Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W169 - Brak możliwości otwarcia bagaznika

02 Paź 2019 21:30 456 7
  • Poziom 3  
    Marka:Mercedes
    Model:W169
    Rocznik:2005
    Silnik:Diesel
    Pojemność 2.0

Cześć nie mogłem ostatnio otworzyć bagażnika, dostałem się do zamka do dźwigienki czerwonej i otworzyłem ręcznie od wewnątrz. Następnie wykręciłem zamek i podałem na niego 12v sprawdzić czy działa i działa
    Na 3 kablach co dochodzą do zamka jest napięcie pomiędzy pierwszym a ostatnim, pomiędzy środkowym a pierwszym/ostatnim nic nie ma.
    Przycisk nad rejestracja co się klika by otworzyć bagażnik powinien działać, ponieważ ustawiłem multimetr na pikanie włożyłem sondy w styki dwa i przycisnąłem przycisk do otwierania i zaczął piszczeć miernik czyli styki zwarły się jest okej. Próbowałem odpiąć ta kostkę co dochodzi do przycisku do otwierania bagażnika i zrobić mostek(zewrzeć styki drucikiem) na tych dwóch stykach aby wykluczyć ten przycisk, nic to nie dało zamek nie zareagował i bagażnik się nie otwarł. Dochodzę do wniosku ze może te dwa przewody które dochodzą do tego przycisku do otwierania bagażnika któryś może jest przerwany, lecz nie mam jak tego sprawdzić bo bym musiał drugi koniec tych przewodów zewrzeć a nie wiem nawet dokąd one idą. Przewody są sprawdzone od zamka+przycisku otwierania do wejścia pod dach dalej nie wiem gdzie idą.
    Macie pomysł o co tutaj chodzi i jak sobie z tym poradzić?
    Może jest jakiś bezpiecznik od tego? Ale myślę sobie jeżeli by był bezpiecznik walnięty to bym nie miał napięcia na wtyczce do zamka.
    Może jakiś przekaźnik jest?
    Nie wiem naprawdę o co tutaj chodzi, pomysłów na sprawdzanie już mi brakło.
    Licze na odpowiedź!
    Pozdrawiam !
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Spec od Mercedesów
    Weź pod uwagę, że w tego typu nadwoziach po latach ulegają złamaniu kable w gumowej harmonijce na przejściu z tylnej klapy do nadwozia. Może tam jest problem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Dawno nie zaglądałem do tego typu.
    Czy zamek posiada możliwość otwierania kluczem?
    Jeżeli tak to z tego co pamiętam to w mercedesach była pozycja klucza, która wyłączała działanie siłownika, tzn. siłownik działał tylko nie otwierał zamka.
    Dobrze by było jakbyś podrzucił jakieś zdjęcia zamka.
  • Poziom 3  
    Gerii, patrzałem tam ale do polowy bo ściągnąłem od klapy tylko ale od karoserii nie ściągałem jej bo się boje ze potem nie założę bo tam w ogolę nie ma miejsca żebym to założył z powrotem.
    Nie,nie ma tam na kluczyk
    Mercedes W169 - Brak możliwości otwarcia bagaznika Mercedes W169 - Brak możliwości otwarcia bagaznika

Pierwsze zdjęcie to przycisk, drugie zdjęcie to zamek

Przewody po prawej dwa sa od przycisku dwa od lewej od swiatelek rejestracji.
  • Poziom 11  
    Nie mogę dotrzeć do schematu twojego modelu, ale wydaje mi się, że jesteś w błędzie co do roli przewodów przy kostce włącznika.
    Oświetlenie tablicy powinno być realizowane innymi przewodami.
    Dobrze by było jakbyś zmierzył napięcia na tych przewodach względem masy.
    Analizując schemat od podobnego modelu wydaje mi się, że na jednym z nich (np.brązowym) powinna być masa. Pozostałe trzy prowadzą najprawdopodobniej do tablicy wskaźników (w analizowanym schemacie są to niebieski, czarny i brązowo-żółty). Stamtąd jest sterowanie siłownikiem zamka.
    Skoro na kostce zamka masz na dwóch przewodach 12V to trzeci najprawdopodobniej jest sterującym.
    Napisałeś, że podłączyłeś na krótko siłownik zamka i działał. Napisz w jaki sposób się podłączyłeś (pod które piny kostki), że zamek zadziałał.
    A tak w ogóle to należałoby zacząć od podłączenia pod komputer i sprawdzenia błędów. Być może to by wyjaśniło przyczynę.
  • Poziom 3  
    Rozbebeszyłem listwę w której jest przycisk i oświetlenie rejestracji także wiem które przewody odpowiadają za co.
    Podłączyłem pod pierwszy i ostatni pin.
    Jeżeli posiadasz takowy schemat arturlom mógłbyś mi go podesłać?
  • Poziom 11  
    W takim razie schemat który analizowałem odpada.

Poszukam jeszcze w swoim "archiwum". Jak coś znajdę to się odezwę.
  • Poziom 1  
    Mam taka samą sytuację. Czy udało rozwiązać się ten problem?