Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundbar Samsung HW-K360 - modyfikacja subwoofera

02 Paź 2019 19:16 126 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam soundbar Samsung HW-K360, niestety pies mi zjadł głośnik. Myślę nad zbudowaniem innej skrzyni i włożenie jakiegoś większego głośnika. Oczywiście sub jest bezprzewodowy więc muszę też przełożyć cały moduł bluetooth.
    Moje pytanie jest następujące:
    Czy ma szansę to dobrze zagrać i jaki głośnik kupić?
    Nie ukrywam, że chciałbym żeby mi dobrze szafkami zatrzęsło tylko nie wiem ile wytrzyma ten moduł, bo pewnie wzmacniacz który jest tam zamontowany nie pociągnie zbyt dużej mocy.
    Będę wdzięczny za wszystkie porady.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Cala zwrotnica aktywna jest projektowana pod dany glosnik przez producenta urzadzenia z uwzglednieniem parametrow zastosowanego glosnika.
    Zmiana glosnika na inny wymaga modyfikacji projektu.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    szpec99 napisał:
    bo pewnie wzmacniacz który jest tam zamontowany nie pociągnie zbyt dużej mocy.

Co znaczy według Ciebie, że "wzmacniacz nie pociągnie zbyt dużej mocy"?
    Jak chcesz to możesz tam podłączyć głośnik o mocy... 🤔 np 100000W (ilość zer dowolna 😉) i jeśli będzie miał taką samą impedancję jak ten zjedzony, to wzmacniaczowi nic się nie stanie.
  • Poziom 2  
    michald napisał:
    Cala zwrotnica aktywna jest projektowana pod dany glosnik przez producenta urzadzenia z uwzglednieniem parametrow zastosowanego glosnika.
    Zmiana glosnika na inny wymaga modyfikacji projektu.

Co masz na myśli pisząc o modyfikacji projektu? Wiem że muszę zbudować nowa skrzynie do większego głośnika... Chodzi mi tylko o to czy jeśli wrzucę tam głośnik ok 100-150 W RMS to czy wytrzyma wzmak

Dodano po 4 [minuty]:

Adam-T napisał:

Co znaczy według Ciebie, że "wzmacniacz nie pociągnie zbyt dużej mocy"?
    Jak chcesz to możesz tam podłączyć głośnik o mocy... 🤔 np 100000W (ilość zer dowolna 😉) i jeśli będzie miał taką samą impedancję jak ten zjedzony, to wzmacniaczowi nic się nie stanie.

Może się nie znam ale wydaje mi się że jeśli podłącze głośnik który ma np 500W RMS pod wzmacniacz, który ma 50W RMS to raczej długo to nie pogra, nawet jeśli będzie miał taką sama impedancję..
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wprost przeciwnie. W dużym przybliżeniu głośnik zagra na tyle , na ile wzmacniacz mu odda. Jeśli wzmacniacz odda 50 to głośnik 500 zagra na 1/10 swojej mocy, ale nic się nie stanie. A odwrotnie? Pomyśl co się stanie jak wzmacniacz miałby oddać 500 mocy do głośnika mającego 50?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dodam tylko - głośnika nie należy traktować jak np żarówkę (obciążenie) jak ma np 100W to tyle "bierze" z sieci. Głośnik jak ma np 100W to tyle może "dostać" a "bierze" tyle ile mu wzmacniacz "da".
  • Poziom 2  
    Czyli, jeśli dobrze rozumiem, za bardzo nie mam co kombinować ze zmianą głośnika... Lepiej pomyśleć o zmianie sprzętu na nowy...