Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Innovatorium Łukasiewicza

AlekZ 02 Paź 2019 07:25 528 3
  • W dniach 1-3 października odbywa się w Poznaniu spotkanie naukowców i inżynierów z Instytutów Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ z przedsiębiorcami.
    Celem Innovatorium jest podsumowanie oraz prezentacja efektów dotychczasowych prac naukowców oraz podnoszenie ich kwalifikacji. Podczas wydarzenia zaproszeni przedsiębiorcy poznają wypracowane dotąd projekty oraz pomogą odkryć ich potencjał biznesowy.

Sieć badawcza ŁUKASIEWICZ została utworzona na wiosnę tego roku, skupiając około 8000 pracowników z 38 instytutów z całej Polski.
    W spotkaniu weźmie udział ponad 40 podmiotów biznesowych, w tym prezesi i dyrektorzy takich firm jak Grupa Azoty, PKP, PKN Orlen, Pesa czy Newag.

Wśród zaprezentowanych projektów znajdą się między innymi:
    Opracowanie powłok zabezpieczających do zastosowań w medycynie;
    Elektromobilny autonomiczny robot polowy uwzględniający wymogi rolnictwa precyzyjnego;
    Tabor dla kolei dużych prędkości w Polsce;
    Nawozy nowej generacji o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych, przyjazne dla rolnika i środowiska;
    Wielofunkcyjne obuwie skórzano-tekstylne o podwyższonych właściwościach użytkowych oraz redukujące ryzyko powstawania mikrourazów stóp;
    Nowe materiały kompozytowe z surowców wtórnych dla współczesnego budownictwa;
    Innowacyjne przyrządy, moduły i systemy elektroniki mocy wykorzystujące azotek galu dla zastosowań przemysłowych;
    Funkcjonalne meble hybrydowe;
    Modułowe warstwowe systemy opancerzenia;
    Opracowanie technologii produkcji energii elektrycznej i cieplnej z odpadów przemysłu przetwórstwa spożywczego z wykorzystaniem procesu mikronizacji.

W ramach Innovatorium odbędzie się także spotkanie z Jadwigą Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Obecni będą również goście specjalni z jednego z najlepszych na świecie ośrodka naukowego SRI International, aby opowiedzieć uczestnikom o amerykańskich doświadczeniach we współpracy nauki z biznesem.
    Dla uczestników przygotowano również szereg spotkań warsztatowych i szkoleń. W Poznaniu pojawią się m.in. przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju czy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

strona wydarzenia:
    https://innovatorium-lukasiewicz.pl/

Fajne! Ranking DIY
    Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
    O autorze
    AlekZ
    Specjalista - lampy próżniowe
    Specjalizuje się w: technika próżniowa
    AlekZ napisał 1407 postów o ocenie 1078, pomógł 62 razy. Mieszka w mieście Marki. Jest z nami od 2003 roku.
  • Szkolenia SEP
    maciej_333
    Poziom 34  
    Inicjatywa ta może być ciekawa i wartościowa. Chociaż w świetle nowej ustawy dotyczącej nauki takie spotkanie jest dla pracownika naukowo-dydaktycznego zupełną stratą czasu. Jak powszechnie wiadomo do oceny okresowej i kategoryzacji z danej dyscypliny brane są pod uwagę głównie wysoko ulokowane publikacje. Nie ma znaczenia, że przeważnie są to "publikacje dla publikacji", bo przecież punkty są potrzebne.
  • Szkolenia SEP
    TechEkspert
    Redaktor
    Mnie zaciekawiła nieelektroniczna sprawa, buty ograniczające mikrourazy. Czy to jest obuwie ochronne robocze, obuwie do biegania, a może codzienne?

Czy udało się zrobić jakieś ciekawe zdjęcia na tym wydarzeniu?
    AlekZ
    Specjalista - lampy próżniowe
    O ile dobrze zrozumiałem, to obuwie jest dedykowane zwłaszcza do ludzi aktywnych. Ponieważ jednak moja specjalizacja jest "nieco" inna, nie byłem na bardziej szczegółowym spotkaniu podgrupy.

Co do zdjęć, są na pewno twitterowe. Ja sam nie robiłem.