Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] philips 55pus6201/12 - Wymiana matrycy

sokarsg-1 01 Oct 2019 21:18 2148 8
    sokarsg-1
    Level 11  
    Witam,
    ile kosztuje wymiana zbitej matrycy w telewizorze Philips 55pus6201/12, model w miarę nowy wiec matryca powinna być chyba jeszcze do kupienia? Czy jest to opłacalne czy rozglądać się za nowym telewizorem?
    Ile można zarobić na sprzedaży części np. płyty głównej, wykręcać części przed ewentualnym złomowaniem czy sobie darować?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mobali
    Level 38  
    sokarsg-1 wrote:
    ile kosztuje wymiana zbitej matrycy w...
    Wymiana matrycy to nawet 3/4 wartości telewizora, więc trzeba dobrze skalkulować sens tej operacji. Jesli ma być taniej, można próbować szukać używanej, lub drugiego uszkodzonego telewizora jako "dawcy".
    sokarsg-1 wrote:
    Ile można zarobić na sprzedaży części np. płyty głównej, wykręcać części przed ewentualnym złomowaniem czy sobie darować?
    Można próbować sprzedaży poszczególnych elementów, lub zaoferować cały telewizor jako uszkodzony. Sądzę, że 250zł-400zł to będzie maksimum tego, czego można się spodziewać.
    sokarsg-1
    Level 11  
    A gdzie mogę sprawdzić dokładną cenę nowej matrycy na podmianę, jedynie w serwisie czy są jakieś strony/sklepy, na których można kupić same matryce?

Jeden model matrycy pewnie trafia do różnych modeli telewizorów, gdzie można sprawdzić do jakich jeszcze modeli trafiła taka sama matryca jak w moim TV? Chodzi mi o poszukiwane ewentualnego dawcy?
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Model LCD 4K Philips 55PUS6201/12 matryca występowały trzy modele:

LCD TPT550J1-QUBN0.K S8940A XM TPV nr zamówieniowy 996596101554

LCD TPT550J1-QUBN0.K S8940L XM TPV nr zamówieniowy 996596106324

LCD TPT550U2-EQYSKM.G S5H XM TPV nr zamówieniowy 996597101932
    sokarsg-1
    Level 11  
    W sensie muszę sprawdzić/kupić dokładnie jaki mam model matrycy czy wszystkie trzy modele matryc będą pasowały?
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Dla 100% pewności musisz rozebrać lcd i spisać dokładnie typ matrycy ale powiem tak w większości jest to zabieg nie opłacalny.

Proszę sprawdź co masz z tyłu znaczy się na naklejcie jaki kraj wyprodukowania.

Może tam zagadać ale nie wiem czy oni akurat sprzedają części:

http://www.tpvpolska.pl/pl/zdjecia/1/galeria.html
    sokarsg-1
    Level 11  
    Temat zamknięty.