Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskoemisyjny telefon - kampania kickstarter

TechEkspert 03 Paź 2019 21:39 738 6
 • Niskoemisyjny telefon - kampania kickstarter
  Mudita Pure to pomysł na telefon z niską wartością SAR, twórcy poszukują finansowania na kickstarterze. Niska wartość SAR 0.08W/kg ma być zapewniona przez rodzaj anteny (i zapewne ukształtowanie obudowy) zastosowanej w telefonie. Urządzenie ma zapewniać długi czas pracy bateryjnej, wyposażone jest w wyświetlacz e-ink (m.in brak emisji niebieskiego światła). Telefon posiada podstawowe funkcjonalności (wykonywanie połączeń, przesyłanie wiadomości), nie posiada przeglądarki internetowej, lecz może być wykorzystany jako modem USB np. do laptopa. System operacyjny został przygotowany specjalnie na potrzeby produktu, oraz ma wspomagać energooszczędność urządzenia. Czy taki nietypowy pomysł z korzeniami w Polsce zdobędzie popularność przy cenie 258$ ?

  Wykorzystano ARM Cortex-M7, 16MB RAM, oraz 16GB flash, mamy do dyspozycji łączność 2G/3G/4G/LTE oraz Bluetooth 4.2, obsługę 2 kart SIM, akumulator 1900mAh i dobrą jakość dźwięku.

  Poza aspektami technicznymi projekt porusza też sprawy mniej obiektywne np. nadwrażliwość na promieniowanie elektromagnetyczne i niski SAR jako środek do zmniejszenia narażenia takich wrażliwych osób. Druga sprawa to celowe uproszczenie projektu, aby oderwać się od smartfona, co może się przydać osobom uzależnionym od używania wielofunkcyjnych smartfonów stale połączonych z internetem. Trudno oceniać te pozatechniczne właściwości, ale może dla kogoś będzie to istotne.

  Czy taki projekt znajdzie swoich odbiorców?

  Od strony technicznej zaprojektowanie i wytworzenie telefonu komórkowego od podstaw musiało być ciekawym wyzwaniem.
  Jednak czy finalny produkt znajdzie praktyczne zastosowania, oraz zapewni trwałość produktów dostępnych na większą skalę?

  Więcej informacji na stronie kampanii:
  https://www.kickstarter.com/projects/mudita/mudita-pure-your-minimalist-phone

  Źródło:
  https://www.kickstarter.com/projects/mudita/mudita-pure-your-minimalist-phone

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  TechEkspert
  Redaktor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Specjalizuje się w: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert napisał 2727 postów o ocenie 1817, pomógł 6 razy. Jest z nami od 2014 roku.
 • Computer Controls
 • #2
  sosarek

  Poziom 43  
 • Computer Controls
 • #3
  grawastar1986
  Poziom 13  
  Miałem kiedyś telefon Motorola Motofone F3. Miał wszystko co ten prezentowany oprócz transmisji danych. Do dzwonienia był ok, pisanie na nim smsów to była droga przez mękę ;) ale fajny był :)
 • #5
  japko1024
  Poziom 17  
  Ograniczenie i uproszczenie funkcji może być dla niektórych dobre, ale przydałoby się, żeby telefon miał funkcję szyfrowania end-to-end rozmów i SMSów. Na smartfonie można sobie zainstalować np. Silence i wysyłać drugiemu użytkownikowi tej aplikacji szyfrowane wiadomości. Tutaj można by zrobić coś kompatybilnego z nią - obsługiwałoby się prawie tak samo, jak standardową skrzynkę.
 • #6
  sundayman
  Poziom 24  
  Cytat:
  uproszczenie projektu, aby oderwać się od smartfona


  Do tego celu wystarczy kupić Nokię 3310.
  Ale nie zauważyłem jakoś, żeby by się ludzie rzucali na dostępne egzemplarze...