Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault kangoo - Gdzie znajduje się filtr paliwa w renault kangoo 1.9 D z 1999 r

02 Paź 2019 23:36 309 10
  • Poziom 4  
    Witam. Gdzie dokładnie znajduje się filtr paliwa w renault Kangoo 1.9d z 1999 ? Chciałbym wymienić ale nie wiem gdzie się znajduje.
  • Poziom 25  
    Za gruszką (ręczną pompką paliwa):

[url=]https://megane.com.pl/topic/51998-filtr-paliwa-w-silniku-19-d/[/url]

... nie wiem jaki masz filtr bo jest kilka rodzajów. Ja mam typu Purflux C443 i wymienia się go w kilka minut :
    Odkręcasz wieczko z obudowy filtra kluczem torx -> podnosisz delikatnie uważając na węże -> wyciągasz stary wkład -> spuszczasz z obudowy wodę z ropą -> wkładasz nowy wkład i oringi -> zakręcasz -> gruszką nabijasz ciśnienie, jednocześnie luzując korek od odpowietrzania żeby powietrze wyleciało podczas napełniania -> wsiadasz gaz w podłogę i palisz - trzymasz na obrotach żeby go resztki powietrza nie zdusiły (kilka razy szarpnie) - po kilku sekundach gotowe ...
    (filtr paliwa jest montowany pionowo - nie jak w widoku na zdjęciu w poziomie).
    Renault kangoo - Gdzie znajduje się filtr paliwa w renault kangoo 1.9 D z 1999 r
  • Poziom 4  
    Dzięki. Będę próbował. Moc mi gdzieś uciekła i jak jest zimny to ciężko pali. Jakieś sugestie?? Nie wiem co jest a chciałbym najpierw sam sprawdzić .
  • Poziom 25  
    Rozpocznij od wymiany filtra (dobrze odpowietrz). Dalej to sprawdzenie świec żarowych (dot. ciężkiego uruchomiania).
  • Poziom 4  
    Świece były wymieniane z 1,5 roku temu. Nie wiem czy to dawno czy nie . Moim zdaniem to za dużo też mi pali. Nawet 10/100. Rok temu uszczelniałem pompę i od tamtej pory coś on mi ciężko pali i moc mi się zmniejsza a spalanie rośnie.
  • Poziom 25  
    Pozostaje serwis pomp (diagnostyka układu paliwowego) - jak by nie było to już 20 lat i nie wiadomo jaki stan pompy czy wtryskiwaczy. Możesz jeszcze zaobserwować, czy w przewodach nie pojawiają się pęcherzyki powietrze oraz czy paliwo utrzymuje się w nich po wyłączeniu silnika.
  • Poziom 4  
    Paliwo jest w wężykach. Tak jak pisałem. Dawałem pompę do regeneracji bo były wycieki i od tamtej pory traci na mocy. Wymienię filtr paliwa a później zobaczę co dalej.
  • Poziom 25  
    Uszczelnienie pompy było związane z jej demontażem? Może źle ustawili kąt wtrysku (tłumaczyło by to problemy z uruchomieniem i zwiększone spalanie).
  • Poziom 4  
    Tak , pompa była demontowana. Wycieki naprawione ale od tamtej pory auto osłabło,więcej pali i problemy z odpaleniem są.
  • Poziom 25  
    Masz powód Twoich problemów. Udaj się do warsztatu (z prawdziwego zdarzenia) na ustawienie pompy (wcześniej wymień filtr paliwa - przed zimą jak najbardziej wskazane, żeby później nie zapowietrzać ustawionej pompy).
  • Poziom 4  
    Tak , pompa była demontowana. Wycieki naprawione ale od tamtej pory auto osłabło,więcej pali i problemy z odpaleniem są.