Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra k12 - Biegi wchodzą, a auto nie rusza

Przemo71_ 01 Oct 2019 22:14 1491 12
    Przemo71_
    Level 2  
    Cześć, potrzebuję pomocy z samochodem. Nissan Micra k12
    Generalnie jest problem który chciałbym rozwiązać trochę się naczytalem w internecie na forach ale nadal nie jestem pewien w 100%

Auto przy pracującym silniku, nie chce ruszyć, biegi wchodza bez sprzęgła a silnik nie gaśnie. Dodając gazu jedynie co to obroty lecą w górę. Wie ktoś co może być przyczyną?
    beryas
    Level 29  
    Jak masz manual to albo po sprzegle albo ukrecil sie walek sprzeglowy skrzyni biegow. Jak automat to za malo oliwy w skrzyni lub jej uszkodzenie
    Przemo71_
    Level 2  
    Spróbujemy zobaczymy, jutro się biorę za to. Czytałem też co może być powodem tego to pisali o półosi i przebug zewnętrzny. Dlatego chciałbym byc w 100% pewien co jest na rzeczy. Tak jak pisałem jutro zobaczę jak wygląda sytuacja.
    robin161
    Level 25  
    Ukręcona półoś - zobacz pod tłumikiem drgań (tuleja metalowo-gumowa na środku półosi). Wżery z rdzy pod gumą z czasem doprowadzają do zwężenia przekroju wałka półosi i wałek pęka.
    sanfran
    Level 40  
    Jeśli wsteczny wchodzi bez zgrzytów to sprzęgło, jeśli zgrzyta to połoś lub dyfer. Oczywiście przy pracującym silniku.
    beryas
    Level 29  
    Panowie kolega pisal ze biegi wchodza bez sprzegla z ukrecona polosia byloby slychac zgrzyty i przeskakiwanie w dyfrze na wiekszych obritach. Jak dla mnie to jak nic ukrecony walej skrzyni lub calkowicie oberwana tarcza.
    robin161
    Level 25  
    W japońcach (Honda, Nissan), przeważnie ukręcają się półosie pod gumowym tłumikiem drgań - inna ewentualność wyskoczyło (pękło?) zabezpieczenie wałka w mechanizmie różnicowym i półoś wyskoczyła w skrzyni.
    sanfran
    Level 40  
    robin161 wrote:
    zabezpieczenie wałka w mechanizmie różnicowym i półoś wyskoczyła w skrzyni.

Nie w autku Micra. Tam aby wyskoczyła półoś to trzeba zrobic miejsce przez rozmontowanie części zawieszenia.
    Wyciągałem skrzynię w tym autku (na podjeździe, bez kanału) to wiem, co i jak.
    robin161
    Level 25  
    Przy pękniętym ( luźnym/wypracowanym) zabezpieczeniu na końcach obu przegubów wewn. (na rys. poz.10 RH) - wystarczy podczas jazdy niewielki dołek (przy skręconych kołach) i półoś wyczepia się. Wspomniany tłumik drgań (poz.3) - tu prawa półoś (na lewej, krótszej półosi nie występuje).
    Nissan Micra k12 - Biegi wchodzą, a auto nie rusza
    Zamiast mnożyć ewent. przyczyny - poczekajmy na autora tematu, co w tym przypadku przytrafiło się K12.
    Przemo71_
    Level 2  
    Panowie, po dłuższym czasie znalazłem chyba winowajce w k12 Nissan Micra k12 - Biegi wchodzą, a auto nie rusza Nissan Micra k12 - Biegi wchodzą, a auto nie rusza Nissan Micra k12 - Biegi wchodzą, a auto nie rusza

Dodano po 1 [minuty]:

Wygląda mi to na ukręconą/wysuniętą półoś lewą,
    Ale czy to na pewno wina tego że nie jeździ to nie jestem pewien więc potrzebuję pomocy.
    damian1115
    Level 32  
    Tak to jest wina tego że nie jeździ. Bo wtedy silnik obraca przekładniami, a przekładnie półosiami. W Twoim przypadku jedną tą która jest urwana. Dlatego tak się dzieje, bo za taki stan rzeczy odpowiada mechanizm różnicowy. Kręci się te koło które ma lżej. I to jest normalne.