Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault kangoo - Gdzie znajduje się filtr paliwa w renault kangoo 1.9 D z 1999 r

02 Oct 2019 23:36 1377 10
  • Level 6  
    Witam. Gdzie dokładnie znajduje się filtr paliwa w renault Kangoo 1.9d z 1999 ? Chciałbym wymienić ale nie wiem gdzie się znajduje.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    Za gruszką (ręczną pompką paliwa):

[url=]https://megane.com.pl/topic/51998-filtr-paliwa-w-silniku-19-d/[/url]

... nie wiem jaki masz filtr bo jest kilka rodzajów. Ja mam typu Purflux C443 i wymienia się go w kilka minut :
    Odkręcasz wieczko z obudowy filtra kluczem torx -> podnosisz delikatnie uważając na węże -> wyciągasz stary wkład -> spuszczasz z obudowy wodę z ropą -> wkładasz nowy wkład i oringi -> zakręcasz -> gruszką nabijasz ciśnienie, jednocześnie luzując korek od odpowietrzania żeby powietrze wyleciało podczas napełniania -> wsiadasz gaz w podłogę i palisz - trzymasz na obrotach żeby go resztki powietrza nie zdusiły (kilka razy szarpnie) - po kilku sekundach gotowe ...
    (filtr paliwa jest montowany pionowo - nie jak w widoku na zdjęciu w poziomie).
    Renault kangoo - Gdzie znajduje się filtr paliwa w renault kangoo 1.9 D z 1999 r
  • Level 6  
    Dzięki. Będę próbował. Moc mi gdzieś uciekła i jak jest zimny to ciężko pali. Jakieś sugestie?? Nie wiem co jest a chciałbym najpierw sam sprawdzić .
  • Level 25  
    Rozpocznij od wymiany filtra (dobrze odpowietrz). Dalej to sprawdzenie świec żarowych (dot. ciężkiego uruchomiania).
  • Level 6  
    Świece były wymieniane z 1,5 roku temu. Nie wiem czy to dawno czy nie . Moim zdaniem to za dużo też mi pali. Nawet 10/100. Rok temu uszczelniałem pompę i od tamtej pory coś on mi ciężko pali i moc mi się zmniejsza a spalanie rośnie.
  • Level 25  
    Pozostaje serwis pomp (diagnostyka układu paliwowego) - jak by nie było to już 20 lat i nie wiadomo jaki stan pompy czy wtryskiwaczy. Możesz jeszcze zaobserwować, czy w przewodach nie pojawiają się pęcherzyki powietrze oraz czy paliwo utrzymuje się w nich po wyłączeniu silnika.
  • Level 6  
    Paliwo jest w wężykach. Tak jak pisałem. Dawałem pompę do regeneracji bo były wycieki i od tamtej pory traci na mocy. Wymienię filtr paliwa a później zobaczę co dalej.
  • Level 25  
    Uszczelnienie pompy było związane z jej demontażem? Może źle ustawili kąt wtrysku (tłumaczyło by to problemy z uruchomieniem i zwiększone spalanie).
  • Level 6  
    Tak , pompa była demontowana. Wycieki naprawione ale od tamtej pory auto osłabło,więcej pali i problemy z odpaleniem są.
  • Level 25  
    Masz powód Twoich problemów. Udaj się do warsztatu (z prawdziwego zdarzenia) na ustawienie pompy (wcześniej wymień filtr paliwa - przed zimą jak najbardziej wskazane, żeby później nie zapowietrzać ustawionej pompy).
  • Level 6  
    Tak , pompa była demontowana. Wycieki naprawione ale od tamtej pory auto osłabło,więcej pali i problemy z odpaleniem są.