Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowa pod szkłem - Ktoś widział, wie jak to działa?

bumble 03 Oct 2019 17:28 333 2
 • #1
  bumble
  User under supervision
  Spotkałem się ostatnio z bardzo drogimi płytami kuchennymi gazowymi. O ile gazowe z reguły są tanie, te nie. A no dlatego, że palniki są pod szkłem. Ktos może się wypowiedzieć na temat takich płyt?

  Dodano po 4 [minuty]:

  https://www.youtube.com/watch?v=x3uioiXJR2o
 • #2
  wowka
  Level 28  
  Miałem okazję montować taką płytę. Działa podobnie jak: wygoogluj "promiennik na butlę słoneczko". Taki promiennik jest pod płytą szklaną. Zapala się i gasi automatycznie, podobnie jak płyta indukcyjna. Ale ma także wady. Od strony ściany są kratki odprowadzające spaliny, i te spaliny są dość gorące i podgrzewają mocno ścianę. Przed zakupem poczytaj instrukcję obsługi a szczególnie wymagania co do np. minimalnej wysokości okapu nad płytą, musi być z tego co pamiętam dość wysoko. Jak będzie za nisko to będzie mocno podgrzewany przez spaliny. Są tam także inne wymagania dotyczące nawiewu powietrza do palnika itp.
 • #3
  bumble
  User under supervision
  Pewno nie tyle chodzi o spaliny ale o całe gorące powietrze pomiędzy palnikiem a szkłem w indukcji nie musi być wentylacji bo nie trzeba świeżego powietrza. Są na zwykły gaz czy tylko propan-butan?