Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice rox 600 czy faac 740?

02 Paź 2019 10:50 165 6
 • Poziom 2  
  Witam
  Chcę kupić i zamontować samemu napęd do bramy przesuwnej 4m około 300kg.
  Który z wymienionych w temacie lub inny będzie lepszy i prostszy w montażu.
  Budżet do około 1500 zł.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Oba są proste jeżeli umiesz przeczytać instrukcję ze zrozumieniem. Osobiście polecam 740. Jest cięższy i odporniejszy na warunki. Zamontowałem takich kilkadziesiąt i z żadnym nie ma problemu. Klasa sama w sobie.
 • Poziom 28  
  Od czterech lat mi się taka nie trafiła. A w razie problemów serwis FAAC jest w Polsce dostępny praktycznie 24/7. Bardzo pomocny człowiek tam siedzi i szybko naprawiają centralę.
 • Poziom 22  
  Sorry, ale brzmi to trochę jak reklama Faac :)

  Jeżeli montowałeś FAAC 740 z przedziału produkcji 02/19 - 06/19 to musiałeś trafić na feralne centrale, no chyba że miałeś jakieś wielkie szczęście. Mogło być też tak, że uruchomiłeś napęd i wszystko było OK, a problemy z nagłym zwalnianiem wystąpiły dopiero później. Tylko nic o tym nie wiesz bo klient się nie domyślił, że zwalnianie 2 metry czy półtora przed osiągnięciem krańcówki to nie jest normalna praca napędu.

  Tak czy owak, fakt wadliwych central został oficjalnie potwierdzony przez serwis Faac i przedstawicieli regionalnych Faaca. Naprawa polegała na wymianie procesora.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17936386#17936386
 • Poziom 28  
  Nigdy nie trafiłem na taką przypadłość. Chwalę sobie te napędy. Jeżdżę regularnie na przeglądy serwisowe i nie spotkałem się z uszkodzeniem centrali, o którym piszesz. Zdarza się natomiast, że po odłączeniu zasilania i po ponownym jego powrocie pierwszy ruch jest właśnie spowolniony, ale po osiągnięciu krańcówki napęd działa poprawnie.
 • Poziom 2  
  Zamówiłem napęd FAAC. Niestety w sieci nie znalazłem nowszych postów na temat porównania wyżej wymienionych firm, szkoda. Więcej opinii (tych pozytywnych i negatywnych)jest o napędzie faac, czyli jest częściej wybierany=polecany i dlatego wybór padł na faac.