Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL74300LO - Cały czas chodzi pompa opróżniająca.

03 Paź 2019 15:40 729 7
  • Poziom 3  
    Witam, zmywarka zrosiła naczynia i od tego czasu cały czas wyje pompa wyrzucająca wodę do odpływu. W tym stanie zmywarkę można wyłączyć jedynie po odłączeniu od sieci. Miga dioda 3 razy taka ze strzałką. Gdzie zajrzeć i co to może być za awaria. Dołączam filmik. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    Specjalista AGD
    1. To nie jest pompa odwadniająca, tylko opróżniająca. Proszę to poprawić!
    2. Komunikat dźwiękowy wskazuje problem z przeciekiem wewnętrznym czy problem nieszczelności.

Aby to naprawić najpierw należy ustalić skąd się leje. Następnie usunąć usterkę czyli źródło przecieku
  • Poziom 3  
    Dziękuje! Poprawiłem, a temat rozwojowy, jak sprawdzę to napiszę co stwierdziłem. Jeszcze raz dziękuje! Dodam, że spałem i pompa opróżniająca działała ponad 8 godzin, dobrze ze się nie spaliła...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Najprawdopodobniej stwierdzisz na początku obecność wody w podłodze zmywarki oraz zalanie czujnika przecipowodziowego AquaStop. Wysusz to miejsce aby woda znikła. Uruchom zmywarkę i patrz skąd leci woda. Zachowaj ostrożność!!!
  • Poziom 3  
    Zrobiłem jak kazałeś, faktycznie na spodzie było dużo wody woda przykrywała taką "stopke" z plastiku pokrytą styropianem z jakimś czujnikiem, to jest ten aqua stop? Niestety albo stety po wysuszeniu tacki-spodu zmywarki podczas pracy aktualnie nigdzie woda nie leci jak to możliwe, obserwuję zmywarkę już od 30 minut. odkręciłem boczki żeby było lepiej widać, suchutko. Martwi mnie to, dużo roboty mam z wyjmowaniem zmywarki z zabudowy, nie chciałbym żeby to się powtórzyło. Pozdrawiam

Czujnik aquastop to zabezpieczenie przed zalaniem? dobrze by było jakbym zrozumiał zasadę działania. Czemu pompa wczoraj się cały czas kręciła?
  • Poziom 39  
    W przypadku zalania czujnik systemu Aqua Stop odcina dopływ wody do urządzenia i zostaje uruchomiona pompa spustowa i dopóki nie usunie się wody z dna zmywarki pompa spustowa będzie pracować. Włącz zmywarkę na program z wyższą temperaturą i powinno się ujawnić źródło wycieku.
  • Specjalista AGD
    @Marek32ldz

Hej, chciałem Ci odpisać ale kolega Kenworth mnie uprzedził
    Kenworth 18 napisał:
    W przypadku zalania czujnik systemu Aqua Stop odcina dopływ wody do urządzenia i zostaje uruchomiona pompa spustowa i dopóki nie usunie się wody z dna zmywarki pompa spustowa będzie pracować. Włącz zmywarkę na program z wyższą temperaturą i powinno się ujawnić źródło wycieku.

Ja już nie mam nic do dodania :-)
  • Poziom 19  
    Woda na dnie zmywarki nie bierze się z znikąd. Ta stopka z plastiku wraz ze styropianem, to pływak zabezpieczający przed zalaniem mieszkania i uszkodzeniem innych urządzeń zmywarki w przypadku przecieku lub wykrycia przez moduł zmywarki zwarcia. Jeśli coś takiego nastąpi, zmywarka zamyka dopływ wody i wypompowuje to co ewentualnie w sobie jeszcze ma.

Zdarzają się przypadki, że wycieku przy niższych temperaturach nie ma, natomiast jest przy wyższych temperaturach. Rozgrzany materiał pracuje, rozszczelnia się i następuje wyciek.

Nie znam twojego poziomu wiedzy technicznej, ale na wszelki wypadek napiszę, abyś bardzo uważał przy pracy z rozebraną zmywarką. Nie pchaj rąk do wnętrza, kiedy jest podłączona do prądu.