Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie portów Kamer IP podłączonych pod NAS

03 Paź 2019 17:41 114 3
 • Poziom 3  
  Cześć. Mam 4 kamery IP podłączone pod sieć w domu. Moje zewnętrzne IP się ciagle zmienia i tu proszę o pomoc:
  Które porty muszę wysłać do dostawcy aby je udostępniał - HTTP, RTSP, TCP czy HTTPS? Które z tych muszę zmienić w ustawieniach kamer aby się nie powtarzały?

  Czy jest taka możliwość aby zamiast udostępniać te wszystkie porty - skonfigurować serwer NAS qnap, którym będę chciał nagrywać obraz z kamer tak aby łączyć się aplikacja gdmss (aplikacja Dahua) po sieci komórkowej?

 • Poziom 43  
  Zacznij od podania modelu kamer i nazwy dostawcy oraz usługi z jakiej korzystasz.
 • Poziom 3  
  Modele kamer to Dahua Hfw-4631f-zsa

  Dostawca internetu Greenlan.pl
  Usługa to internet domowy (radiowy).
 • Poziom 24  
  Jeśli masz zmienne IP to w jaki sposób będziesz chcesz je śledzić (usługi dynamicznego DNS czy chmura?) Kto jest dostawcą internetu i co rozdziela internet (model routera)?
  Aplikacja gdmss łączy się z kamerami a nie z serwerem NAS. Kamery musisz skonfigurować tak, by zapisywały obraz na dysku NAS i były udostępnione w sieci. Dalsza konfiguracja zależy od twojej infrastruktury internetowej.

  -----
  Pojawiła się odpowiedź, więc uzupełnię. Możesz użyć usługi dynamicznego DNS. Wtedy na kamerach ustawiasz porty na których kamera będzie wystawiona do świata (różny dla każdej kamery). Na routerze ustawiasz stałe IP kamer i przekierowania odpowiadających portów na określone kamery.
  Jeśli kamera ma usługę chmurową, możesz ją włączyć i jedyne co trzeba skonfigurować to konto w tej usłudze i dodanie kamer do tego konta. Na aplikacji logujesz się i na konto i widzisz kamery.