Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 6s - nie uruchamia się i brak reakcji

max_gsm 03 Oct 2019 14:36 1770 13
Fluke Kamera Termowizyjna
    max_gsm
    Level 18  
    Witam, iPhone 6s nie uruchamia się w ogóle po podłączeniu pod ładowarkę też brak reakcji. Na zasilaczu brak obciążeń, nie grzeje się żaden element, w środku jak nowy, brak zalania, czy uszkodzeń mechanicznych. Po podłączeniu do zasilacza pobór prądu 0.9A tak jakby normalnie ładował chociaż na sprawnym mam 1.1A. U4500 wymienione i nadal to samo. Oczywiście bateria, gniazdo itp. sprawne. Z góry dziękuję za pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    mryoyo
    Level 15  
    Telefon wykrywalny przez komputer ?
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    lordzik112
    Level 9  
    Mam ten sam problem, planuje zrobić rebaling może pomoże, podłącz pod jakiś zasilacz lub polej delikatnie izopropanolem zobacz czy nic się nie grzeje.
    xbox-serwis.eu
    Level 25  
    Cześć, spróbuj podnieść u2300 i zobacz czy się włączy bez niego?
    Miałem podobny przypadek...
    lordzik112
    Level 9  
    u2300 powiadasz?
    Mam Ipka po zalaniu i tylko tego nie sprawdzałem. Thx za info ;-)
    xbox-serwis.eu
    Level 25  
    Daj znać czy coś się zmieniło ;)
    aras4don
    Level 11  
    A może to po prostu niedziałające zasilanie backlightu ? Bardzo częsta usterka w 6s.
    agrikol
    Level 9  
    aras4don wrote:
    A może to po prostu niedziałające zasilanie backlightu ? Bardzo częsta usterka w 6s.

Bardzo częsta usterka! Czy telefon wibruje czy w ogole nie wstaje?

Sprawdź na innym wyświetlaczu :)
    aras4don
    Level 11  
    Zweryfikuj cewki FL4210, FL4211, FL4212, FL4213. Często padają. Znajdują się w okolicach gniazda LCD (nie mam na chwilę obecną możliwości wklejenia wycinka schematu).
    Cutin
    Level 11  
    Mam podobny problem. Wymieniłem LCD i po zrobieniu selfi zaświecił sie backlight na biało i telefon się wyłączył. Nie mogę go uruchomić i PC go nie wykrywa.

Teraz patrzę i widzę ,ze zapomniałem kawałek części taśmy z jakimiś kreseczkami metalowymi wsadzić pod metalowy tył ekranu. Gdy uchyle ekran to ten element opiera się na górze baterii i z drugiej strony metalowej obudowy ekranu. Czy to mogło być przyczyna?
    staś pytalski
    Level 38  
    Zaklej te metalowe kreseczki taśma klejąca, żeby nie zwierały do metalowej blaszki, chyba że już zwarły.
    Cutin
    Level 11  
    staś pytalski wrote:
    Zaklej te metalowe kreseczki taśma klejąca, żeby nie zwierały do metalowej blaszki, chyba że już zwarły.

Sa zaklejone tasma. Za co jest odpowiedzialna ta czesc tasmy?
    Sławosz(+)
    Level 11  
    Cutin wrote:

Sa zaklejone tasma. Za co jest odpowiedzialna ta czesc tasmy?

Podświetlenie
    bert_studionapraw
    Level 15  
    halo cześć,

to, co nazwałeś błyśnięciem, to emulacja flash - rodzaj lampy błyskowej podczas robienia selfie (jasność i moc błysku zależy od warunków obliczonych przez czujnik światła przy kamerze przedniej). Niestety, w tym momencie następuje szczytowy pobór mocy, która musi zostać wygenerowana i wzmocniona. W normalnych warunkach, to zwyczajna funkcja telefonu. Obwody są przewidziane i obliczone na takie zachowanie. Do czasu. Dzieje się tak w dwóch przypadkach: kiedy wysokie częstotliwości kondensatorów sprzęgających powodują zwarcie w jednym z nich, z powodu dużej ilości cykli pracy (mówimy wtedy o usterce naturalnej) lub, drugi przypadek - kiedy podczas wcześniejszej naprawy ktoś zastąpił cewkę filtrującą kawałkiem drucika (nazywają to bridge'm, mostkiem, obejściem, watem... ). Czasem kończy się to tylko zwarciem najsłabszego kondensatora w obwodzie lub (niestety dość często) eksplozją, pozostawiającą po sobie "radośnie śmiejącą się" z użytkownika dziurą w laminacie. I tu, czasem to tylko powierzchowne uszkodzenie lub dosłownie dziura na 2-3 warstwy. Oba przypadku unieruchamiają telefon, próby włączenia spowodują tylko nadmierne zużycie baterii a w konsekwencji jej spuchnięcie lub uszkodzenie. Nie pomogą rebalingi, zaklinanie i całonocne ładowanie. Płytę trzeba rozebrać i znaleźć uszkodzenie. Niestety - i tu haczyk: w zależności od wielkości zwarcia, (wyżej ktoś pisał 0.9) i jego położenia nie zawsze mamy obraz termiczny. Często nie znajdziemy źródła temperatury większej niż ok 35 stopni z procesora i managera zasilającego. Potrzebne doświadczenie i sporo wiedzy.
    Podobne przypadki trafiają do mnie z opisem "zwarcie procesora", "nieżywy", "brak oznak życia" itd. Szkoda, bo wystarczy się zwyczajnie dobrze rozejrzeć.

- pozdrawiam,

PS,
    zapomniałem - ktoś napisał wyżej "(...)spróbuj podnieść u2300 i zobacz czy się włączy bez niego" (wtf ???).
    u2300 czyli pole lutowania u2300 dla SN2400AB0 - kontrolera zasilania pierwotnego i generatora PP_VCC. To jakby próbować uruchomić pralkę bez włożenia kabla zasilającego do gniazdka w ścianie.