Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMINATOR-T1000-Holton 2*400 W z Bluetooth oraz IRD-ą

MaRs152 03 Paź 2019 18:45 6183 73
    zgierzman
    Poziom 21  
    HD-VIDEO napisał:
    Tutaj chociaż powinien być narysowany schemat blokowy z jakich bloków składa się ten wzmacniacz

Prawdopodobnie właśnie dlatego, że takiego schematu blokowego nie ma, układ przysporzył Autorowi tylu bezsennych nocy...
  • Relpol przekaźniki
    Winylov
    Poziom 19  
    jankazik napisał:
    LED'y w środku - wiocha ale żeby chociaż migały w takt muzyki ...

Lepiej niech nie migają, bo ktoś gaśnicą go potraktuje na imprezie. Pomyśli, że pożar! I niezniszczalny T 1000.1 zniszczony zostanie.
    CosteC
    Poziom 27  
    Co by pochwalić kolegę:
    - Mnóstwo pracy,
    - Kupa kasy
    - Na pewno się czegoś nauczył
    - Wielkie i emocjonalne wypracowanie na elektrodzie.
    - Sam zrobił a nie kupił całość. Z kitów bo z kitów ale zawsze.
    - Ambitny temat, duża moc, dużo kg.

Co by poprawić wypadało:
    - Wzmacniacz ma jakieś 2x200W mocy ciągłej. Potem przeciąży transformator. Polecam normę DIN dla mocy wzmacniacza: moc ciągła RMS przez 24h w maksymalnej temperaturze otoczenia. To jest coś. a nie PMPO i inne cuda.
    - Wzmacniacz jest niebezpieczny: 70'C na radiatorach bez osłony po prostu powoduje poparzenia. Nie trzeba być specjalistą aby uznać, że 70'C to za dużo.
    - Mostek prostowniczy bez radiatora na 2x400W mocy wyjściowej... Żal i smutek, albo raczej gorąc i awaria.
    - Mechanika i montaż słabo: płytki wiszą na tranzystorach, urwą się przy okazji, przewody jak są tak brzydko poprowadzone to można chociaż pospinać razem.
    - Radiatory z użebrowaniem w złą stronę - utrudniają konwekcję, szkoda marnować metal. Żeberka powinny być pionowo skoro wentylatory mają być tylko małym dodatkiem
    - Wentylatory do takich radiatorów działają dobrze jak się zamknie tunel i pcha powietrze przez cały radiator. Inaczej działa to słabo.
    - Ja wiem, że zniekształcenia 0.1% brzmią dumnie, ale obawiam się, że są równie prawdziwe jak 2x400W.

Jeśli kolegę kusi na ten wzmacniacz do basów to przemyślałbym na serio wzmacniacz klasy D i zasilacz impulsowy do niego. Mamy XXI wiek, rzeczy nie powinny być wielkie, ciężkie i gorące. Mogą być małe, tanie i grać lepiej. Nie ma się co oszukiwać: przy 800 W nie chodzi o subtelności tylko o ****lnięcie. :)
    Mark II
    Poziom 21  
    CosteC napisał:

- Wentylatory do takich radiatorów działają dobrze jak się zamknie tunel i pcha powietrze przez cały radiator. Inaczej działa to słabo.

W silnikach elektrycznych taki sposób chłodzenia, jaki zastosował autor, jest powszechnie wykorzystywany i "daje radę". Może z powodu efektu Coandy? :wink:
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Wentylatory sa za małe . LUb pracują zbyt wolno.
    amator2
    Poziom 17  
    Proszę poprawić zasilanie TS15. Prowadzenie zasilania 230v przez otwory w rdzeniu nie jest bezpieczne, przewody przetrą się i przetestują zabezpieczenia. Najlepiej stosować przewody w podwójnej izolacji i z daleka od ostrych krawędzi.
    Pozdrawiam
    Sławek
  • Relpol przekaźniki
    rosomak19
    Poziom 19  
    Hmmm coś mi tu nie halo jak na to patrzę. Piszesz ,że tak się namordowałeś i nawytężałeś umysł przy projektowaniu schematów ,a tam wszystko polutowane kity AVT ,to trochę niepoważne ,nawet do holtona sobie płytki nie zrobiłeś ,tylko kupiłeś gotowy kit. Sorry ale ja bym się wstydził takie bzdury wpisywać. Nie chcę Cię obrażać ,czy coś , ale jak czytam ile w to pracy włożyłeś itd. A widzę polutowane kity ,to trochę słabo. Może ja kiedyś opiszę swój projekt, bo narazie wszystko leży na podłodze w fazie testów. Z tym ,że płytki sam wykonywałem i zrobiłem holtona na 5 parach tranzystorów , które zasilane są toroidem o mocy 1.5 kVA . Że tak sie jeszcze przyczepię ,to nikt nie robi wartości regulacji korektora odwrotnie, czyli zaczynając od najwyższych do najniższych częstotliwości, patrząc od lewej.
    Witek_2
    Poziom 12  
    Pewnie teraz mnie shejtujecie, ale co mi tam - rażą mnie aż tak negatywne w moim odczuciu niektóre komentarze, dlatego pozwolę sobie coś na ten temat napisać.
    Czytam i nie wierzę. Jakie to polskie krytykować czyjąś twórczość.
    Może i Autor projektu popełnił kilka większych czy mniejszych błędów. Może ze względu na doświadczenie nie wziął jakiś rzeczy pod uwagę. Ale:
    1. Projekt wykonał tak, jak intuicja na dany czas podpowiadała.
    2. Projekt został wykonany estetycznie.
    3. Projekt doszedł do skutku i został w ogóle wykonany, spełnia swoją funkcję, nie został zaprojektowany na sprzedaż tylko na lata do użytku własnego a więc spełnia kryteria założone przez autora.
    KAŻDA pierwsza wersja projektu może zawierać drobne uchybienia, to nieuniknione. Projekty idealne, które zadowolą każdego pod każdym względem NIE ISTNIEJĄ! A z tego projektu można czerpać ogromną wiedzę i inspirację do innych pomysłów. Każda krytyka jest ważna - w tym ta negatywna. Ale skoro ktoś stać już na taką krytykę, niech udowodni, że można zrobić coś lepiej. POKAZUJCIE, CHWALCIE SIĘ swoimi dokonaniami, pokażcie jaką Wy macie wiedzę i umiejętności.
    Chylę czoła za podjęcie wyzwania wykonania urządzenia, sporządzenia dokumentacji, poświęcenie czasu i znalezienie chęci do zrobienia czegoś praktycznego. BRAWO!
    Winylov
    Poziom 19  
    A ja dodam:
    Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.
    MaRs152
    Poziom 9  
    Witam wszystkich użytkowników !!!
    Tak czytam i czytam i nie dowieżam w to ze jest tutaj aż tyle negatywnych osób nastawionych do oceny mojego projektu. Nie sądziłem ze będzie tego aż tak dużo. Trochę to smutne po mimo że włożyłem w ten projekt tyle pracy i czasu. Widzę dużo osób zbulwersowanych tym ze projekt zrobiłem na KIT-ch a w opisie wspomniałem coś o moich schematach. Powiem tylko tak. Jeśli chodzi o schematy to w ogóle nie miałem na myśli przypisywanie sobie już czyiś schematów. Napisałem to ogólnie bo miałem na myśli schemat podłączenia wszystkich modułów w jedną część tak aby to wszystko poprawnie pracowało bo jest ich aż 16 w projekcie. A nad tym chyba trzeba posiedzieć i pomyśleć co gdzie i jak podłączyć zęby nic nie strzeliło,każdy błąd kosztuję dodatkowe pieniądze. Od jednego użytkownika usłyszałem ze to takie proste jak układanie klocków lego. Skoro to takie proste to dlaczego jeszcze nie zobaczyłem podobnej konstrukcji od tego użytkownika ??? przecież to takie proste. Tutaj widzę same hejty w tym kierunku. Nie sądziłem ze w taki sposób większość to odbierze. Nigdy nie publikowałem takich postów na "Elektrodzie" więć nie wiem jak ludzie się zachowają. Widzę też dużo krytyki na temat płytek,połączeń,ułożenia przewodów,itp,itd. Osoby,które tak piszą chyba nie wiedzą co to jest tak naprawdę ***owe ułożenie przewodów czy płytek w całej konstrukcji. Taki sposób myślenia bierze się tylko i wyłącznie z braku doświadczenia w tej dziedzinie. A jak na razie nie widzę żadnego krytyka,który by się pochwalił jakimś swoim wynalazkiem. A żeby nie było to ja wam pokaże co to jest ***owe ułożenie przewodów czy podzespołów w urządzeniu. Sami oceńcie gdzię wygląda to lepiej.
    Na tym zdjęciu przedstawiam wam wzmacniacz mocy 2x70W zbudowany na kostach TD7294 umieszczony w starej obudowie Unitry. Wzmacniacz ten zrobiłem 10lat temu. Proszę oglądajcie !!!
    Zdjęcie jeszcze zrobione z kamery 2Mpix

Jak patrzę na te zdjęcię po tylu latach to się śmieje ze mogłem w tych czasach taką fuszerkę zrobić,wszystko podłączone "Na dzida". Ale to było dla mnie wyzwanie zęby co kolwiek zrobić i żeby to działało. Nie zwracałem wtedy uwagi na wygląd tylko skupiałem się na poprawnym montażu. A teraz mogę śmiało powiedzieć ze to było układanie tak zwanych klocków lego jak napisał jeden z autorów. Po tylu latach zdobyłem większę doświadczenie a z czasem zacząłem spoglądać na inne detale,które są dla mnie ważne. W tym przypadku skupiłem się na wyglądzie urządzenia żeby cieszyło moje oko. I na to poświęciłem dużo czasu,elektronikę którą musiałem podłączyć zostawiłem na drugim miejscu dlatego widać jeszcze jakieś błędy czy nie dociągnięcia,które można poprawić. Brałem na to poprawki ale bardziej zależało mi na tym żeby mój wzmacniacz wyglądał niż to jak w środku mam po lutowane płytki. Nie oszukujmy się ale żaden z gości,który do mnie przychodzi to nie patrzy od razu pod maskę jak mam poprowadzone przewody. Prawda jest taka ze staje przed wzmacniaczem i go podziwia ze jest tak zajebiście zrobiony. Ja się bardzo z tego cieszę ze potrafię zrobić urządzenie już na takim levelu.
    Wszystkim którzy podtrzymali mnie na duchy ze względu na tą krytykę bardzo dziękuję!!!
    A z chęcią też bym chciał ocenić jakiś wynalazek osób które tak bardzo krytycznie podchodzą do mojego projektu. Z nie cierpliwością czekam na na fotki. Pozdro !!!

Dodano po 1 [minuty]:

ditomek napisał:
    @rosomak19 brawa za spostrzegawczość :-)
    Do autora projektu: czemu zakresy masz na odwrót?

Niestety pomyliłem się przy wydruku. Zobaczyłem to dopiero przy montażu potencjometrów.

Dodano po 5 [minuty]:

rosomak19 napisał:
    Hmmm coś mi tu nie halo jak na to patrzę. Piszesz ,że tak się namordowałeś i nawytężałeś umysł przy projektowaniu schematów ,a tam wszystko polutowane kity AVT ,to trochę niepoważne ,nawet do holtona sobie płytki nie zrobiłeś ,tylko kupiłeś gotowy kit. Sorry ale ja bym się wstydził takie bzdury wpisywać. Nie chcę Cię obrażać ,czy coś , ale jak czytam ile w to pracy włożyłeś itd. A widzę polutowane kity ,to trochę słabo. Może ja kiedyś opiszę swój projekt, bo narazie wszystko leży na podłodze w fazie testów. Z tym ,że płytki sam wykonywałem i zrobiłem holtona na 5 parach tranzystorów , które zasilane są toroidem o mocy 1.5 kVA . Że tak sie jeszcze przyczepię ,to nikt nie robi wartości regulacji korektora odwrotnie, czyli zaczynając od najwyższych do najniższych częstotliwości, patrząc od lewej.

Chętnie zobaczę to wszystko co leży na podłodze. Może jakieś fotki ???

Dodano po 2 [minuty]:

amator2 napisał:
    Proszę poprawić zasilanie TS15. Prowadzenie zasilania 230v przez otwory w rdzeniu nie jest bezpieczne, przewody przetrą się i przetestują zabezpieczenia. Najlepiej stosować przewody w podwójnej izolacji i z daleka od ostrych krawędzi.
    Pozdrawiam
    Sławek

Dzięki za pod powiedz. W wolnej chwili poprawię te przewody

Dodano po 3 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Wentylatory sa za małe . LUb pracują zbyt wolno.

Powiem ze wentylatory w zupełności wystarczają do schłodzenia tego wzmacniacza. Bez problemu go schładzają.
    Mark II
    Poziom 21  
    Zobacz co się dzieje w nieodległym temacie o dmuchawie do liści.
    Nikt nie zwrócił uwagi na to, ze w warunkach powiedzmy domowych, trudno jest porządnie wykonać taka przystawkę. Za to dyskusji o całkiem pobocznych sprawach jest aż nadto.
    Coraz więcej jest takich komentarzy wszędzie.
    katakrowa
    Poziom 20  
    Niestety zgodzę się z krytykującymi. Mimo , że wlozyleś dużo pracy to nic nie oznacza. Pozostaje mieć nadzieję, że dużo się nauczyłeś. Sam projekt jest słaby bo nie uwzględnia podstawowych założeń, które należy uwzględnić podczas projektowania wzmacniacza. Wzmacniacz o takich parametrach a nawet lepszych można było zrobić lepiej, bezpieczniej i 3 razy taniej.
    rosomak19
    Poziom 19  
    Nie zrozum mnie źle ,ja broń boże nie hejtuje i nie krytykuję tego, co zrobiłeś jako całość. Fajnie ,że coś wykonałeś ,dokończyłeś jakiś tam zamysł, tylko ja bym się powstrzymał od pisania , czegoś takiego jak napisałeś. Bo ja i może nie tylko ja, czytając to, wnioskowałem, że to jakiś twój autorski projekt wzmacniacza i jakiś innych podzespołów, a później rozczarowanie oglądając zdjęcia ,bo to gotowe kity do polutowania. Poza tym ,to tak jak napisałem , nie wiem czemu tak zrobiłeś ustawienie częstotliwości korektora, no i jak ktoś zauważył , przydały by się jakieś podziałki.
    andrzejek23
    Poziom 18  
    rosomak19 napisał:
    Nie zrozum mnie źle ,ja broń boże nie hejtuje i nie krytykuję tego, co zrobiłeś jako całość. Fajnie ,że coś wykonałeś ,dokończyłeś jakiś tam zamysł, tylko ja bym się powstrzymał od pisania , czegoś takiego jak napisałeś. Bo ja i może nie tylko ja, czytając to, wnioskowałem, że to jakiś twój autorski projekt wzmacniacza i jakiś innych podzespołów, a później rozczarowanie oglądając zdjęcia ,bo to gotowe kity do polutowania. Poza tym ,to tak jak napisałem , nie wiem czemu tak zrobiłeś ustawienie częstotliwości korektora, no i jak ktoś zauważył , przydały by się jakieś podziałki.

Odniosłem podobne wrażenie. Rozbudowany, emocjonalny opis autorskiej konstrukcji, a na zdjęciach niestety rozczarowanie...
    Ale podziwiam za wkład pracy. Na pewno zdobyłeś dzięki temu kolejne cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłych projektach. Nie zrażaj się, choć uwagi większości kolegów są całkiem słuszne. Na tym polega to forum. Peace!
    Poziom 43  
    katakrowa napisał:
    Wzmacniacz o takich parametrach a nawet lepszych można było zrobić lepiej, bezpieczniej i 3 razy taniej.

OK więc podajcie konkretny typ wzmacniacza i zdjęcie środka który to był by referencyjny i 100% poprawnie wykonany , przy tej mocy i tej cenie z nowych części.
    MIarka się przebrała choć to dział DYI.
    zgierzman
    Poziom 21  
    MaRs152 napisał:
    Skoro to takie proste to dlaczego jeszcze nie zobaczyłem podobnej konstrukcji od tego użytkownika ???

Właśnie dlatego, że to takie proste.
    Jeśli zerkniesz w moje tematy, zobaczysz, że pokazałem kilka rzeczy, które zrobiłem samodzielnie, bez lepienia kitów.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3078830.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3079439.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3332723.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3395443.html

Zrobiłem też inne, na przykład przenośny panel operatorski do pewnej maszyny. Klawiaturka, wyświetlacz, odbiór danych po RS422 albo przez Bluetooth (tu wsadziłem gotowy moduł HM-11, przyznaję bez bicia). Zasilane z akumulatora Li-Ion, ładowarka na pokładzie. Projekt mój, soft mój, rozkminka protokołu transmisji do maszyny też moja.

Nie mam fotki gotowego układu pod ręką, ale tak wygląda projekt płytki:

A tak gotowe PCB:

Na tym forum są ludzie, którzy robią rzeczy bardziej zaje..fajne niż ja, i to o rząd (abo i kilka rzędów) wielkości.

Zanim napiszesz coś takiego:
    MaRs152 napisał:
    A jak na razie nie widzę żadnego krytyka,który by się pochwalił jakimś swoim wynalazkiem.

Najpierw zapoznaj się z dorobkiem krytyków - taki na przykład @katakrowa jest trochę ogarnięty w audio.
    Poczytaj jego posty i zrób sobie test katakrowy
    https://www.enjoyaudio.org/

Dlatego nie dziw się, że nie ma achów i ochów na widok dość nieudolnie (choćby mechanika i kable) polepionych kitów. Bo inni użytkownicy, którzy też często zbierają cięgi, robią lepsze rzeczy niż Twój wzmacniacz.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3552750.html

Tym bardziej, że czytając coś takiego:
    MaRs152 napisał:
    Całość została przezemnie zaprojektowana na komputerze a każdy element został przezemnie zlutowany. Nad całym schematem rozmyślałem tygodniami aby stworzyć urzadzenie pod moje wymagania.

każdy spodziewa się niebylejakich cudów, autorskiego projektu, dopieszczanego tygodniami po nocach... A zastaje projekt, powiedzmy... na czwórkę, może 4+, w technikum. I rozczarowuje się, że wymagania nie dotyczą brzmienia, tylko głośności i migania diodami.
    Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.5-3.1.7 Nie wysyłaj treści, które powodują celowo konflikty na forum i naruszają dobre obyczaje.

pawel83
    Poziom 12  
    Hej. Dla mnie ta konstrukcja jest fajna i ciekawa. Widać ogromny wkład pracy autora i serce. W opisie konstrukcji brakuje mi szczegółów pomiarowych. Jakie THD, jaka moc przy danym obciążeniu i częstotliwości. To jest moim zdaniem kluczowe by obiektywnie ocenić tą konstrukcję. Szanowni koledzy podejmujecie dyskusję nie mając tak na prawdę argumentów - brak pomiaru. Wasza krytyka nie ma moim zdaniem oparcia na faktach, których tutaj nie pokazano. Dyskusja w tym temacie jest moim zdaniem rozwojowa pod warunkiem, że pojawią się pomiary.

Na tematy wizualne się nie wypowiem.. Abstrachując, pokoje w moim domu pomalowane są na różowo - tak lubię serio, chyba mam prawo? Jeśli nie to przemaluję na zielono. Kolega autor zrobił jak zrobił w swoim wzmacniaczu. Ledy są na bogato z wewnątrz i na zewnątrz. Jest jeszcze jedno pytanie - czy stosowanie kitów AVT jest argumentem negatywnym, umniejszającym danej konstrukcji? Moim zdaniem nie. Jeśli dany moduł (zasilanie/przedwzmacniacz itp..) jest po prostu odpowiedni to dyskusja w kierunku a co było gdybym sam wytrawił, pocynował i wykonał maskę nie ma sensu. Każdy normalny człowiek kieruje się logiką (portfelem). Odkrywanie koła na nowo nie ma sensu - starożytnym zajęło to stulecia...
    zgierzman
    Poziom 21  
    pawel83 napisał:
    W opisie konstrukcji brakuje mi szczegółów pomiarowych. Jakie THD, jaka moc przy danym obciążeniu i częstotliwości. To jest moim zdaniem kluczowe by obiektywnie ocenić tą konstrukcję. Szanowni koledzy podejmujecie dyskusję nie mając tak na prawdę argumentów - brak pomiaru.

Zgadzam się - ale wiarygodnych pomiarów raczej się nie doczekamy, więc można sobie tylko gdybać.

pawel83 napisał:
    Jest jeszcze jedno pytanie - czy stosowanie kitów AVT jest argumentem negatywnym, umniejszającym danej konstrukcji? Moim zdaniem nie.

Ogólnie masz rację, ja też stosuję gotowe moduły, do czego przyznałem się w poprzednim poście. Jeśli chodzi o audio: cóż, ja jestem średnio głuchy w tym temacie, jednak jakoś nie wierzę, że szeregowe połączenie kilku tanich kitów, które nie były projektowanie do wspólnego działania w szeregu, poprawi jakość dźwięku.

Tak jak napisałeś - o gustach nie powinno się dyskutować. Ruski aparat LOMO robił takie zdjęcia, że trudno na nich było odróżnić faceta od kobiety. Tym niemniej powstała cała dziedzina artystyczna pod nazwą lomografia. Wszelkie możliwe wady optyczne na raz - aberracja sferyczna, aberracja chromatyczna, winietowanie, brak ostrości i co tylko jesteś w stanie wymienić. Mimo wszystko są tacy, którym się podoba.
    Więc jeśli autorowi pasuje brzmienie jego wzmacniacza, to OK, ale jego duma z tygodni pracy nad tym, jak połączyć wyjście kitu Jabla z wejściem kitu AVT żeby zadziałało, nie znajdzie zrozumienia w szerokim gronie.
    Łukasz.K
    Poziom 23  
    Widać postęp w porównaniu do poprzedniego wzmacniacza autora. Trochę pracy trzeba włożyć w zmontowanie takiego urządzenia mimo że jest złożone z kitów. No i zarobić te 3000 na same kity to też jest sporo pracy.
    bf199
    Poziom 20  
    To ja może podeślę linka z Wzmacniaczem Holton 200 jaki jakiś czas temu wykonałem. Koszt zupełnie niższy, a wszystko zrobione przeze mnie samodzielnie tak dla porównania: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3064297&highlight=
    CosteC
    Poziom 27  
    Trochę nie rozumiem zachwytów niektórych forumowiczów. Jeśli się składa z kitów to chwalić można jakość montażu (tu jest z tym średnio) mechanikę ( znowu średnio) estetykę ( kwestia gustu) czy bezpieczeństwo ( słabo) testów nie było ale można domniemywać że wypadną średnio. Pracy i kasy włożył autor dużo ale wyniki są średnie po prostu. Można lepiej bez lat doświadczenia i wzrostu kosztów. Ba, można lepiej i taniej.
    Przybyłek
    Poziom 12  
    Mi się nie podoba. Za dużo pieniędzy włożone w kiepski sprzęt. Myślę że poszedł bym w strone mniejszej mocy ale zaprojektowany samodzielnie, a na imprezy nie zniszczalny PLX 4000 który jest do kupienia w tym budżecie jest to taki niezniszczalny terminator, z zabezpieczeniami, mocą 3 razy większą lepszym brzmieniem, do kupienia poniżej tego prezentowanego. Ja rozumiem że tu nyło dużo pracy, ale nie przesadzajmy. Łączyłem kity w gimnazjum i byłem tym wtedy zajarany, ale już wtedy wiedziałem że kable sygnałowe i mocy jak najdalej od siebie.
    worlinx
    Poziom 11  
    400W na takich radiatorach w pracy "ciągłej"? Nie ma takiej możliwości
    rosomak19
    Poziom 19  
    Ja u siebie na 5 parach tranzystorów mam do każdej końcówki przykręcony radiator 20x20cm ,ale docelowo będzie większy. Póki co ,po dłuższym graniu przy gałce głośności podkręconej na godzinę 1 -szą , radiatory są dość ciepłe ,ale nic się nie gotuję ,bo i tak zaraz zabezpieczenie termiczne by zadziałało ,a jeszcze jak by dać wentylatory 160mm wolnoobrotowe , to i na takich radiatorach mógł bym robić hałas.
    tytka
    Poziom 18  
    MaRs152 napisał:
    Tak czytam i czytam i nie dowieżam w to ze jest tutaj aż tyle negatywnych osób nastawionych do oceny mojego projektu. Nie sądziłem ze będzie tego aż tak dużo. Trochę to smutne po mimo że włożyłem w ten projekt tyle pracy i czasu.

Kolego niestety, prawda jest taka, że poświęcony czas i włożona praca nie zawsze wystarczy do odniesienia sukcesu.

MaRs152 napisał:
    Widzę dużo osób zbulwersowanych tym ze projekt zrobiłem na KIT-ch a w opisie wspomniałem coś o moich schematach. Powiem tylko tak. Jeśli chodzi o schematy to w ogóle nie miałem na myśli przypisywanie sobie już czyiś schematów. Napisałem to ogólnie bo miałem na myśli schemat podłączenia wszystkich modułów w jedną część tak aby to wszystko poprawnie pracowało bo jest ich aż 16 w projekcie.

To po co, buńczucznie pisałeś:
    MaRs152 napisał:
    Całość została przezemnie zaprojektowana na komputerze a każdy element został przezemnie zlutowany. Nad całym schematem rozmyślałem tygodniami aby stworzyć urzadzenie pod moje wymagania. Tak nafaszerowałem wzmacniacz elektroniką ze później miałem nie małe wyzwanie aby to wszystko ze sobą zsynchronizować oraz wyeliminować problemy,ktore po drodze napotkałem podczas montażu.

Poza tym, może się czepiam, ale jak w końcu było z projektowaniem, komputerowo, czy na papierze?
    MaRs152 napisał:
    Nie sadziłem ze po mimo kilku lat przerwy w końcu przysiąde do biurka i zaczne wszystko przelewać na papier i realizować mój projekt.

Bez sprzecznie, włożyłeś kolego bardzo dużo pracy i czasu w ten projekt, to widać. Widać też że w miarę swojej wiedzy i umiejętności starałeś się to zrobić poprawnie. Jak piszesz, kosztowało Cię to ponad trzy tysiące. Wiem też, że Twój plan był taki, aby zrobić wzmacniacz uniwersalny domowo-imprezowy. Ale ja zadał bym tu pytanie, czy to była słuszna decyzja? Może za te pieniądze należało skroić sobie dwa wzmacniacze jeden typowo imprezowy, powiedzmy klasa D, bardziej efektywny i mobilny; a drugi bardziej subtelny i stacjonarny do domu. A tak popełniłeś dość dziwaczny twór, który niestety budzi wiele kontrowersji.
    Witek_2
    Poziom 12  
    Autor projektu włożył w projekt dużo pracy i poświęcił dużo środków. Rzeczywiście można by by dyskutować nad ekonomiczną stroną wykonania urządzenia, jednak chyba nie bardzo o to tu chodzi. Urządzenie okazało się drogie, ale nikt nie każe naśladować konstruktora urządzenia. To oczywiste, że za te pieniądze można kupić naprawdę niezły gotowy sprzęt o wyśrubowanych parametrach. Ale uważam, że nie taki był cel przedstawienia urządzenia. Wszyscy, którzy czytają artykuł powinni czerpać wiedzę, która pozwoli im zbudować może coś lepszego, tańszego, ładniejszego... - proszę sobie wybrać cechę, w której Wasz sprzęt będzie lepszy.
    Ten projekt pokazuje ile trzeba włożyć pracy w sprzęt o danych parametrach i wyposażeniu, uświadamia ile wysiłku trzeba włożyć, żeby działał i jakie rzeczy warto wziąć pod uwagę, żeby go wykonać. Macie jakieś dodatkowe pomysły - to dobrze - dzięki temu co umknęło jednej osobie, dzięki dodatkowym radom powstanie produkt bardziej dopracowany (nie maśląc i nie ujmując temu projektowi, cenię go za to, że został wykonany i działa, nie sztuką jest narysowanie projektu tylko na papierze). Np. dla mnie cenną informacją było profesjonalne wykonanie nadruków na panelu przednim i z jakim kosztem się to wiąże - w swoich przyszłych projektach na pewno wezmę to pod uwagę, świetny pomysł godny naśladowania.
    Poziom 43  
    DLa mnie ten post jest cenny gdyż autor nie robił urządzenia ze złomu co jest nagminne, nie wycenił tez swojego czasu poświęconego na jego zbudowanie.
    Zapewne gdyby ten czas poświęcił na zarabianie PLN, nie miał by tego sprzętu, na widok którego podniecenie co poniektórych sięga zenitu, i zaprawdę chcieli by go na swojej półce audio.
    Tak nie zaprzeczajcie że MaRs z KOszalina odwalił kawał niezłej roboty, jako pierwszy w POLSCE zrobił Terminatora.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Kilka a 16 to duża różnica

No właśnie, niespecjalnie. Jedna zrobiona od początku do końca samodzielnie konstrukcja jest warta więcej ( w sensie doświadczenia ) niż złożenie nawet 20 gotowców do kupy.

Obawiam się, że ilość użytych w urządzeniu gotowych kitów nie wywoła zachwytu a raczej refleksję "dlaczego tego nie zrobić od początku do końca samemu" - i czym tych kitów więcej, tym bardziej to jest uzasadnione.
    No ale, jeśli autora to uszczęśliwia - to ok. Przecież dla siebie robi.

Cytat:
    na widok którego podniecenie co poniektórych sięga zenitu

Ja nie wiem - to serio czy sarkazm ? :)