Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

różna (niejednoznaczna) geolokalizacja IP

03 Paź 2019 21:10 126 4
  • Poziom 12  
    Koleżanki, koledzy....
    Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich komputerów (a tak naprawdę telefonów) postanowiłem postawić swój własny vpn. Utworzyłem sobie wirtualny serwer, postawiłem vpn i wszystko hula. Z jednym małym problemem.

Geolokalizacja. Eleven pokazuje mi, że nie jestem w Polsce. Sprawdzałem geolokalizację i różne strony pokazują różne kraje. Większość pokazuje PL (wg zapewnień dostawcy serwera, sprzęt zlokalizowany jest w Warszawie) ale są też takie pokazujące Włochy, a jedna ze stron pokazuje mi Danię.... IP jest z puli dla Polski.

Zatem pytanie. Co ma wpływ na na rozpoznawanie geolokalizacji? Zmieniłem już domyślne DNSy na googlowe (8.8.8.8, 8.8.4.4). Niestety nadal nie mogę oglądać Eleven przez VPN.

pozdrawiam
    Tomek
  • SterControl
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kolejny, ci dał się reklamom i sponsorowanym artykułom nabrać i naciągnąć na "bezpieczeństwo VPN".
    Niby jak to "bezpieczeństwo" w ISTOTNY sposób masz zamiar zwiększyć? Chyba nie poprzez NAT, bo tak naprawdę do tego całe te "vpny" się sprowadzają.
  • SterControl
  • Poziom 12  
    IC_Current napisał:
    Kolejny, ci dał się reklamom i sponsorowanym artykułom nabrać i naciągnąć na "bezpieczeństwo VPN".
    Niby jak to "bezpieczeństwo" w ISTOTNY sposób masz zamiar zwiększyć? Chyba nie poprzez NAT, bo tak naprawdę do tego całe te "vpny" się sprowadzają.

dużo podróżuję i często korzystam z otwartego wifi

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym jak podróżuję, to sportu oglądać się nie da...... (jak jestem za granicą). Stąd pomysł na własne vpn
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tylko to ma sens:
    tomczyslaw napisał:
    dużo podróżuję i często korzystam z otwartego wifi

tomczyslaw napisał:
    oza tym jak podróżuję, to sportu oglądać się nie da...... (jak jestem za granicą).

Co do geolokalizacji, to te publiczne bazy są jakie są. Kto będzie ciągłe sprawdzał jakie kiedy ile i komu jeden operator sprzedał drugiemu adresy IP. Poza tym te bazy, to pokazują tylko adres biura operatora, który dysponuje daną pulą, czasem jakiegoś węzła wymiany ruchu.
  • Poziom 12  
    1. VPN jako taki działa bardzo dobrze, również na komórce. Jest bardzo niezawodny, po prostu raz się włącza i zapomina o sprawie...

2. Jedyny problem jaki mam to oglądanie sportu w delegacji. Hotelowe tv zwykle są dość ubogie. Najzwyczajniej na świecie nie mogę oglądać Eleven Sport. Na VPN z pracy wszystko działa bardzo dobrze. Jednak chciałbym mieć własne, prywatne VPN.

Może zapytam inaczej. Czy ktoś z Was podjąłby się konfiguracji VPN, tak aby nie było problemów z lokalizacją? kontakt na pw