Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 1131 + EWD10 + sonoff mini

03 Paź 2019 21:50 117 4
  • Poziom 10  
    Cześć,

Mam problem z uruchomieniem zdalnego otwierania bramki w moim domu.

Słuchawka Urmet 1131

Centralka/zasilacz EWD 10

Moduł sonoff
    https://allegro.pl/oferta/sonoff-mini-dc-12v-...3465?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Połączenie Urmet 1131 z EWD10 i panelem jak na tym obrazku.
    https://images.app.goo.gl/yCrp52xvdiZMn5Wo9

Moduł Sonoff wpinam w centralkę, zasilanie modułu z EWD10 z zacisków masa i +12.
    Zacisk S- z modułu sonoff również do masy, a S+ do zacisku KE w EWD10.

Po załączeniu zasilania wszystko jest ok (moduł Sonoff się zasila łączy aplikacja itp) do momentu wywołania otwarcia bramki z Urmet1131 lub za pomocą Sonoff, elektrozamek się zawiesza i cały czasz jest zwarty. Jak odłącze zacisk S+ od KE wszystko wraca do normy. Dodatkowo słuchać w słuchawce duże zakłócenie kiedy Sonoff jest podpięty.

Obstawiam iż moduł Sonoff ma zbyt mała separację zacisków sterujących na przekaźniku co powoduje że nie rozwiera się całkowicie.

A może to wina użycia wspólnej masy dla Sonoff i zwierania KE do wywołania elektrozamka?

Będę wdzięczny na sugestie.

Pozdrawiam,
    Paweł
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak dla mnie, to wszelkiego rodzaju dodatki do istniejącego systemu powinny zapewniać galwaniczną separację. Przykładem może być użycie przekaźnika, gdzie mamy taką separację zapewnioną. W tym konkretnym przypadku czegoś takiego raczej nie ma, bo wyjścia do sterowania mają oznaczenie "+" i "-". Stąd prawdopodobnie twoje kłopoty. Nie mniej jednak mogę się mylić, bo czegoś takiego sam nie podłączałem.
  • Poziom 10  
    suworow napisał:
    O którym przekaźniku kolega pisze ?

Chodzi mi o element zwierający w Sonoff, ale fakt przekaźnika tam nie widzę.

Dodano po 2 [minuty]:

zybex napisał:
    Jak dla mnie, to wszelkiego rodzaju dodatki do istniejącego systemu powinny zapewniać galwaniczną separację. Przykładem może być użycie przekaźnika, gdzie mamy taką separację zapewnioną. W tym konkretnym przypadku czegoś takiego raczej nie ma, bo wyjścia do sterowania mają oznaczenie "+" i "-". Stąd prawdopodobnie twoje kłopoty. Nie mniej jednak mogę się mylić, bo czegoś takiego sam nie podłączałem.

Właśnie tego też się obawiam, aczkolwiek skusiło mnie to iż jest to niby dedykowany układ do zamków i elektrozamków wg aukcji allegro.
  • Pomocny dla użytkowników
    Na tej właśnie aukcji w opisie tego modułu jest m.in. napisane: "Stały czas wypuszczenia napięcia 1.5 Sek monostabilnego", co może oznaczać, że ma wyjściu pojawia się napięcie i nie jest to zatem styk zwierny. Sprawdź multimetrem czy na wyjściu pojawia się jakieś napięcie i wtedy sprawa się wyjaśni.
    W każdym razie instalacja domofonowa oczekuje czystego zwarcia w tym miejscu jaki daje nam przycisk w unifonie lub styk przekaźnika. Każde napięcie jakie się tam pojawi, może zakłócać pracę systemu a wręcz nawet spowodować jego uszkodzenie w obwodzie sterowania elektrozaczepem.