bez głośników podłączonych. Dopiero po wszystkim wpiąłem głośniki i tak zaczęło się dziać jak napisałem wyżej z żarówką wpiętą 60W. Zaczęła ona świecić, tak więc gdzieś jest albo zwarcie, ale nie wiadomo co?

Dodano po 2 [minuty]:

Było mierzone bez podłączonych głośników

Dodano po 29 [minuty]:

Ewentualnie jeszcze mam zamienniki takie 2N6292 za bdp285 i 2N6488 za bdp285 do bdp 286 tak samo mam zamienniki z tych grup i pytanie do was, na które z tych najlepiej wymienić za te bd911/912 który jeden z kolegów napisał że mogą się te bd911/12 nie nadawać.
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    Najpierw przeanalizuj schemat wzmacniacza. Wylutuj tranzystory końcowe i je sprawdź multimetrem czy nie maja przerwy albo zwarcia.

Sprawdź tranzystory sterujące.

Jak będziesz miał ogarnięte tranzystory to ustaw prądy spoczynkowe tak jak radzili koledzy. Nie podłączaj głośników do puki nie znajdziesz i nie naprawisz uszkodzenia.
    Radiokiller
    Poziom 29  
    Czym odizolowałeś bd 911 i bd 912 od radiatora ? Czy jeszcze nie przykręcałeś ?
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    Radiokiller podsunął dobrą sugestię.
    kazik34
    Poziom 9  
    Są przykrecone i odizolowane podkładka silikonową ale końcówki mocy są ledwo cieple nie parza sterujace wymieniłem i nadal jest tak samo jak pisałem wyżej schematu typowo do ws304s nie znalazłem tylko do pw1.... A czy te końcówki mocy są mątowane po przekątnej np lewa góra bdp285 i prawy dół 285 czy montowane tak samo na przeciw siebie takie pytanie ( które mi nie daje spokoju )
    Radiokiller
    Poziom 29  
    #9, tam dałem Ci schemat.
    kazik34
    Poziom 9  
    Dodam że takie cuda się dzieją po włożeniu płytek sterujących i przy każdej zamianie płytek tak dziwnie działają kanały jak opisałem wcześniej
    kazik34
    Poziom 9  
    Tak czytałem. Wnioskuje że nie tyle co są wadliwe końcówki mocy co płytki sterujace bo każda płytka inaczej działa i tam się pierw trzeba skupić na działaniach A potem końcówki mocy tylko od czego tam zacząć na tych płytkach sterujacych
  • Pomocny post
    Radiokiller
    Poziom 29  
    Odkręciłem pokrywę, porównaj końcówki bo zgaduję, że do schematu nie zaglądałeś.
    Ws304s pali bezpieczniki po wymianie diod i kondensatorów
    kazik34
    Poziom 9  
    Kolego podał byś mi fotkę jeszcze spodu tej płyty głównej z końcówkami jeśli to nie problem
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    Kolego autorze schemat masz to masz z górki.

Dobrze wlutowałeś tranzystory sterujące? Nie zamieniłeś wyprowadzeń? Przemierz dokładnie płytki sterujące.

Przed wymianą tranzystorów sprawdziłeś je czy były dobre?
    kazik34
    Poziom 9  
    Zwarcie mam na płytce pionowej tam gdzie siedzi bf 457 końcówki mocy są wlutowane poprawnie według schematu zdjęcie tylko do wglądu chciałem żeby się upewnić dodatkowo że jest wszystko ok

Dodano po 9 [godziny] 43 [minuty]:

Panowie jaki można wstawić zamiennik za bf457 w sumie co radzicie zeby tam wstawić

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

Pany ratujcie bo zwarjuje końcówki odlonczylem wpiolem płytki sterujace i idzie dym z R161 oby dwa głośniki wtedy się równo wychylaja do góry tak więc co może mu dolegac proszę o jakieś sugestie i porady
  • Pomocny post
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    Zamiast BF457 wstaw BD139. Jak na tej płytce masz zwarcie to weź multimetr i przemierz półprzewodniki na niej.

Dopóki masz nie usunięte przyczyny uszkodzenia wzmacniacza nie podłączaj głośników.

Jak się pali rezystor R161 to zobacz w jaki obwód jest on wpięty i w tym obwodzie szukaj przyczyny.
    kazik34
    Poziom 9  
    A Kolego czy taki zamiennik tranzystorow końcowych można tam wstawić BD243c i BD244c lub jakie inne prócz bd911/12 tych już nie mam A w sklepie będą w przyszłym tygodniu

Dodano po 7 [minuty]:

A koledzy czy ten tranzystor który jest na płycie głównej T301(3) to on ma mieć jedna nogę zwarta do drugiej ten który jest obok zenerki??
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    kazik34 napisał:

Dodano po 7 [minuty]:

A koledzy czy ten tranzystor który jest na płycie głównej T301(3) to on ma mieć jedna nogę zwarta do drugiej ten który jest obok zenerki??

W tranzystorze tym żadne wyprowadzenia nie są ze sobą zwarte. Jak masz zwarcie na tym tranzystorze to go wylutuj i sprawdź i przy okazji sprawdź diodę zenera.

a tak po za tym to patrzałeś na schemacie czy wyprowadzenia tranzystora są zwarte?
    Adam-T
    Poziom 39  
    Adam-T napisał:

Twoja odpowiedz:
    kazik34 napisał:

Tak czytałem

Po czym piszesz:
    kazik34 napisał:
    oby dwa głośniki wtedy się równo wychylaja do góry

A ja tam wyraźnie napisalem:
    Adam-T napisał:
    nie podłączaj głośników puki nie jesteś pewien że końcówka mocy nie jest sprawna

Widocznie wiesz lepiej co robić skoro ignorujesz to co do Ciebie się pisze.
    Grzegorz740
    Poziom 32  
    Adam-T masz rację. Ale co my możemy na to poradzić.